ABD’de piyasalar tepetaklak! Trump, Rusya ile Suud’a ateş püskürdü

ABD Başkanı Donald Trump, New York borsasında yaşanan sert düşüşün ardından açıklama yaptı. Trump, basını ve iki ülkeyi sorumlu tuttu.
ABD Başkanı Donald Trump, New York borsasında yaşanan düşüşten dolayı basını ve Rusya ile Suudi Arabistan arasındaki petrol fiyatı tartışmasını sorumlu tuttu.
Trump, petrol fiyatlarındaki düşüş ve New York borsasının bu sabah sert düşüşle açılması hakkında Twitter hesabından açıklamada bulundu.
Petrol fiyatlarındaki düşüşün tüketiciler açısından iyi bir şey olduğunu ifade eden Trump, “Suudi Arabistan ve Rusya, petrol akışı ve fiyatları üzerine tartışıyor. Bu ve yalan haberler, borsadaki düşüşün nedenidir” değerlendirmesinde bulundu.
CORONA VİRÜS YORUMU: GEREKSİZ PANİK
Geçen yıl 37 bin ABD’linin grip nedeniyle yaşamını yitirdiğini kaydeden Trump, “Grip nedeniyle her yıl 27 bin ila 70 bin Amerikan hayatını kaybediyor. Hiçbir şey kapanmıyor, hayat ve ekonomi yoluna devam ediyor. Şu anda ABD’de 546 teyitli Covid-19 vakası ve 22 ölüm var. Bunu bir düşünün!” ifadesini kullandı.
Trump, yeni tip corona virüs (Covid-19) ile ilgili vaka sayısının azlığını sık sık vurgulayarak, piyasalara ve halka gereksiz panik yaptırıldığını savunuyor.
Öte yandan ABD basınına yansıyan haberlere göre Trump, bugün öğleden sonra Covid-19’a yönelik ekonomik önlemlere ilişkin Beyaz Saray’da bir toplantı yapacak.
İŞLEMLER 15 DAKİKALIĞINA ASKIYA ALINDI
Amerikan borsalarındaki sert düşüş sonrası işlemler 15 dakikalığına askıya alınırken; S&P 500 Endeksi’ndeki %7’lik düşüş sonrası Aralık 2008’den beri ilk kez devre kesici uygulandı. Kayıp %20’yi bulursa piyasaların tamamen kapatılacağı öne sürülüyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Savcı Sinan Ateş davasında mütalaasını açıkladı, duruşma ertelendi!

Sinan Ateş davasında mütalaasını açıklayan savcı, tetikçiler ve azmettiriciler için müebbet hapis talep ederken 3 …

Bir yanıt yazın