ABD, Irak’da durmuyor! Haşdi Şabi’ye bir füze saldırısı daha!

İran Devrim Muhafızları lideri Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülmesinin ardından Irak’ın başkenti Bağdat’tan bir saldırı haberi daha geldi. Haşdi Şabi’ye ait bir konvoya sabaha karşı hava saldırısı düzenlendi, 6 kişi hayatını kaybetti. Konuya ilişkin Haşdi Şabi’den “Bağdat’taki son saldırı liderlere değil sağlık konvoyuna” açıklaması yapılırken, ölü sayısı ise belirtilmedi.
İran Devrim Muhafızları lideri Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülmesinin ardından Irak’ın başkenti Bağdat’tan bir saldırı haberi daha geldi.
Irak Sumeriye televizyon kanalının bir güvenlik kaynağından aktardığı habere göre, başkent Bağdat’ın kuzeyindeki Taci bölgesinde bir konvoya hava saldırısı düzenlendi.
“HAŞDİ ŞABİ KOMUTANLARI HEDEF ALINDI”
Bazı yerel medya organlarında verilen haberlerde, hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi çatısı altındaki Ketaib İmam Ali Birliği’ne bağlı komutanların bulunduğu bilgisi aktarıldı.
Reuters Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre ise söz konusu saldırıda araçlarda bulunan 6 kişi hayatını kaybetti. Olaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
HAŞDİ ŞABİ’DEN AÇIKLAMA
Konuya ilişkin Haşdi Şabi’den de “Bağdat’taki son saldırı liderlere değil sağlık konvoyuna” açıklaması geldi.
Irak Haber Ajansı’nın (İNA) verdiği haberde, Haşdi Şabi Heyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı uydu kanalları ve yerel medya organlarında, bu sabaha karşı Taci Stadyumu yakınında hedef alınan araçlarda Haşdi Şabi komutanlarının bulunduğuna dair yer alan bilgilerin doğru olmadığı kaydedildi.
“Bağdat’taki son saldırı liderlere değil sağlık konvoyuna” ifadesi kullanılan açıklamada, söz konusu hava saldırısındaki can kaybına ilişkin ise herhangi bir bilgi verilmedi.
NE OLMUŞTU?
İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis, Bağdat Havalimanı’nda araçlarına düzenlenen saldırıda öldürülmüştü.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın