Bugun...
Dolar: 3.7941
Euro : 4.6681

Konuk YazarYe Suudi Prens ye!.. Bu saltanat sana da kalmaz!

Tarih: 20-12-2017 00:13:42 Güncelleme: 20-12-2017 21:21:42 + -


Müslümanların açlık, sürgün, yaşadığı şu günlerde Suudi Prensin dudak uçuklatan miktarda şato alması bütün Müslümanların tepkisine yol açıyor. Hristiyanlara kovalarla veren, müslümana gelince fakirleşen bu sapık aile, ne yazık ki Mekke ve Medine' gibi İslamın en kutsal mekanlarına da konmuş durumda. Biz; Abd ve İsrail'den önce İslam belde ve halklarını böyle pisliklerden kurtarması için gece gündüz Allah'a dua etmeliyiz.


Ye Suudi Prens ye!.. Bu saltanat sana da kalmaz!

Suud veliaht prensinin 1 milyar 158 milyon $'a aldığı Fransa'da ki şato'nun özellikleri saymakla bitmiyor.
Geçen ay 450 milyon$ vererek satın aldığı Hz.İsa tablosuyla da epey adından söz ettirmişti Veliaht Prens..
Peki Batı'da böyle savurganlıklar yapan Suud Kraliyet ailesi; Kaç Suriye'li mülteci almış? Arakan müslümanlarına ne yardım etmiş?

Hristiyanlara kovalarla veren, müslümana gelince fakirleşen bu sapık aile, ne yazık ki Mekke ve Medine' gibi İslamın en kutsal mekanlarına da konmuş durumda. Biz; Abd ve İsrail'den önce İslam belde ve halklarını böyle pisliklerden kurtarması için gece gündüz Allah'a dua etmeliyiz. Dünyanın en pahalı evini Suudi Prens mi satın aldı?
Suudi Prens Muhammed bin Salman, dünyanın en pahalı evi olarak nitelendirilen bir Fransız şatosunun sahibi olarak gösterildi.
 
Paris'in batısındaki geniş mülkiyetin 300 milyon dolara satın alınması, iddialara göre yolsuzlukla mücadele kampanyası yürüten güçlü prensin savurgan alımlarının en sonuncusunda olacak.  Yeni inşa edilen, 2015 yılında gizemli bir alıcıya satılan şatonun sahibi paravan şirketler tarafından gizlense de, New York Times'daki bir belgeye göre kraliyet ailesinin danışmanları prensin sahibi olduğunu doğruladı. Suudi yetkililer, Fransız araştırma sitesi Mediapart'ın da Temmuz ayında benzer şekilde prensin şatonun sahibi olduğuna işaret eden belge hakkında yorum yapmaktan kaçındı.
En pahalı evi de o satın almış
 
Antik dış görünüşü, sinema, ihtişamlı yüzme havuzu ve şeffaf su altı odası gibi modern imkanlarını gizliyor. 57 dönümlük arsa, bakımlı bahçeler, devasa çeşmeler ve bir labirent içerirken, iç mekanlar savurgan bir şekilde tavan ve fresk tavanlarıyla dekore edilmiş, çeşmeleri akıllı telefonlar aracılığıyla kontrol edilebiliyor.
 
Belge, Prens'in Riyad'ın 5 yıldızlı oteline kilitlenen prensler, bakanlar ve işadamları da dahil olmak üzere onlarca Suudi elit üyesiyle yolsuzlukla mücadele kampanyası kapsamından sonrasına denk geliyor. Suudi başsavcı Şeyh Suud el-Mojeb bu ayın başlarında, birçoğunun özgürlükleri karşılığında, haksız kazançlarını takas etmeyi kabul ettiklerini söylemişti.
 
Kasım ayında Times gazetesine verdiği röportajda, Prens Muhammed darbeyi, kral olmadan önce rakiplerini ortadan kaldırmak için politik bir tasfiyeye gittiği iddiasını "gülünç" bir olarak nitelendirdi.  Times, 2015 yılında 500 milyon dolarlık yat satın alan kişisel vakfı 'Sekiz Yatırım Şirketi' tarafından şatonun satın alındığını bildirdi.
Şato ve yatın yanı sıra, bu ayın başlarında, Leonardo da Vinci tablosunun 450.3 milyon dolar karşılığında prens adına hareket eden bir Suudi prense satıldığı bildirilmiş, ancak daha sonra Abu Dhabi'nin kültür ve turizm bölümü tarafından satın alındığı söylenmişti.
 
Sızdırılan Paradise belgelerinde, Suudi veliaht prensin Almanya, Bermuda ve Man Adası'nda bir avukat ve muhasebeci ordusu yardımıyla mühürlenen yat satın alımları ortaya çıkarılmıştı.  Dünyanın en pahalı evini Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın aldığı ortaya çıktı (The Chateau Louis XIV)
 
Fransa’nın başkenti Paris’te 2011’de tamamlanan ve 2015’te 301 milyon dolara satılan ve dünyanın en pahalı evi olan The Chateau Louis XIV şatosunu Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ın satın aldığı ortaya çıktı.
 
Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen müzayedede 450 milyon dolara satılan Leonardo Da Vinci’nin Salvator Mundi adlı tablosunu aldığı ortaya çıkan Prensi Muhammed bin Salman’ın dünyanın en pahalı evini de satın aldığı ortaya çıktı.
New York Times gazetesi, evi satın alan Fransa ve Lüksemburg merkezli şirketlerin, Prens Selman’ın kişisel vakfı tarafından kontrol edilen Eight Yatırımcılık adlı şirkete ait olduğunu belirledi.
 
Suudi Arabistan’da çok sayıda prens, bakan ve üst düzey yetkilinin gözaltına alındığı yolsuzluk operasyonu ile yaptığı reformlarla dünyanın gündeminden düşmeyen Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın Fransız şatosuna 2015’te 300 milyon dolar (1 milyar 158 milyon lira) ödediği belirlendi. Forbes dergisine göre; ‘dünyanın en pahalı evi’ olan Chateau Louis XIV, Versay yakınlarındaki Louveciennes kasabasında bulunuyor.
 
Şatoda 3 bin şişelik şarap mahseni, sinema, açık ve kapalı havuz, iki balo salonu, bir gece kulübü, kütüphane ve akvaryum odası bulunuyor.Bu haber 436 defa okunmuştur.

Etiketler : suudi pren

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
154 Okunma
130 Okunma
127 Okunma
115 Okunma
114 Okunma
104 Okunma
99 Okunma
97 Okunma
94 Okunma
92 Okunma
85 Okunma
72 Okunma
6 Okunma
4429 Okunma
450 Okunma
366 Okunma
356 Okunma
308 Okunma
291 Okunma
289 Okunma
286 Okunma
280 Okunma
279 Okunma
265 Okunma
259 Okunma
259 Okunma
253 Okunma
244 Okunma
241 Okunma
239 Okunma
237 Okunma
4429 Okunma
943 Okunma
862 Okunma
831 Okunma
803 Okunma
778 Okunma
764 Okunma
743 Okunma
715 Okunma
704 Okunma
688 Okunma
668 Okunma
662 Okunma
646 Okunma
641 Okunma
629 Okunma
622 Okunma
621 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI