Bugun...
Dolar: 3.7970
Euro : 4.6795

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

Vize yasağı ve Türk'e kefen biçenler!
Tarih: 12-10-2017 08:29:00 Güncelleme: 12-10-2017 08:29:00


Ey yüce Allah’ım sen aklımıza mukayyet ol. Bölgemizi yakıp yıkan, milyonlarca kardeşimizi rant uğruna katleden bu küresel güçleri ancak sen yok edersin. Kardeşi öce sağ-sol, daha sonra ırk ve din farkı ayrılıkları tezini geliştirerek bölen veya bölmeye çalışan küresel güçler dünyayı küçük devletlere ayırıp, rant sağlama hevesindeler. Daralan piyasaları canlı tutmak ve rantlarına daha fazla rant sağlamak için, Asya, Avrupa kıtalarındaki sömürge haline getirilmeye müsait bazı eyaletleri devlet yapma operasyonuna başladılar..

Dün Suriye’yi bu gün de Irak’ın kuzeyini bağımsızlık sendromuna girdirmeye çalışan küresel güçler muvaffak olamayınca şimdilerde de Türk’e vize yasağı ile kefen biçmeye çalışıyorlar. Türkiye’nin güneyini ve güney doğusunu ateş çemberi haline getiren bu Siyonist, kapitalist kürsel güçler kan emmeye, mazlum insanları yok etmeye var güçleriyle sinsi sinsi savaşmaya devam ediyorlar.

Durup dururken gündem değiştiren bu küresel güçler, Türk’e Irak’ın kuzeyine kurdurmak istedikleri terörist devleti vize yasağı ile kabul ettirmeye çalışıyorlar. Vize krizine takılan devlet Irak’ın Kuzeyinde kurulan dönme dolapta neler dönüp dolaştığını göremez olmuş, “ansızın bir gece gelebiliriz” sözünün arkasında duramaz olmuştur. Devlet ve devlet adamlığı ciddiyet ister. Merhum Demirel gibi “Dün dündür, bu gün bugündür” masalıyla halkını ve ulusal çıkarlarını görmezden gelmezlik hiç yapamaz.

“Vize” kriziyle halkımızın cebinde bir gecede milyonlarca dolar alıp, fakiri, fukarayı soyan bu küresel güçlere kim dur diyecek? Ya da ne zaman dur diyeceğiz? Bu millet laf masalıyla uyutulmamalı. Yılanın kafası küçükken ezilmelidir. Şimdi Irak’ın kuzeyine kurulmak istenen terör devletine Türkiye “pardon birader biz yanlış yaptık sizi önce biz tanırız mı” diyecek? Ya da böyle mi dedirtilecektir? Dedirtilirse hiç şaşmayın. Çünkü bu konuda inanın çok da net değilim. O kadar çok oyun, o kadar çok senaryo var ki hangisini nasıl ve nerde okuyacağımızı, nasıl yorumlayacağımızı biz  bele bilemez olduk..

Oyuna bakın ki ibret alın. Irak’tan sonra göstermelik olarak Avrupa’yı da bölücülük sendromuna girdiren bu küresel güçler, yakında Türkiye ile Iran’ı birbirlerine düşürürlerse  hiç şaşmayınız. Çünkü bunların beslendikleri tek şey, kan ve kaostur. Öyleyse millet olarak her türlü bölücülük faaliyetinde bulunanlara ve emperyalistlere aynı zamanda küresel güçlere karşı birleşmeliyiz. “Dün dündür bu gün bugündür” masalını değil, “bir Türk dünya bedeldir” vechiz sözü kendimize şiar edinip dönen dönme dolaplara takılmadan vatanımıza, bayrağımıza ve kutsal varlıklarımıza sahip çıkalım.

Küreselcilerin, PKK’nın ve FETÖ’cuların vel hasılı her türlü bölücülük yapanların karşısına yek vücut olarak dikilelim ve bir ağızdan “Şehitler ölmez vatan bölünmez, bayrak inmez” nidalarını atalım. Yoksa hal hal değil. Gidiş, gidişat değil. Varsın ABD vizesi eksik olsun. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Bu milletin damarında dolaşan milliyetçilik ve yurtseverlik kanı boşa akıtılmasın.Bu yazı 4003 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
3888 Okunma
694 Okunma
549 Okunma
516 Okunma
448 Okunma
445 Okunma
441 Okunma
438 Okunma
433 Okunma
429 Okunma
404 Okunma
383 Okunma
356 Okunma
347 Okunma
319 Okunma
311 Okunma
288 Okunma
284 Okunma
3888 Okunma
861 Okunma
815 Okunma
787 Okunma
733 Okunma
719 Okunma
718 Okunma
706 Okunma
695 Okunma
694 Okunma
670 Okunma
661 Okunma
654 Okunma
645 Okunma
624 Okunma
615 Okunma
597 Okunma
591 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI