Başkan Erdoğan: Her hizmette engel için karşımıza CHP çıktı

Yapılan her hizmette CHP’nin karşılarına çıktığını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Onlara rağmen biz bunları yaptık, yapmaya devam ettik, ediyoruz” dedi.
İlk program partinin genel merkezinde yapıldı. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.
“Yarın AK Parti’nin 19’uncu kuruluş yılına hep birlikte ulaşacağız. Bu akşam Ankara’da kutlayacağız. 19 yıldır heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden, aziz milletimize hizmet için koşturuyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı, 19 yıllık süreçte yapılan hizmetlere değindi.
“HER HİZMETTE KARŞIMIZA CHP ÇIKTI”
Erdoğan, bunları anlatırken de ana muhalefet partisi CHP’yi tope tuttu. Her hizmette karşımıza CHP çıktı.” diyerek eleştirilerini sıralayan Erdoğan, şöyle devam etti:
“Ülkemizin dört bir yanına mührümüzü vurduk. 81 vilayetimizin her birinde eserimiz var. Türkiye’yi demokrasiden sağlığa, eğitimden adalete her alanda adeta şaha kaldırdık.
Sadece yatırımlarda değil, özgürlüklerde de Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkelerinden biri haline getirdik.
Merhum Menderes’ten, rahmetli Özal’a kadar CHP’nin sabotajlarına maruz kalmıştı. Biz de karşımızda ilk önce CHP’yi ve ortaklarını bulduk. Darbenin izlerini temizlemek istedik, karşımızda vesayetçi CHP’yi bulduk. Başörtüsü üzerinde antidemokratik kısıtlamaları kaldırmak istedik, karşımızda CHP’yi bulduk.
Onlara rağmen biz bunları yaptık, yapmaya devam ettik, ediyoruz. Hızlı tren, köprü, Avrasya Tüneli’ni, Marmaray’ı yaptık; karşımızda yine CHP’yi bulduk. Gezi olaylarında milletin iradesine kasteden çapulculara meydanı bırakmadık; onlar bu çapulcuların arkasında yer aldılar.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından diğer satır başları şöyle:”FETÖ’cülere boyun eğmedik. Hendek teröründe açılan çukurlara gömdük. FETÖ paçavraları önünde nöbet tutanlar, 15 Temmuz gecesi tankların arasından geçip belediyeye sığınanlar, kontrollü darbe iddiasında bulunanlar her zaman kaybetti, karşılarında bizi buldular.
Terörle, şiddetle iktidar hayali kuranlar AK Parti’nin çelik iradesi karşısında istediklerini bulamadılar. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde yürümeyi sürdürüyoruz.
Bu akşamki konuşmamızda nereden nereye geldiğimizi, hangi mücadeleleri verdiğimizi, nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi paylaşacağız. 19 yıldır olduğu gibi Allah ömür, milletimiz de destek verdikçe hizmet sancağını daha yukarılara taşımaya devam edeceğiz.
“CHP GENEL BAŞKANI BU GERÇEKLERLE YÜZLEŞECEK”
Çalışmalarımızı açılış, kabul, ziyaret ve programlarımızı devam ettirdik. 1 Temmuz’da Astana formatındaki zirveyi Sayın Putin ve Sayın Ruhani ile video konferansla gerçekleştirdik.
Bölgesel ilişkileri ele almak için Katar’a günübirlik ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Trump, Sayın Merkel ve diğer liderlerle telefon diplomasisi yürüttük. Bugün yine Sayın Merkel ve AB Konseyi Başkanı ile bir görüşmemiz olacak.
CHP Genel Başkanı, 15 Temmuz’da milletin gururuna ortak olmak yerine, yine kışkırtmayla bunu gölgelemeye çalıştı. CHP Genel Başkanı, ne kadar kaçarsa kaçsın bu gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Kendisine tavsiyemiz 15 Temmuz sendromunu şüphe bulutlarını ortadan kaldırarak aşmasıdır.
“AYASOFYA’NIN AÇILMASI GENÇLİK RÜYAMIZ”
Türkiye yıllardır kendisine ait bir otomobilin hayalini kurdu. Geçtiğimiz aralık ayında Türkiye’nin otomobillerini tanıttık.
18 Temmuz’da ise otomobillerimizin üretimi için temel atma törenini yaptık.
Ayasofya’yı cuma namazı ile yeniden ibadete açtık. Gençlik yıllarımızın bir rüyası olan bu hedef, yaptığımız mitinglerle Ayasofya’yı yeniden ibadete açılmasının milletimize, ümmete ve tüm insanlığa tekrar hayırlı olmasını diliyorum.
Bu rüyamızı gerçekleştirdiği için defalarca hamd ediyoruz. O Sultanahmet Meydanı buna şahit. 86 yıl sonra buranın tekrar ibadete açılmış olması bizler için mutlulukların en büyüğü.
LÜBNAN’DAKİ PATLAMA
Bir diğer konu, özellikle Türk siyasetine ilk defa bizim kazandırdığımız bir geleneği devam ettirdik. Değerlendirme toplantımızı yaptık. 2 yıllık icraatları ana hatlarıyla paylaşma konusunda önemli bir fırsat oldu.
Kurban Bayramımız tıpkı Ramazan Bayramı gibi koronavirüs salgını gölgesi altında buruk geçti.
Lübnan’dan gelen acı haberle yüreklerimiz dağlandı. Beyrut Limanı’nda meydana gelen büyük bir patlama sonrası seferber olduk. Geniş bir ekiple Beyrut’a gittiler, görüşmeler yaptılar. STK’larımız gittiler ve gerekli olan ihtiyaçları tespit ettiler.
Cumhurbaşkanı Yardımcımızı ve Dışişleri Bakanımızı göndererek, yanlarında olduğumuzu gösterdik. 400 ton buğday Beyrut’a ulaştırıldı. AFAD ekiplerimiz arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediyor.
Giden arkadaşlarımız Macron’un yaptığını değil, insanlığını yerine getirdi. Macron falan bunların derdi, sömürgeci yapıyı ayağa kaldırmak. Biz insani ve İslami görevimizi yerine getirdik, getiriyoruz.
Hariri’nin döneminde oraya gitmiş ve ‘Bizim inancımızda Şia, Sünni vs mezhebi bir taassup yok. Bugün Lübnan’da bunun için varım’ demiştik. Bu mezhep taassubundan kurtulamayan nice ülkelerimiz var.
Türkiye hiçbir ayrım yapmadan Lübnan halkının yanında olmaya devam edecektir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Futbol dünyasını tokatlayan tokatlayana!

Yüksek kar vaadiyle 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunup sonrasında …

Bir yanıt yazın