Son dakika gelişmesi! Akaryakıtta önce zam sonra indirim

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Benzin, uluslararası piyasalarda geçen haftayı bir miktar artışla kapatmış ve tonu 279 dolardan 289 dolara çıkmıştı. Bu nedenle gece yarısı 7 kuruş zam bekleniyor. Ancak, Brent petrol ve ürün fiyatları düşüşe geçti. Bu düşüşün etkisiyle benzinde çarşambadan geçerli en az 6 kuruş, motorinde de perşembeden geçerli 20 kuruş düzeyinde indirim bekleniyor.
Akaryakıt fiyatları, koronavirüsün etkisiyle küresel ekonomide yaşanan gelişmelere bağlı olarak dalgalanmaya devam ediyor. Benzinde, geçen hafta 1 TL 11 kuruş indirim yapıldı. Bu indirim sonrasında benzin fiyatı, motorin fiyatının altına düştü. Benzinin litresi, (illere göre küçük değişiklik gösterebilir) 5 TL 63 kuruşa gerilerken, motorin 5 TL 75 kuruşta kaldı.
Benzin, uluslar arası piyasalarda geçen haftayı bir miktar artışla kapattı. Benzinin tonu 279 dolardan 289 dolara çıktı. Bu gece 7 kuruş zam bekleniyor.
FAİZ KARARI SONRASI DÜŞÜŞE GEÇTİ, İNDİRİM YOLDA
Ancak, ABD Merkez Bankası`nın, Covid-19 salgınına karşı, faizi yüzde 0.0-0.25 aralığına indirmesinin ve ardından faiz indiriminin sürebileceğine ilişkin sinyal vermesinin etkisiyle petrol fiyatları yüzde 3.0 dolayında düştü. Bu düşüşün etkisiyle çarşambadan geçerli en az 6 kuruş indirim hesaplanıyor. Motorinde de çarşambayı perşembeye bağlayan gece 20 kuruş düzeyinde indirim gündeme gelebilir.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Emekli maaşları nasıl hesaplanıyor?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Emekliye zam düzenlemesi için 1 aydan az bir zaman kaldı. 5 …

Bir yanıt yazın