Erdoğan’ın Oda ve Barolara ayar vereceğiz sözüne tepki geldi: Direneceğiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, basın açıklaması yayınlayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın odalar ve barolar hakkındaki açıklamalarına tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu öncesi kameraların karşısına geçip açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik açıklamaları sonrası baro ve tabip odaları başta olmak üzere bu yapılarda düzenlemeler yapılması gerektiğini bildirdi.
ACİLEN YENİ DÜZENLEME
Cumhurbaşkanı Erdoğan, baro ve odalar için “Meclis’te neticelenmeyi bekleyen çok düzenleme bulunuyor. Bunlardan biri de meslek kuruluşlarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesi ile ilgili taslaktır. Meslek kuruluşlarının seçim yöntemiyle ilgili düzenlemenin aciliyetini ve ehemmiyeti var. Bu çalışmayı tekrar ele almalı, en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız.” ifadelerini kullanmıştı.
TMMOB’DEN DİRENECEĞİZ MESAJI
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadelerinin ardından bir basın açıklaması yayınladı.  “Birliğimizi ve demokrasiyi savunacağız” başlığıyla yayınlanan bildiride TMMOB, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına, “Boyun eğmeyeceğiz, direneceğiz, karşı koyacağız,” şeklinde yanıt verdi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan seçim açıklaması: Mücadeleye devam edeceğim

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, gayri …

Bir cevap yazın