İmmamoğlu’na Gökçek’ten fitre ve zekat cevabı

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından “Fitreyi Belediye’ye vermenin kanunda yeri vardır” diyen Ekrem İmamoğlu’na meydan okudu.
Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan yardım kampanyasında yaşanan ‘yardım kolisi’ tartışmalarına, bir yenisi daha eklendi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için fitre ve zekat çağrısında bulundu.
“FİTRE VE ZEKATINIZI BİZE VEREBİLİRSİNİZ”
Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, “Yardımlarınızı ulaştırmada en güvenilir aracı devlet kurumlarıdır. Bu manada belediyelerinize, bize inanın, zekatınıza da fitrenizi de gerektiği noktada bize verebilme şansınız vardır. Bunun kanunda yeri vardır. Bunun aksini kimse inkar edemez. Bununla ilgili de kimsenin fetva vermesine gerek yok!” dedi.
MELİH GÖKÇEK’TEN CEVAP
Melih Gökçek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi.
Gökçek, Ekrem İmamoğlu’na ‘EKREMCİM SEN 80 TL’LİK GIDA YARDIMINI 150 TL’YE İSTANBUL’A KAKALAMAYA KALKAN ADAMSIN. BU MİLLET SANA GÜVENİR Mİ? SENİN ADAMLAR ZEKATI VE FİTREYİ TOPLAYIP ŞARKICIYA VERİRSE NE OLACAK? HALA GIDAYI 150 TL’YE VERİRKEN 70 TL’Sİ NEREYE GİDECEK ANLATAMADIN.’ diye cevap vererek, İmamoğlu’nun daha önce 80 TL’lik yardım paketi için vatandaştan 150 TL istemesine de gönderme yaptı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yılmaz Tunç’tan Sinan Ateş açıklaması

Bakan Tunç, Sinan Ateş davasında 22 tutuklunun bulunduğunu ve 1 Temmuz’da duruşmanın olduğunu söyledi. Tunç …

Bir yanıt yazın