Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Millet İttifakı artık bu sesi duyun! Diyarbakır’daki evlat nöbetine iki aile daha katıldı

Millet İttifakı artık bu sesi duyun! Diyarbakır’daki evlat nöbetine iki aile daha katıldı

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine iki aile daha katıldı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi, 803’üncü gününde sürüyor.

İKİ AİLE DAHA KATILDI

Çalışmaya gittiği Kırklareli’nden 6 yıl önce kandırılarak dağa götürülen oğulları Erhan için Hatay’dan gelen Ekrem-Aysel Artık çifti ve Kars’tan kandırılarak dağa götürülen lise son sınıf öğrencisi evlatları O.G. için gelen baba H.G. ile anne S.G. de oturma eylemine dahil oldu.

“HDP’Yİ SORUMLU TUTUYORUZ”

Aysel Artık, aileleri televizyondan gördüğünü ve kendisinin de oğlu için oturma eylemine katıldığını söyledi. n”HDP’yi sorumlu tutuyoruz, onlar oğlumu kandırmıştır.” diyen Artık, evladını istediğini belirtti.

ACILI ANNE OĞLUNA SESLENDİ: EVİNE DÖN

Birçok çocuğun teslim olduğunu ve kendilerinin de oğullarına kavuşmayı dilediğini ifade eden Artık, “Oğlumun gelmesini istiyorum. Dört gözle yolunu gözlüyorum, her haliyle kabulüm, yeter ki oğlum evine dönsün. Oğlum sensiz olmuyoruz, evine dön. Nerede olursan ol, devlete teslim ol. Devletimiz büyüktür.” dedi.

Ekrem Artık da eyleme katılan bazı ailelerin çocuklarına kavuştuğunu ve kendisinin de aynı hayalle eyleme katıldığını söyledi.

“ÇOCUĞUMU HDP’DEN İSTİYORUM”

Artık, “Çocuğuma kavuşmadan da buradan gitmeye niyetim yok. Biz de nice aileler gibi mücadelemizi vereceğiz. Çocuğumu HDP’den istiyorum. Çocuğumu da almadan buradan gitmeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

“GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OL”

Evladına güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunan Artık, “Oğlum bunlara kanmayın, güvenlik güçlerine teslim ol. Evine dön. Annen, baban senin arkanda, seni burada bekliyoruz” diye konuştu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tunceli’de Eren Kış-6 operasyonu kış şartlarına rağmen aralıksız sürüyor

Tunceli'de Eren Kış-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu zorlu kış şartları altında devam ediyor. Terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Tunceli'de Eren Kış-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu 1 metreyi aşkın karların arasında kararlılıkla devam ediyor. Operasyonda, Tunceli [...]

%d blogcu bunu beğendi: