Bugun...
Dolar: 3.7941
Euro : 4.6681

Konuk Yazar


Necati Özfatura


Facebookta Paylaş

ABD'nin Orta Doğu’da yeni oyunu!
Tarih: 15-06-2017 00:06:00 Güncelleme: 15-06-2017 00:06:00


İslamiyetin ve Müslümanların amansız düşmanı Trump, S. Arabistan ziyareti ile Orta Doğu’da yeni bir fitnenin ateşini yaktı. Orta Doğu’da Sünni cepheyi böldü. Sünni-Şii çatışmasının fitilini ateşledi. İran’ı sevmem ama İran parlamentosundaki terör ve katliamın arkasında kesinkes ABD vardır. Bu terörü DEAŞ kabul etse bile DEAŞ’a bu terörü CIA yaptırmıştır. Ve suçu S. Arabistan’a yükleyerek ilk kıvılcımı tutuşturmuştur. Eshab-ı kiram (rıdvanullahi teala aleyhim ecmain) ve Peygamberlerden (aleyhisselam) sonra üç büyük halife (radıyallahü anhüm ecmain) düşmanı Humeyni’nin kabri başında canlı bomba hadisesinin arkasında ABD vardır. Bu bir tahriktir.
Katar’ı terörü desteklemekle suçlayan S. Arabistan gerçek terör destekçisidir. “DEAŞ’ı Obama ve S. Arabistan kurdu” bu söz Trump’a aittir. Ve seçim kampanyasındaki itirafıdır. HAMAS terör örgütü değildir. Yahudi (İsrail) vatanını işgal etmiştir. Filistinlilerin evleri, iş yerleri ve yeni Yahudi yerleşim konutları için arazileri zorla ellerinden alınıyor. Ve yıllardır ambargo uygulanıyor ve katlediliyorlar. Oturdukları binalar hava saldırılarıyla enkaz hâline getiriliyor. İşte bu zulme karşı duran Hamas, namusunu, vatanını, canını ve malını savunan mücahit ve mücahidelerin adıdır.


İsrail ve onun sömürgesi olan ABD ve ABD’nin sömürgesi S. Arabistan ve yardakçıları terör örgütüdür. Çünkü yularını elinde tutan ABD böyle istiyor. Gerçek Müslüman, ABD’nin himayesine giremez. ABD Kongresinde bir milletvekili “Sokağa çıkın Müslümanları katledin” diye çağrı yapıyor. S. Arabistan bu Müslüman düşmanı Trump iktidarıyla 385 milyar dolar anlaşma yaptı.Türkiye’ye sığınan 4 milyona yakın Müslümana tek kuruş yardım etmediler. (Katar hariç) Müslüman Kardeşler'e gelince geçmişte hataları oldu. Ama parti kurdular ve Mısır’da ilk defa seçimle iktidar oldular. İktidar olmadan önce bir toplantıda İsrail dışişleri bakanına Müslüman Kardeşler için yöneltilen "iktidar olursa ne yaparsınız?" sorununda “Darbe yaptırırız” sözü görüntülü olarak belgelenmiştir. Müslüman Kardeşler iktidarı ABD ve İsrail’e hizmet etmediği ve Türkiye’ye karşı yakınlık duyduğu için askerî darbe ile devrildi. Binlerce Müslüman Kardeşler mensubu katledildi. Lider kadroları hapislere atıldı. Buna rağmen terör yapmıyorlar. Kılıçdaroğlu ve CHP Mısır ve Filistin halkına hakaret ediyor. İsrail ve ABD’nin gözüne girmek için, bunlara terör örgütü diyor. Katar da Türkiye ile siyasi, askerî ve ekonomik yakınlığı sebebiyle Trump’ın isteği üzerine dışlandı.
Türkiye ve son derece az bazı İslam ülkeleri hariç İslam ülkelerinin iktidarları ABD’nin ve diğer emperyalist güçlerin vesayeti hatta örtülü işgali altındadır. Ve bu iktidarlar kaldıkça İslam Dünyasında kan ve gözyaşı asla sona ermez. Bunlar ABD’nin Truva atı, zombi ve mankurtlarıdır.


Katar’ı yalnız bırakacak değiliz. Katar ile tarihî bağımız vardır. S. Arabistan başta olmak üzere Körfez ülkeleri ve Mısır Osmanlıya ihanet ettiler İngilizlerle birlikte işbirliği yaptılar. Katar Şeyhinin büyük dedesi Osmanlıya sadık kaldı ve oğluna Katar’da Osmanlı askerinin devamlı olması yönünde vasiyet etti. 1916’ya kadar askerimiz vardı. Şu an da Katar’da üssümüz vardır...Bu yazı 1347 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
4370 Okunma
440 Okunma
345 Okunma
343 Okunma
300 Okunma
295 Okunma
294 Okunma
294 Okunma
279 Okunma
276 Okunma
270 Okunma
270 Okunma
269 Okunma
253 Okunma
249 Okunma
248 Okunma
243 Okunma
233 Okunma
4370 Okunma
921 Okunma
851 Okunma
820 Okunma
778 Okunma
767 Okunma
753 Okunma
731 Okunma
703 Okunma
692 Okunma
688 Okunma
676 Okunma
658 Okunma
651 Okunma
635 Okunma
629 Okunma
619 Okunma
612 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI