Albayrak: Türkiye, yıldızı daha da parlayan lider olacak

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Normalleşme dönemine vurgu yapan Bakan Albayrak, ekonomide yeni başarı hikayesi yazma imkanını en iyi şekilde değerlendireceklerini dile getirdi.
Çin’den yayılan koronavirüs, üretim ve tüketim alışkanlıklarını değiştirdi. İnsanların evlerine kapanması nedeniyle üretim büyük ölçüde durdu. Dünya ekonomisini büyük ölçüde etkileyen salgına karşı Türkiye birçok önlem aldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salgın döneminin fırsata çevirebileceklerini dile getirdi.  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs salgını sonrası döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.
“SALGININ TÜRKİYE EKONOMİSİNE ETKİSİ…”
Bakan Albayak, “Geride bıraktığımız süreç, salgının Türkiye ekonomisine etkisinin, gelişmekte olan ülkelere göre çok daha az olacağını gösterdi.
“YENİ BAŞARI HİKAYESİ…”
Normalleşme döneminde, Türkiye için ortaya çıkan potansiyeli ve ekonomide yeni başarı hikayesi yazma imkanını en iyi değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.
Bakan Berat Albayrak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile 61 sektör meclis başkanının katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Buluşması’nda da önemli değerlendirmelerde bulundu.
“NORMALLEŞME SÜRECİNDE HIZLA ADIMLARIMIZI ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, “İnşallah normalleşme sürecinde, bundan sonraki dönemin ‘yeni normal’ olduğunu göz önünde bulundurarak hızla adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Ekonominin yeni normale hızla adapte olacağını düşünüyorum. Küresel sistemde tedarik zincirlerinin gözden geçirilmesi, üretim alanlarında alternatiflerin oluşturulması, sağlık altyapısının yatırımlardan turizme her alanda öncelik haline gelmesi ile oluşacak.
TÜRKİYE DÜNYADA YILDIZI DAHA DA PARLAYAN ÜLKE OLACAK
İşte bu dönemde güçlü üretim altyapısı, genç ve eğitimli insan kaynağı, küresel değişimlere hızlı adapte olan iş dünyası ve gelişmiş sanayisi ile Türkiye dünyada yıldızı daha da parlayan ülke olacak.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan: Dünya liderleri 28 Mayıs akşamı yapılacak trene katılmak istiyor

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Canlı yayında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderlerinin kendisini arayıp 28 …

Bir cevap yazın