Xiaomi’in hangi modelleri Android 12’yi almaya başlayacak?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Xiaomi Android 12 güncellemesini önümüzdeki haftadan itibaren göndermeye başlayacak. Detayları aktarıyoruz.

Xiaomi şuanda, MIUI’nin Android 12’ye uyarlanmasıyla uğraşıyor. Android 12, Beta formunda Xiaomi Mi 11 Serisine geldikten sonra, yeni cihazlarda önümüzdeki haftadan itibaren Android’in bu en son sürümüne uyum sağlamaya başlayacaklar.

MIUIes Telegram hesabından verilen bilgilere göre Xiaomi, 8 Kasım’da MIUI’nin Android 12’ye uyarlanması için yeni bir aşamaya başlayacak. Bu sefer liste aralarında Global pazarda POCO F2 olarak bilinen Redmi K30 Pro’yu da bulduğumuz beş farklı cihazı da kapsıyor.

Android 12 bu cihazlara geliyor!

Bu Xiaomi ve Redmi cihazları Android 12’yi alacak bir sonraki akıllı telefonlar olacak. Xiaomi tarafından resmi olarak bildirildiği üzere, önümüzdeki 8 Kasım’dan itibaren aşağıdaki cihazlar için yeni bir adaptasyon aşaması başlatılacak:

Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Ultra
Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro)
Redmi K30S Ultra (Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro)

Böylece, Android 12’nin bu cihazlara gelişi ile artık geri sayımda başlayacak. POCO F2 Pro veya Xiaomi Mi 10T kadar ünlü cihazlar için Android’in bu sürümüne dayanan ilk MIUI sürümlerini muhtemelen 2022’nin başlarında göreceğiz.

Bu yeni aşamanın ilk etapda MIUI Çin ROM’una gelmesi bekleniyor. Bu nedenle MIUI Global veya Avrupa ROM’una gelmesi için 2022’nin ortalarına kadar beklememiz gerekecek.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Türkiye yüzyılının yeni kabinesini açıkladı! İşte o isimler!..

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerek içerden gerekse dışardan merakla beklenen Türkiye …

Bir cevap yazın