Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Dindar kesimle ilişkilerimiz daha iyi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Dindar kesimle ilişkilerimiz daha iyi

CHP’nin iktidar olma şansını muhafazakarların oylarını almakta gören CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dindar kesimin artık CHP’yi sevdiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Karar TV’de Gündem Özel programına katıldı.  Programda Taha Akyol ile Elif Çakır’ın sorularına yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, burada gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Daha önce CHP’nin iktidara gelebilmesi için muhafazakar seçmenin de oylarını alması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu konuya da değinde.  Partinin attığı adımlarla dindar kesimin artık CHP’yi sevdiğini söyleyen CHP Lideri, şu ifadeleri kullandı;

“Bizim muhafazakar dünyayla helalleşmemiz lazım, eksiğimiz var, oturup konuşmadık, derdinizi dinlemedik, Ankara’da oturduk durduk. Şimdi bu yıkılıyor ama karşılıklı güven de oluşmaya başladı. Ama belli bir zaman dilimine ihtiyaç var. Sosyal kimlikler üzerinden siyaset yapma politikası izledik.

Muhafazakar söylemini muhafazakarlara haksızlık olarak görüyorum.En muhafazakar parti bizdik çünkü değişime direniyorduk. Dindar kesimle ilişkilerimiz daha iyi zaten dindar kesim de ülkenin gidişatından rahatsız.”

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı

Son dakika haberine göre; Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. Başbakan Nikol Paşinyan ile yaşadığı gerilimler ve sürekli muhalefetle dirsek temasında bulunan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. İç ve dış politikada etkin rol alma konusunda yeterli araçlara sahip olmadığını [...]

%d blogcu bunu beğendi: