Biden’ın gelişiyle terör yeniden hortladı! Bağdat’ta patlama: 28 ölü 73 yaralı

Son dakika haberi: ABD Başkanı seçilen Joe Biden’ın ilk iş gününde Bağdat’ta patlama meydana geldi. Bağdat Operasyonlar Komutanlığı, kentin merkezinde patlama meydana geldiğini, ölen ve yaralananların olduğunu bildirdi.

A Haber canlı yayınına katılan Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, pazar yerinde meydana gelen intihar saldırısında 28 kişi öldüğünü, 73 kişinin yaralandığını duyurdu.  Son dakika haberi: ABD Başkanı seçilen Joe Biden’ın ilk iş gününde Bağdat’ta patlama meydana geldi.
28 ÖLÜ 73 YARALI
Irak’ın başkenti Bağdat’ın merkezinde intihar eylemi sebebiyle meydana gelen patlamada ölen ve yaralananların olduğu öğrenildi.  A Haber canlı yayınına bağlanan Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, intihar saldırısı sonucu 28 kişinin hayatını kaybettiği 73 kişinin ise yaralandığını açıkladı.
İNTİHAR SALDIRISI
Irak hükümetine bağlı Bağdat Operasyonlar Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Tayaran Meydanı’nda intihar saldırısı neticesinde patlama yaşandı.
HENÜZ SAHİPLENEN YOK
Eylemi henüz herhangi bir grup üstlenmezken, ölen ve yaralananların olduğu kaydedildi.
BAĞDAT’TA PATLAMA SONRASI TÜRK BÜYÜKELÇİ’DEN İLK AÇIKLAMA
Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yılsız olayla ilgili CNN Türk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Daha ziyade fakir bir bölge burası. Şu an itibarıyla ölülerin kimlikleri belli değil. Şu anda aldığımız bilgi bu. Şu an itibarıyla ölü sayısıyla ilgili olarak 10-12 rakamları telaffuz edilmeye başlandı. Maalesef sayı artıyor. Birbirini takip eden iki patlama meydana geldi. Her ikisi de intihar saldırısı mı belli değil ama iki tane ayrı patlama var.Hatta müdahale edilirken ayrı bir patlama oluyor. Bütün bunlar aslında DEAŞ, El-Kaide tarzı saldırılara benziyor.”

Content retrieved from: https://www.takvim.com.tr/dunya/2021/01/21/son-dakika-haberi-bagdatta-patlama-28-olu-73-yarali.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Futbol dünyasını tokatlayan tokatlayana!

Yüksek kar vaadiyle 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunup sonrasında …