Pötürge’de 5.2 deprem!

Malatya Pütürge merkez üslü deprem meydana geldi. 5.2 şiddetindeki deprem, Adıyaman ve diğer çevre illerde de hissedildi.
VALİLİK: ŞU ANA KADAR YANSIYAN OLUMSUZLUK YOK

Pütürge merkezli deprem ile ilgili açıklama yapan Malatya Valisi Aydın Baruş, Jandarma ve AFAD ekiplerinin mahallelerle iletişim halinde olduğunu ve gerekli çalışmaların yapıldığını aktardı.

Vali Baruş, açıklamalarında, “Jandarma ve AFAD ekipleri mahallelerle iletişim kuruyor. Şu ana kadar yansıyan olumsuzluk yok.” ifadelerine yer verdi.

PÜTÜRGE BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK
Deprem ile ilgili açıklama yapan Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, daha önceki depremlerde hafif hasar gören binalarda ağır hasar oluştuğunu belirtti.

Mikail Sülük, açıklamasında “Ekiplerimizle birlikte sahadayız, can kaybımız yok. Geçmiş depremde hasar gören ve şu anda da hasar alan binalarımız var. Kısa sürdüğü için yıkım olduğunu düşünmüyoruz, deprem 10-12 saniye kadar sürmüş olabilir. 31 Temmuz’da da 4.0 büyüklüğünde bir deprem olmuştu, o bu kadar şiddetli değildi ama bu deprem çok şiddetliydi.” ifadelerine yer verdi.

Adıyaman-Malatya çevresinde 5.2 büyüklüğünde deprem ViDEO

Adıyaman-Malatya çevresinde 5,2 büyüklüğünde deprem
KANDİLLİ “5.7” DEDİ, AFAD “5.2”
Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 5.7 olarak verirken, AFAD’dan yapılan açıklamada depremin şiddetinin 5.2 olduğu belirtildi.

AFAD’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
AFAD’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığı duyuruldu.

Yapılan paylaşımda, “Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Futbol dünyasını tokatlayan tokatlayana!

Yüksek kar vaadiyle 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen, intihar girişiminde bulunup sonrasında …

Bir yanıt yazın