Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türkiye’de herkes işçi arıyor, işsizlik değil işçi bulma sorunu var!

Türkiye’de herkes işçi arıyor, işsizlik değil işçi bulma sorunu var!

İşsizlik konusunda devam eden tartışmalara sektörden yanıt geldi: “Tanıdığımız herkes işçi arıyor, işsizlik değil işçi bulma sorunu var.”

Türkiye’de özellikle pandemi dönemine girilmesiyle birlikte gündemde en çok yer alan konulardan biri işsizlik.  Bazı çevreler işsizlik olduğunu aylarca iş bulamadıklarını söylerken bazı çevreler insanların iş beğenmediğini savunuyor.  Konuyla ilgili sanayicilerden de zaman zaman açıklamalar geliyor.

Sektörden yeni bir açıklama geldi.  Bloomberg HT’de ekrana gelen 30 Dakika programına telefonla bağlanan Form Düğme kurucu ortağı Mustafa Oktay, işsizlik olduğuna inanmadığını söyledi.

Mustafa Oktay, “İşsizlik derken, işçi bulma sorunu diyelim. Ben açıkçası, işsizlik olduğuna inanmıyorum. Çalışmak isteyen herkese iş var.

Biz bugün kendi fabrikamızda da işçi arıyoruz, tanıdığımız herkes bugün işçi arıyor. Bizim işimize yarıyacak işçilere ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı

Son dakika haberine göre; Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. Başbakan Nikol Paşinyan ile yaşadığı gerilimler ve sürekli muhalefetle dirsek temasında bulunan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. İç ve dış politikada etkin rol alma konusunda yeterli araçlara sahip olmadığını [...]

%d blogcu bunu beğendi: