Başkan Erdoğan:Türkiye, suni rüzgarlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisinin dış etkilerle eğilip bükülemeyeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından gündemi değerlendirdi.
Son günlerde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalara değinen Erdoğan, Türkiye’nin küresel gündemde irade ortaya koyduğunda ekonomik olarak hesaplaşma araçları ortaya koyulduğunu söyledi. Erdoğan yaptığı paylaşımda bir de içerisinde grafik ve açıklama bulunan bir görsel paylaştı. Paylaşılan görsel içerisindeki metinde, “Türkiye’nin bölgesel ve küresel bir güç olarak yükselen yıldızından rahatsız olanlar, her seferinde daha sinsi daha riyakar şekilde üzerimize geldiler.
Terör örgütlerinden darbecilere, finans lobilerinden tarihi hesaplaşmalara kadar her türlü araçla üzerimize yüklendiler.
“TÜRKİYE SUNİ RÜZGARLARLA EĞİLİP BÜKÜLEBİLECEK BİR ÜLKE DEĞİLDRİ”
Hepsinin de üstesinden birer birer geldik. Bugün ülkemizin geleceğe güvenle bakmasının, bölgesel ve küresel pozisyonlarda aktif rol almasının gerisinde güçlü bir altyapı var. Türkiye, suni rüzgârlarla eğilip bükülebilecek bir ülke değildir.Salgın sonrasında oluşan yeni dünya düzeninde coğrafi konumumuz, lojistik ağ bağlantılarımız, üretim kapasitemiz, insan kaynağımız ile bilgi ve becerimizi kullanarak yeni bir başarı hikayesi yazacağız.” açıklamasında bulundu. Görsel içinde, Türkiye’nin 2002-2019 arası gelişimini gösteren grafiklere yer verildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İptal edilen 2022 KPSS’nin yeni tarihi belli oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz ÖSYM, yeniden yapılmasını kararlaştırdığı sınava ilişkin açıklamada bulundu. 31 Temmuz’da gerçekleştirilen …

Bir cevap yazın