Kim Jong-un öldü mü, bitkisel hayatta mı?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Japonya basını, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un “bitkisel hayatta olduğunu” iddia edilirken,  öte yandan da Kuzey Kore, liderlerinin, aktif bir şeklide çalıştığı açıklaması yaptı.. Güney Kore kaynaklı Yonhap haber ajansının haberine göre, Kuzey Kore devlet radyosu Kim Jong Un’un aktif bir şekilde çalıştığını belirtti.  Bazı haber kaynakları, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un için hayatını kaybetti haberleri yaparken diğer kaynaklar da bu haberi yalanladı.
Ancak Kuzey Kore’ye özel ilgisi olan Japonya basınında, nisan ayı başında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, düştükten sonra hastaneye kaldırıldığı belirtildi.  Haberlere göre, Pekin’den, uzman ekip desteği istenildi. Ancak ekip gelmeden, Kim Jong-un’a kalp ameliyatı yapıldı. Kim Jong-un bitkisel hayatta olduğu öne sürüldü
OBEZİTESİ SORUN YARATTI
Ameliyatta, Jong-un’un kalıtsal obezitesi nedeniyle bir dizi komplikasyon yaşandığı öne sürüldü.
Haberlere göre, ameliyatın başarısız olması sonucu, Kim Jong-un bitkisel hayata girdi. İddia, Kuzey Kore’ye gittiği belirtilen Çinli sağlık ekibine dayandırıldı.  36 yaşındaki Kuzey Kore liderinin, yaşam mücadelesi verdiği iddia ediliyor.

“AKTİF BİR ŞEKİLDE GÖREVİNİN BAŞINDA”
Öteyandan son günlerde sağlık sorunları yaşadığı iddia edilen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un, Kuzey Kore devlet radyosu tarafından aktif bir şekilde çalıştığı ifade edildi.  Güney Kore’nin Yonhap haber ajansında yer alan habere göre, Kuzey Kore devlet radyosu Kim Jong Un’un aktif bir şekilde çalıştığını aktardı.  Haberde, Kim’in kuzey sınır kasabasında yeni şehir Samjiyon’un kurulmasına yardım eden tüm çalışanlara ve işçilere tüm kalbiyle takdir ettiği söylendi. Öte yandan, haftalardır Kuzey Kore liderinin sağlık durumuna ilişkin ortaya çıkan söylentilere değinilmedi.
CNN İDDİAYI ORTAYA ATMIŞTI
Geçtiğimiz günlerde, ABD medyasında yer alan haberlerde Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un geçtiğimiz hafta bir kalp ameliyatı geçirdiği ve durumunun ciddi olduğu iddia edilmişti. Güney Kore haber ajansı Yonhap ise Kim’in durumunun ciddi olduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını öne sürmüştü.
ABD Başkanı Donald Trump ise Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada Kim’in sağlığına ilişkin “Bence haberler doğru değil. Eski belgelerin servis edildiğini duydum. Kuzey Kore ile iyi ilişkilerimiz var, benim de Kim Jong Un’la iyi ilişkim var. Umarım Kim iyidir.” ifadelerini kullandı.
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un sağlık durumuyla ilgili söylentilerin gerçekliği belirsizliğini korurken, Çin’den içinde doktorların da bulunduğu bir heyetin Kuzey Kore’ye gittiği öne sürülmüştü. ABD basınında çıkan haberlere göre, Çin Komünist Partisi Uluslararası İrtibat Dairesi’nin üst düzey bir yetkilisi liderliğindeki doktor heyeti perşembe günü Kuzey Kore’ye gitmek üzere Pekin’den ayrıldı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Emekli maaşları nasıl hesaplanıyor?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Emekliye zam düzenlemesi için 1 aydan az bir zaman kaldı. 5 …

Bir yanıt yazın