Bakan Akar’dan BBC’si üzerinden Ruslara ince Libya mesajı

Libya’daki gelişmelerle ilgili BBC’ye röportaj veren Bakan Hulusi Akar’ın arkasında Rusların Hafter’e verdiği helikopterin bulunması dikkatlerden kaçmadı.
Doğu Akdeniz’de elini her geçen gün güçlendiren Türkiye, Libya’da da yumruğunu masaya vurdu ve dengeleri değiştirdi. Fransa, Rusya, Suudi Arabistan ve BAE gibi ülkelerden aldığı destekle Libya’nın tamamında kontrolü sağlamaya çalışan darbeci Hafter’in planları, Türkiye’nin bölgeye girmesiyle bozuldu. Libya ordusu, Türkiye’den aldığı destekle Hafter güçlerine darbe üstüne darbe vurdu.  Hafter’in kaçtığı bölgelerden geriye birçok mühimmat ve silah kaldı. Bölgede ele geçirilenler arasında Rus helikopteri de yer aldı.
BBC RÖPORTAJINDA DİKKAT ÇEKEN AYRINTI
Libya’ya giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, BBC’den Orla Guerin’e röportaj verdi. Bölgedeki gelişmeleri anlatan Hulusi Akar’ın röportaj için durduğu nokta da oldukça önemli.  Öyle ki, Akar’ın arkasında Hafter güçlerinden ele geçirilen Rus helikopteri var.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyanın en değerli kulübü yeniden Real Madrid

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl birinciliği Manchester City’e kaptıran Real …

Bir yanıt yazın