Fitne yürüyüşüne CHP, HDP ve İYİ Parti’den de destek

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Hükümetin kamuoyuna barolar ve meslek kuruluşlarının yapısı ve seçim sistemi ile ilgili sunduğu herhangi bir taslak ortada yokken baro başkanlarının bir itiraz veya teklif sunmadan başlattıkları fitne yürüyüşüne CHP, HDP ve İYİ Parti’den de destek geldi.
AK Parti’nin savunma mesleğini daha güçlendiren, avukatların haklarını daha iyi koruyan ve mesleki örgütlenmeyi daha da güçlendiren bir yapı üzerinde çalışmaları devam ediyor. Bu konuda kamuoyuna açıklanmış herhangi bir taslak mevcut değil.
BARO BAŞKANLARININ YÜRÜYÜŞÜ ENGELLENDİ
Cuma günü baroların “Savunma yürüyor” sloganıyla başlattığı yürüyüş bugün Ankara’ya ulaştı. Polis Ankara’nın girişinde barikat kurarak yürüyüşü engelledi. Barikat içinde çevre illerden gelen ve Ankara Barosu avukatlarından oluşan yaklaşık 70 kişilik grup ve dışında ise Ankara Barosu üyesi yaklaşık 40 kişilik avukat grubu vardı.
CHP-HDP-İP İTTİFAKINDAN DESTEK!
CHP’nin 2017’de HDP’lilerle kol kola girip yürüdüğü sözde adalet yürüyüşüyle Kandil ve FETÖ’cülere verdiği örtülü destek stratejisi bugün de neye itiraz edildiği ifade edilmeyen, teklif sunulmayan baroların yürüyüşünde de ortaya çıktı.
SIRAYLA ZİYARET ETTİLER
Barikatlarla engellenmiş avukat grubuna sırayla CHP milletvekili Kani Beko, İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ ve HDP vekilleri Meral Danış Beştaş ile Mehmet Rüştü Tiryaki’nin ziyaret ettikleri ortaya çıktı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Özgür Özel, TTB Başkanı Şebnen Korur Fincancı’yı kabul etti

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TSK’ya kimyasal silah kullanım iftirası atan …

Bir cevap yazın