Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Yunanistan’ın Türkiye korkusu destana dönüştü!

Yunanistan’ın Türkiye korkusu destana dönüştü!

Yunan emekli korgeneral Tzoumis, Türk SİHA’larının başlarına bela olduğunu ifade etti. Tzoumis, yüzde 70-75’i yerli savunma sanayi üretimi olan Türkiye’nin yanında, Yunan savunma sanayisinin pek de parlak bir durumda olmadığını itiraf etti.

Yunan emekli korgeneral Lambros Tzoumis, Yunan Pentapostagma’ya açıklamalarda bulundu. Tzoumis, Türkiye’nin yerli üretimde çok ciddi gelişme kaydettiğini ve ülkesinin en büyük sorununun bu olduğunu dile getirdi.

Tzoumis, “Türkiye, objektif hedeflerini hiçbir dirençle karşılaşmadan gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca Atina’nın psikolojisini bozmayı ve Yunan siyasi iradesinin gerilemesini sağlamayı amaçlıyor” iddiasında bulundu.

Emekli korgeneral, Ankara’nın hamlelerinin arkasındaki amacın, Atina’yı “iki kötü seçenek” arasında bırakmak olduğunu savundu. Tzoumis, “Bizi savaş veya bir uzlaşma arasında seçim yapmak zorunda olduğumuz bir duruma getirmek istiyorlar. Bu durum ulusal çıkarlarımıza zarar verebilir” dedi.

Bayraktar TB2 SİHA’lara değinen Tzoumis, “Yunan hava kuvvetlerinin başına bela olan Türk İnsansız Hava Araçları ile uğraşma konusunun ele alınması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Türkiye ile rekabette en büyük çıkmazlardan birisinin savunma sanayisi olduğunu kaydeden Yunan general, “Ülkemiz için en büyük sorun, kullandığı silah sistemlerinin yüzde 70-75’i yerli üretim olan Türkiye’nin yanında, Yunan savunma sanayisinin pek de parlak bir durumda olmaması” ifadelerini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı

Son dakika haberine göre; Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. Başbakan Nikol Paşinyan ile yaşadığı gerilimler ve sürekli muhalefetle dirsek temasında bulunan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. İç ve dış politikada etkin rol alma konusunda yeterli araçlara sahip olmadığını [...]

%d blogcu bunu beğendi: