Çin’in malları da kendileri gibi bozuk! Almanya’ya sattığı maskeler işe yaramıyor

Maske ihtiyacını karşılamak için Çin’den 108 milyon maske satın alan Almanya, maskelerin 5’te 1’inin kullanılamaz olduğunu açıkladı.
Koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasına neden olan Çin, diğer yandan da işi ticarete döküp dolandırıcılık yapıyor.
Almanya Federal Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları için Çin’den satın alınan burun ve ağız maskelerinin yüzde 20’lik bir bölümünün standart dışı olması nedeniyle tıbbi ihtiyaçlar için uygun olmadığını açıkladı.
TÜM MASKELER KONTROL EDİLECEK
Bakanlık, Çin’den alınan maskelerin tamamını kontrol edeceklerini duyurdu.  Almanya’nın kabul etmeyip iade ettiği maskelerin imha edilmediğini açıklayan Sağlık Sigortası Dernekleri (KV) ise maskelerin tekrar piyasaya sürülebileceği uyarısında bulundu.
“KULLANMIYORUZ”
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Greta Wilm, “Federal Sağlık Bakanlığının Çinli üreticilerden satın aldığı maskeler, kalite testlerine uymayarak standart dışı ürün olarak belirlendi.Çin’de 3 çeşit maske sağlıksız olduğunu tespit ettik ve kliniğimizde kullanmıyoruz.” dedi.
ÇİN ÜRÜNLERİ DAHA ÖNCE DE HATALI ÇIKMIŞTI
Daha önce, Türkiye’nin Çin’den satın aldığı tanı kitleri hata payı yüksek olduğu gerekçesiyle kullanılmadan rafa kaldırılmıştı.  Bunun yanında, İngiltere’nin geçtiğimiz aylarda Çin’den ithal ettiği tıbbi malzemelerde koronaviürs tespit edilmiş, Hollanda ve Avustralya da Çin’den aldıkları maskeleri toplatma kararı almışlardı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

..Ve paketlendiler!…

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Mersin’de terör örgütü PKK lehine sloganlarla halay çeken terör yandaşlarından 7’sini …

Bir yanıt yazın