Diyarbakır’da elektrik dağıtım ekibini kaçakçılar engellenmeye çalıştı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Direk üstü pano çalışmalarını engellemek isteyen grup, mahalle girişlerindeki yolları kapatıp ekiplere saldırması sonrası olaya polis müdahale etti.

Türkiye’de kaçak elektrik kullanım ile mücadele devam ediyor. Mücadelenin en çok verildiği illerin başında ise kaçak kullanım oranı yüzde 90 olan Diyarbakır var. Bugün Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölgenin elektrik dağıtım şirketinin ekipleri, direk üstü pano çalışmaları yapmak için bölgeye geldi.

Çalışmaları engellemek isteyen bir grup, ekiplere engel olmak için yolları kapattı. İhbar üzerine ise bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, ilçe merkezindeki mahalle girişlerini kapatan gruba uyarılarda bulundu. Yapılan uyarılara rağmen çalışmalara engel olmaya devam eden gruba, gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale edildi.

Yapılan müdahalenin ardından gruptaki şahıslar ara sokaklara dağıldı. İlçede gerginlik sürerken, polis ekipleri güvenlik önlemleri almaya devam ediyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HEDEP’li Tuncer Bakırhan: Dağılmayın cumanın kazasını kılarız

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Hakkari’de cuma vakti miting yapan HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, …

Bir cevap yazın