Trump’tan geç sorulan Çin’den çıkış yapan uçaklar sorusu!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Beyaz Saray’da açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, “Vuhan’dan kalkan uçaklar dünyanın her yerine uçuyordu. Bu neyin nesidir?” sorusunu yöneltti.
Beyaz Saray’da konuşan ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs konusunda Pekin yönetimine yüklenmeye devam etti.
“Çin, dışarıdan uçuşları yasaklarken ülke dışına çıkan uçaklara neden izin verdi?” sorusunu yönelten Trump, “Vuhan’dan kalkan uçaklar dünyanın her yerine uçuyordu. İtalya’ya gidiyorlardı. En yoğun şekilde İtalya’ya uçuyorlardı. Dünyanın her yerine uçuyorlardı. Ama dışarıdan Çin’e uçuş yoktu. Bu neyin nesidir?” ifadelerini kullandı. Bu konuyla ilgili Çin’de neler olduğuna dair olumlu tek bir gelişmenin bile olmadığını belirten Trump, “Hiçbir surette olumlu bir şey yok. Şansımız varmış ki biz (Çin’den uçuşları) durdurmuşuz. Sınır koyduk, Çin’den gelişlere yasak getirdik.” dedi.

Çin’in 11 milyonluk Vuhan kentinde ilk kez aralık ayı ortalarında ortaya çıkan virüs nedeniyle hava yolu şirketleri, önlem amacıyla Vuhan’a uçuşları durdurmuştu. Öte yandan ABD Başkanı, ülke için seyahatlerine kaldığı yerden devam edecek.  Haftalardır salgın nedeniyle Beyaz Saray’dan ayrılamadığını kaydeden Trump, “Çok yakın zamanda seyahatlerime yeniden başlıyorum. Gelecek hafta Arizona’ya gitmeyi planlıyorum. Bu seyahati sabırsızlıkla bekliyorum. Yakın zamanda da Ohio’ya gideceğim.” diye konuştu.
Hayatın bir an önce 3 ay önceki haline dönmesini umduğunu kaydeden Trump, “Çok da uzak olmayan bir gelecekte yeniden çok sayıda kişinin katıldığı seçim mitingleri yapabilmeyi umuyorum.” dedi.
“VİRÜS GİDERSE AŞIYA İHTİYAÇ DUYMAYIZ”
Trump, ABD’de süren aşı çalışmalarına ilişkin ise “Virüs giderse belki de bir aşıya ihtiyaç duymayız. Ama tabii aşı bulunursa bu muhteşem olur.” ifadelerini kullandı.
Bunun üzerine bir gazetecinin, “Peki bir aşı olmadan virüsün kendiliğinden gideceğini düşünüyor musunuz?” sorusunu ise Trump, “Bu virüs gidecek. Günün birinde tamamen aramızdan ayrılacak. Ortadan yok edilecek.” diye yanıtladı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

TBMM’nin yeni Başkanı Numan Kurtulmuş!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Meclis Başkanlığı seçiminin üçüncü turunda yeterli oy sayısına ulaşan AK Parti …

Bir cevap yazın