Bugun...
Dolar: 3.8718
Euro : 4.5662

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

Vize yasağı ve Türk'e kefen biçenler!
Tarih: 12-10-2017 08:29:00 Güncelleme: 12-10-2017 08:29:00


Ey yüce Allah’ım sen aklımıza mukayyet ol. Bölgemizi yakıp yıkan, milyonlarca kardeşimizi rant uğruna katleden bu küresel güçleri ancak sen yok edersin. Kardeşi öce sağ-sol, daha sonra ırk ve din farkı ayrılıkları tezini geliştirerek bölen veya bölmeye çalışan küresel güçler dünyayı küçük devletlere ayırıp, rant sağlama hevesindeler. Daralan piyasaları canlı tutmak ve rantlarına daha fazla rant sağlamak için, Asya, Avrupa kıtalarındaki sömürge haline getirilmeye müsait bazı eyaletleri devlet yapma operasyonuna başladılar..

Dün Suriye’yi bu gün de Irak’ın kuzeyini bağımsızlık sendromuna girdirmeye çalışan küresel güçler muvaffak olamayınca şimdilerde de Türk’e vize yasağı ile kefen biçmeye çalışıyorlar. Türkiye’nin güneyini ve güney doğusunu ateş çemberi haline getiren bu Siyonist, kapitalist kürsel güçler kan emmeye, mazlum insanları yok etmeye var güçleriyle sinsi sinsi savaşmaya devam ediyorlar.

Durup dururken gündem değiştiren bu küresel güçler, Türk’e Irak’ın kuzeyine kurdurmak istedikleri terörist devleti vize yasağı ile kabul ettirmeye çalışıyorlar. Vize krizine takılan devlet Irak’ın Kuzeyinde kurulan dönme dolapta neler dönüp dolaştığını göremez olmuş, “ansızın bir gece gelebiliriz” sözünün arkasında duramaz olmuştur. Devlet ve devlet adamlığı ciddiyet ister. Merhum Demirel gibi “Dün dündür, bu gün bugündür” masalıyla halkını ve ulusal çıkarlarını görmezden gelmezlik hiç yapamaz.

“Vize” kriziyle halkımızın cebinde bir gecede milyonlarca dolar alıp, fakiri, fukarayı soyan bu küresel güçlere kim dur diyecek? Ya da ne zaman dur diyeceğiz? Bu millet laf masalıyla uyutulmamalı. Yılanın kafası küçükken ezilmelidir. Şimdi Irak’ın kuzeyine kurulmak istenen terör devletine Türkiye “pardon birader biz yanlış yaptık sizi önce biz tanırız mı” diyecek? Ya da böyle mi dedirtilecektir? Dedirtilirse hiç şaşmayın. Çünkü bu konuda inanın çok da net değilim. O kadar çok oyun, o kadar çok senaryo var ki hangisini nasıl ve nerde okuyacağımızı, nasıl yorumlayacağımızı biz  bele bilemez olduk..

Oyuna bakın ki ibret alın. Irak’tan sonra göstermelik olarak Avrupa’yı da bölücülük sendromuna girdiren bu küresel güçler, yakında Türkiye ile Iran’ı birbirlerine düşürürlerse  hiç şaşmayınız. Çünkü bunların beslendikleri tek şey, kan ve kaostur. Öyleyse millet olarak her türlü bölücülük faaliyetinde bulunanlara ve emperyalistlere aynı zamanda küresel güçlere karşı birleşmeliyiz. “Dün dündür bu gün bugündür” masalını değil, “bir Türk dünya bedeldir” vechiz sözü kendimize şiar edinip dönen dönme dolaplara takılmadan vatanımıza, bayrağımıza ve kutsal varlıklarımıza sahip çıkalım.

Küreselcilerin, PKK’nın ve FETÖ’cuların vel hasılı her türlü bölücülük yapanların karşısına yek vücut olarak dikilelim ve bir ağızdan “Şehitler ölmez vatan bölünmez, bayrak inmez” nidalarını atalım. Yoksa hal hal değil. Gidiş, gidişat değil. Varsın ABD vizesi eksik olsun. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Bu milletin damarında dolaşan milliyetçilik ve yurtseverlik kanı boşa akıtılmasın.Bu yazı 2673 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
952 Okunma
397 Okunma
240 Okunma
235 Okunma
206 Okunma
202 Okunma
197 Okunma
196 Okunma
189 Okunma
188 Okunma
1042 Okunma
952 Okunma
831 Okunma
806 Okunma
534 Okunma
509 Okunma
452 Okunma
446 Okunma
445 Okunma
426 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
  Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 • Kanaat etmek bir hazinedir
  Kanaat etmek bir hazinedir
 • helal kazanmanın üstünlükleri
  helal kazanmanın üstünlükleri
 • Topraktan hep güzel şeyler biter
  Topraktan hep güzel şeyler biter
 • Mevlid okumanın faydaları
  Mevlid okumanın faydaları
 • Mevlid merasimleri
  Mevlid merasimleri
 1. Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 2. Kanaat etmek bir hazinedir
 3. helal kazanmanın üstünlükleri
 4. Topraktan hep güzel şeyler biter
 5. Mevlid okumanın faydaları
 6. Mevlid merasimleri
VİDEO GALERİ
YUKARI