Hayatınızı kolaylaştıran 9 mobil zihin haritası uygulamaları

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Zihin haritası olarak adlandırılan bir planlama yöntemi sayesinde günlük hayatınızı düzene sokabilir ve hatırlamakta zorlandığınız görevleri çok daha kolay aklınızda tutabilirsiniz. Bu konuda kullanıcılara yardımcı olacak iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza indirerek kullanabileceğiniz bazı zihin haritası uygulamaları var.

İş yeri ve ev işleri arasında kaybolduğumuz günlük yaşantımızda bazı şeyleri akılda tutmak zor olabiliyor. Hatırlamakta zorlandığımız pek çok şey yüzünden günlük hayatımızın aksadığı da bir gerçek. Zihin haritası olarak adlandırılan bir planlama, hatırlama ve not tutma sistemi sayesinde gün içinde aklınızdan uçup giden bazı görevleri çok daha kolay aklınızda tutabilir ve yerine getirebilirsiniz.

Zihin haritası yöntemini uygulamak için izleyebileceğiniz bazı adımlar var ancak bunun yerine App Store ya da Google Play Store üzerinden iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınıza indirerek kullanabileceğiniz bazı mobil uygulamalar da var. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz zihin haritası mobil uygulamaları sayesinde günlük hayatınızı planlayarak işlerinizi çok daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Öne çıkan zihin haritası uygulamaları:

 • Smart Draw
 • ClickUp

Smart Draw mobil uygulaması, bir şeyleri hatırlamanın en kolay yöntemi olan çizimi kullanıcılarına sunuyor. Reklamsız olarak çalışan uygulama üzerinden kendi eskiz defterlerinizi oluşturabilir ve özelleştirebileceğiniz fırçalar ile bu defterleri dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz. JPG ve PNG formatında kaydedilen bu dosyaların çıktısını almanız da mümkün.

Ekip çalışmaları için özelleştirilmiş bildirimler: ClickUp

 • Geliştirici: Mango Technologies, Inc.
 • Puan: 4,6
 • Boyut: 44 MB

ClickUp, ekiplerin aynı anda aynı görev üzerinde çalışmalarını ve düzenleme yapmalarını sağlayan bir not sistemi sunuyor. Bu sistem üzerinden oluşturduğunuz ekip aynı notları görebilir, notları düzenleyebilir, yapılmış görevleri işaretleyebilir ve ekibin diğer üyeleri için notlar bırakabilirsiniz. Özel bildirimler sayesinde tüm ekibi görevden haberdar eden uygulama, tüm notları tek bir liste halinde görmenize de imkan sağlıyor.

İnternet olmadan çalışabiliyor: Lucidchart

 • Geliştirici: Lucid Software Inc
 • Puan: 3,2
 • Boyut: 5,2 MB

Lucidchart, hem bireysel hem de ekip kullanımları için ideal bir zihin haritası uygulaması. Uygulama üzerinden hazırladığınız notlara farklı görseller ekleyerek özel diyagramlar oluşturabilir. Çevrimdışı çalışma özelliği ise internet kullanımını sınırlandırdığı için dikkat çekiyor. Lucidchart’ta bulunan tüm belgeleri görüntüleyebilir, düzenleyebilir ya da farklı ekip arkadaşlarınızın görmesi için özel notlar ekleyebilirsiniz.

Kolay hazırlanarak düzenlenen listeler: Milanote

 • Geliştirici: Milanote
 • Puan: 3,5
 • Boyut: 27 MB

Milanote ile hazırladığınız her bir notu tamamen kendinize özel bir şekilde özelleştirmeniz mümkün. Hazırladığınız notlara görseller ve internet sitesi bağlantıları ekleyebilirsiniz. Hazırlayacağınız özel listeler sayesinde tüm görevleri karşınızda görebilir ve kolayca düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz uygulama üzerinden bir ekip oluşturabilir ve oluşturduğunuz notları onlarla da kolayca paylaşarak düzenleme yapmalarını isteyebilirsiniz.

