Trump, ABD’nin coronadan ölüm rakamlarını 90 bin olarak güncelledi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki koronavirüs salgını nedeniyle can kayıplarının 80 ile 90 bine ulaşabileceğini söyledi.
Koronavirüsle mücadeleye ve beklenen sonuçlara ilişkin Fox News kanalına konuşan ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin salgınla mücadelede başarılı bir süreç geçirdiğini ve alınan tedbirler kapsamında ekonomik olarak kapanan bazı eyaletlerde, hayatın kademeli olarak yeniden normale döndürülebileceğini kaydetti.
“80-90 BİN İNSAN HAYATINI KAYBEDEBİLİR”
Yapılan son projeksiyonlara göre tahmini vaka ve ölüm oranlarına yönelik bir soruya cevap veren Trump, ülkede 80 ile 90 bin arasında insanın hayatını kaybedebileceğini belirtti.
Trump, konuşmasında rakamlara kıyasla çok iyi bir durumda olmadıklarını, ancak diğer ülkelere göre de kötü sayılmayacaklarını savundu.
Geçen hafta Beyaz Saray’da yapılan açıklamada, ölü sayısının 60 ile 65 bin arasında olacağı ifadelerinin hatırlatılması üzerine Trump, “O zaman 65 bin demiştim şimdi 80 ila 90 bin diyorum çünkü çok hızlı artabiliyor.” şeklinde cevap verdi.
“AŞI, 2020’NİN SONUNDA HAZIR OLABİLİR”
Virüs konusundaki aşı çalışmalarına da değinen Trump, gerekli aşı üzerinde sıkı bir çalışma yapıldığını ve 2020 sonuna kadar hazır olacağını belirtti.
Trump, “Yaptığımız sıkı takip sonucunda beklediğimiz aşının 2020 sonunda bulunacağını düşünüyoruz. Şu an elimizde modeller var ve ikmal hattı kuruyoruz.” dedi.
Trump’ın bu sözlerinin, Beyaz Saray Koronavirüsle Mücadele Görev Gücü üyelerinin ifadeleriyle çelişmesi ise dikkati çekti

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Her tarafı yabancı kokan, CHP’nin vizyon programına sosyal medyadan ilgi olmadı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzun zamandır muhalif seçmeni beklentiye soktuğu CHP’nin vizyon programını …

Bir cevap yazın