Home / Bugünün Manşetleri / Başkan Erdoğan: Amerika’nın Suriye’deki malum güçlerine mücadelede kararlıyız

Başkan Erdoğan: Amerika’nın Suriye’deki malum güçlerine mücadelede kararlıyız

Suriye’ye yeni hareket sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Amerika’nın oradaki malum güçlerine karşı, gerekli olan her türlü mücadeleyi vereceğiz. Bu konuda kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerle bir araya geldi.  Suriye’de son yaşananlara dair önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin “Yeni bir operasyon olacak mı” sorusunu yanıtladı.

Erdoğan geçtiğimiz günlerde “Suriye’den ülkemize yönelik saldırıların kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır.” sözleri harekat sinyali olarak yorumlanmıştı.  Suriye’nin kuzeyindeki terör faaliyetlerine ilişkin konuşan Erdoğan, taviz verilmeyeceğinin altını çizerek “Mücadele konusunda kararlıyız” dedi.

Erdoğan açıklamasında, “Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK cirit atıyor. Bir yere kadar sabrımız devam etti, son olarak da 2 polisimiz şehit oldu. Zama zaman sivillerden şehit olanları görüyoruz. Bütün bunlara karşı da mücadelemiz çok daha farklı bir şekilde devam edecektir. Terör örgütlerine, ABD’nin oradaki malum güçlerine, rejim güçlerine karşı her türlü mücadeleyi vereceğiz kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Check Also

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı kararıyla affını isteyen Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'ndaki törende görevini yerine getirilen Bekir Bozdağ'a devretti. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Adalet Bakanlığı'na Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında öğle saatlerinde görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı: "Bundan yaklaşık 4 buçuk yıl önce görevi devraldığım Bekir Bozdağ beye görevi [...]

%d blogcu bunu beğendi: