Irkçı faşist ABD, protestolarda dış güç arıyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

George Floyd’un polis kuvvetlerince öldürülmesinin ardından başlayan protesto gösterileriyle baş edemeyen ABD yönetimi, olaylarla ilgili tüm sorumluluğu bir kez daha dış güçlere yıktı.
Minneapolis’te polis memuru tarafından gözaltına alındığı sırada boğazına basılarak öldürülen George Floyd’un ölümünün ardından, dalga dalga yayılarak büyüyen protesto gösterileri, ülkeyi adeta savaş alanına çevirdi.
Polis kuvvetlerinin yıllardır uyguladığı ırksal ayrımcılığa karşı isyan eden protestocular, ülkenin her noktasında seslerini duyururken, ulusal adalet arayışının etkileri, tüm dünyaya yayıldı.
POLİS DIŞINDA HERKES “SUÇLU”
Dünyanın birçok noktasından ABD’li eylemcilere destek sesleri yükselirken, beklenmedik olaylara istediği gibi müdahale edemeyen ve yüz binleri susturup bastırmakta başarısız olan ABD yönetimi, ne yapacağını şaşırdı.
Gerçtiğimiz günlerde, politikacılar arasında yüksek sesle konuşulmaya başlanan “dış güçler” iddiaları, resmi yetkililer tarafından da söylenir hale geldi.
Polis vahşetini görmezden gelerek , olayların spekülatör Soros’tan, Rus derin devletine kadar birçok dış kaynaktan alınan güçle organize edildiğini iddia eden ABD yönetimi, bu iddialarını resmi makamlar tarafından yineledi.
ADALET BAKANI “YABANCI AKTÖRLER”İ SUÇLADI
ABD Adalet Bakanı William Barr, ülke genelinde devam eden George Floyd protestolarına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, “yabancı aktör” ihtimalini devreye soktu.
Barr, beraberinde FBI Başkanı Christopher Wray, Federal Cezaevleri Bürosu Başkanı ve ABD’de asayişten sorumlu diğer birimlerin başkanlarıyla konuştuğu toplantıda, “Antifa ve benzeri aşırıcı grupların protestoları rehin aldığını ve bu grupların faaliyetlerinin körüklenmesinde dış güçlerin parmağı olduğuna ilişkin kanıt olduğunu” iddia etti.
Protestocuların, “Barışçıl olanlar, yağmacılar ve aşırıcılar” olmak üzere 3’e ayrıldığını söyleyen Barr, “yabancı aktörlerin de şiddeti körüklemek için olayların içinde yer aldığını” söyledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

HEDEP’li Tuncer Bakırhan: Dağılmayın cumanın kazasını kılarız

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Hakkari’de cuma vakti miting yapan HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, …

Bir cevap yazın