Sınırsız beyaz tahta alanı: Miro

 • Geliştirici: RealtimeBoard
 • Puan: 3,8
 • Boyut: 34 MB

Miro mobil uygulaması üzerinden çevrimiçi ekip çalışmaları yapabilir, sınırsız beyaz tahta alanını kullanabilir, oluşturduğunuz belgeleri PDF olarak çıkartabilir, uygulamayı dijital bir not defteri olarak kullanabilir ve oluşturduğunuz belgeleri görsellerle zenginleştirebilirsiniz. Detaylı belgelerin yanı sıra küçük not kağıtları hazırlayarak yapmanız gereken görevlerin her an gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz.

3 hazır zihin haritası: Mind Mapping

 • Geliştirici: MeisterLabs
 • Puan: 4,5
 • Boyut: 84 MB

Mind Mapping mobil uygulaması, üzerinde dilediğiniz gibi düzenleme yapabileceğiniz 3 zihin haritasını ücretsiz olarak sunuyor. Oluşturduğunuz zihin haritalarını farklı hesaplarınızla senkronize edebilir; görseller, bağlantılar ya da farklı ek dosyalar ekleyebilirsiniz. Özel görev listelerinizi hızla düzenleyerek günlük planınızı kolayca oluşturabilir ve bu listeleri takip ederek hiçbir görevi kaçırmadığınızdan emin olabilirsiniz.

16 farklı zihin haritası ile gününüzü planlayın: XMind

 • Geliştirici: XMind Limited
 • Puan: 4,6
 • Boyut: 23 MB

Uzun yıllardır zihin haritası yöntemi üzerine çalışan XMind mobil uygulaması, kullanıcılarına 16 farklı zihin haritası diyagramı sunuyor. Bu diyagramlardan sizin günlük plan listenize en uygun olanı seçerek 10 farklı tema üzerinden özelleştirin ve kullanmaya hemen başlayın. Tüm diyagramlara görsel, bağlantı ya da dosya ekleyerek özelleştirmeniz ve kullanımınıza uygun hale getirmeniz mümkün.

İş dünyası için özel olarak geliştirildi: Microsoft Visio Viewer

 • Geliştirici: Microsoft Corporation
 • Puan: 4,6
 • Boyut: 252 MB

Microsoft’un iş dünyası için özel olarak geliştirdiği hizmetlerden bir tanesi olan Microsoft Visio Viewer mobil uygulaması, sunduğu hazır diyagramlarla dikkat çekiyor. Eğer farklı Microsoft hizmetlerini kullanıyorsanız bu uygulama üzerinden senkronize ederek günlük işlerinizi kolaylaştırmanız mümkün. Uygulamanın sunduğu diyagramlara farklı eklemeler yaparak dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Benzersiz notlar oluşturun: Coggle

 • Geliştirici: Coggle
 • Puan: 3,5
 • Boyut: 53 MB

Coggle mobil uygulaması, kullanıcılarına diledikleri gibi özelleştirebilecekleri 3 adet ücretsiz zihin haritası sunuyor. Uygulama üzerinden oluşturacağınız ekip ile bu notları paylaşabilir ve düzenlemelerini isteyebilirsiniz. Özel olarak sunulan diyagramlar dışında kendi oluşturduğunuz notlara farklı eklemeler yapabilir ve günlük plan listenizi görevlerinize uygun hale getirebilirsiniz.

Zihin haritası yöntemini kullanarak günlük hayatınızı planlamanızı kolaylaştıran mobil uygulamaları listeledik ve kısaca sundukları özelliklerden bahsettik. Listemizdeki uygulamalar, uygulama içi satın alımlar sunabilir ancak pek çok temel özelliği tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bu bir savaş suçudur! Ermeniler terk ettikleri evlerini toplu halde yakıyor…

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Karabağ’ın Ağdere ilinden ayrılan Ermeniler, terk ettikleri evlerini toplu halde ateşe …