Dostumuzun elinden tutanı eli yakmayız

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

İnsanlar birbirlerini bir kaç kez görünce kendilerini dost sanırlar. Menfaatler karışınca da olmadık melanet sergilerler. Kısacası menfaatler çakışınca olmayan dostlar da bitiveriyor. Günlük ticari sosyal ve içtimai hayatımızda bu gibi kavramlara şahit oluyoruz.

Kime nerede, nasıl ve ne şekilde dost diyeceğimizi bilmiyoruz. Diğer bir ifade ile dostluğun ne kadar kutsal olduğunu anlamıyoruz. Dost kavramınına günlük ticari hayatımızda olduğu gibi siyasi ve içtimai hayattımızda da yaşıyoruz.. Dost dediklerimize yeri geldiğinde, menfaatlerimize ters düştüklerinde dirsek çevirebiliyoruz. Oysa dostluklar matamatiksel olmalı. Sevgiyi çarpmalı, sevinci paylaşmalı, acıyı bölmelidir.

Günümüzde menfaat ve çıkar ile ilişkilendirilen dostluklar pamuk ipliğine bağlı olduğu unutulmamalıdır. Pamuk ipliğine bağlı olan bu sahte dostluklar, nerede nasıl kopacağı bellidir.Yeri gelmişken dostluk ile ilgili ibretlik bir mekibe atlatmak istiyorum.. Bir gün Hz.Musa bir kafirle tartışır. Kimin haklı olduğunu anlamak için ateş yakmışlar. Ateşte yanmayan haklıdır demişler.

 

Hz.Musa ve kafir elele tutuşup öyle geçmişler, fakat kafir adam yanmamış. Hz.Musa Cenabı Hakk’a sormuş: Ya Rabbi, beni yakmayışını anlarım da kafiri niye yakmadın?

Cenab-ı hakk buyurmuş:

Ey Musa!

Bilmez misin ki biz dostumuzun elinden tutanı yakmayız? En güzel dosta tutunmak ve unutulmaz dostluklar edinmek dileğiyle..

 

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ne ayaksın mülakat?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Aziz Dağtekin Yazdı Ne günlere kaldık Allah’ım. Söz artık tuvalet kağıdına …

Bir cevap yazın