Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk Yazar


Necati Özfatura


Facebookta Paylaş

S. Arabistan’ı bölme projesi
Tarih: 14-11-2017 08:02:00 Güncelleme: 14-11-2017 08:02:00


ABD’nin 2 düşmanı vardır: Türkiye ve İran...
S. Arabistan’daki saray darbesi aslında Türkiye’ye yapılmıştır. Katar’a alınan ambargo kararının hedefinde Türkiye vardır. Türk üssü Katar’dan çekilip Katar işgal edilecekti. Türkiye bu oyunu bozdu.
Arabistan’ın tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Ama S. Arabistan tarihi 1932’den İbn-i Suud tarafından İngiltere’nin desteği ile kurulmuştur.
Suud aile üyelerinin sayısı yaklaşık 7 bin civarındadır. Prensler birkaç yüz kişiden oluşmaktadır. Bugüne kadar S. Arabistan Krallığının başına geçenler aynı anneden olan 7 kardeştir. 32 yaşındaki veliaht ülkeyi sonucu belli olmayan sancılı bir dönüşüm sürecine soktu. ABD, S. Arabistan-Mısır ve Körfez ülkelerini (Katar hariç) İran ile savaşa sürüklemektedir.
ABD’nin dış politikada “İsrail’in güvenliğine endeksli” tek bir politikası vardır. ABD halkının çok sayıda hakları vardır. Ama kendi ülkesini idare hakkı yoktur. Bu görev İsrail’in daha doğrusu Yahudi lobisinin elindedir. S. Arabistan’da saray darbesi aslında ABD’nin S. Arabistan’ı bölme projesidir. Suriye’nin 4, Irak’ın 3, Mısır’ın 2 ve S. Arabistan’ın 7 kanton bölgeye ayrılması ABD’nin İsrail’in güvenliği ve Orta Doğu petrolünün vesayeti için olmazsa olmaz hedefidir. S. Arabistan petrol şirketi Aramco ABD’ye peşkeş çekilecektir. Bu ise Aramco’nun halka arzı maskesi altında Yahudi ağırlıklı ABD sermayesinin eline geçmesi şeklinde yapılacaktır.
Gözaltı dalgası dev isimlere uzandı. ABD İran’a karşı S. Arabistan’ı kullanıyor. S. Arabistan-İran savaşı S. Arabistan’ın bölünmesini hızlandırır. İslam tektir. Ehl-i sünnet vel Cemaattir. "Ilımlı İslam" ABD ve İsrail’e “Evet” diyen ve hizmet eden Müslüman demektir.
S. Arabistan 2 ailenin vesayeti altındadır. Suud ailesi siyasi alanı elinde tutmaktadır. Vehhabi olan Abdülvehhab ailesi adalet, vakıf ve din hizmetlerini elinde bulundurmaktadır.
S. Arabistan’da küçük bir ABD yani aşiretlerin federal devletleri kurulacaktır. ABD ve İsrail Orta Doğu’da yeni bir savaş cephesi kuruyor. Kral ailesi muhaliflerine ne kadar acımasız davranıyorsa, ABD de kral ailesine o kadar acımasız davranmaktadır. ABD projesini gerçekleştiremezse harcanır ve yerine başkası getirilir.
Bahreyn, Katar’dan toprak talep etmiştir. Millî Savunma Bakanımızın Katar’ı ve oradaki Türk üssünü ziyareti ve Erdoğan’ın Kuveyt ziyareti önemlidir.
S. Arabistan’da darbe öncesi Trump’ın damadının gizli toplantısı neticesinde gözaltına alınma hadisesi; ABD’nin isteği doğrultusunda olduğunu göstermektedir..Bu yazı 659 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11256 Okunma
238 Okunma
200 Okunma
198 Okunma
196 Okunma
190 Okunma
181 Okunma
174 Okunma
173 Okunma
172 Okunma
11256 Okunma
6157 Okunma
1279 Okunma
886 Okunma
883 Okunma
580 Okunma
577 Okunma
560 Okunma
432 Okunma
422 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 • Cuma gününün sünnet ve edebleri
  Cuma gününün sünnet ve edebleri
 • Günahlar, imanı gidermez ise de..
  Günahlar, imanı gidermez ise de..
 1. Mucize ne demektir ?
 2. Tilavet ve şükür secdesi
 3. Dinde reformcu olarak bilinenler
 4. Yılbaşı ve noel
 5. Cuma gününün sünnet ve edebleri
 6. Günahlar, imanı gidermez ise de..
VİDEO GALERİ
YUKARI