PKK terör örgütünde çözülme hızla başladı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Terörö örgütü PKK’nın elebaşlarından Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüsey’in korumalığını yapan Akif Brüsk kod adlı Mahmut Özdemir isimli terörist ikna yoluyla teslim oldu.
İçişleri Bakanlığı Terörö örgütü PKK’nın elebaşlarından Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüsey’in korumalığını yapan teröristin ikna yoluyla teslim olduğunu duyurdu.
İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “Ailelerin desteği ile terör örgütünden ikna yoluyla teslim olmalar devam ediyor. Bu kapsamda Mardin Emniyet İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüklerinin ikna çalışmaları sonucu PKK/KCK terör örgütü içerisinde kırsal alanında faaliyet yürüten 1 terörist daha örgütten kaçarak Şırnak Silopi Habur Kara Hudut Kapısı* Şube Müdürlüğü’ne teslim oldu.
Teslim olan örgüt mensubunun, 2014 terör örgütüne katıldığı, örgüt içerisinde füzeci olarak faaliyet yürüttüğü, 2017 yılında canlı bomba konusunda fedai eylem önerisi verdiği ve geçmiş dönemlerde Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’in korumalığını yaptığı şeklinde bilgiler bulunan Akif Brüsk kod adlı Mahmut Özdemir isimli örgüt mensubu olduğu belirlendi. Böylelikle bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olanların sayısı 40’a yükselmiştir.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Savunmada milli ve yerli adım: Nüfuz edici bomba Mehmetçiğin emrinde

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Türk savunma sanayisindeki yerli ve milli teknolojiler başarıdan başarıya koşarken, ithal …

Bir cevap yazın