Başkan Erdoğan: Millet olarak Sevr’i yırtıp attığımız gibi boyunda eğmeyiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye yönelik baskılar hakkında Erdoğan, “Bir asır önce nasıl millet olarak Sevr’i yırtıp atmışsak bugün de ülkemize dayatılmaya çalışılan Sevr’e boyun eğmeyeceğiz” dedi.
Dünyanın ilk entegre Güneş Teknolojileri Fabrikası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da açıldı. Açılış töreni önce kameraların karşısına geçen Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Avrupa Birliği’nden gelen tüm tehditlere rağmen Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini sürdüren ve bölgeye donanmasını gönderen Türkiye, dengeleri değiştirdi.
Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin mücadelesinden sonra dünya ülkelerinden Türkiye’ye art arda kınamalar gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu mücadeleden asla ülke olarak vazgeçilmeyeceğini söyledi.
Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı;”Doğu Akdeniz’deki hak ve hukukumuzu korumak için attığımız adımlar hayati öneme sahiptir. Özellikle Doğu Akdeniz’de ne işimiz var diyen muhalefetin bunu iyi dinlemesini istiyorum.
Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki mücadelesi sadece bir hak mücadelesi değil, istiklal mücadelesidir. Sadece Mavi Vatan ve onu savunmak o derece önemlidir.
YENİ SEVR’E BOYUN EĞMEYECEĞİZ
Nasıl 1 asır önce Sevr’i yırtıp attıysak, Doğu Akdeniz’de dayatılmaya çalışılan Sevr’e de boyun eğmeyeceğiz. Korsanlığa prim vermeyeceğiz. Maalesef biz siyasette, ekonomide, enerjide, savunmada ve birçok alanda daha önce yapılan hataların bedellerini ödemek zorunda kaldık.
Tek parti CHP’sinin bıraktığı dış politikadaki anlaşmaların bedelini hala biz ödüyoruz.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

MİT’te devir teslim!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz MİT Başkanlığı’nda bugün yapılan törende İbrahim Kalın, yeni kabinede Dışişleri Bakanı …

Bir cevap yazın