Bugun...
Dolar: 4.0466
Euro : 4.9834

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

MHP değil, Ak Parti MHP'leşti!
Tarih: 14-01-2018 16:49:00 Güncelleme: 14-01-2018 16:49:00


Türkiye'de kim kime dum duma devri kapanmıştır. Devlet asli görevine dönmüştür. Devlet bütün organlarıyla MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dediği çizgiye gelmiş olup, terör ve teröristi ters yüz edecek ciddi adımları atmaya başlamıştır..

Geçmişte teröre ve teröristlere en büyük şımarıklığı ve cesareti ‘Çözüm süreci’ denilen o malum zırvalar aynı zamanda seyyar uygulamalar kazandırdı.

Türkiye’nin gündeminden terörü kaldırmak, her gün evlere düşen şehit ateşini söndürmek için ve “Artık analar ağlamasın” diye Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmezliğine saldıranlara karşı el pençe divan durulması aynı zamanda FETÖ denilen o melunun himaye göstermesi, huzurumuzdan, ekonomimizden en önemlisi canımızdan çok canlar alıp kopardı.

Türk’ün ‘Türk’üm’ demekten ve Türklüklerinden utanır hale geldiği yine bu hainlere verilen tavizler, zırva denilen o çözüm süreci bizden çok şeyler alıp kopardı.

O zırva “çözüm süreci” için MHP hedef tahtasına oturtuldu. “Çözüm süreci çözülme ve hatta bölünme sürecidir” diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli her şeye itiraz ediyor diye hain ilan edildi.

Oysa MHP Lideri Bahçeli’nin gördüğünü ne bu günkü siyasi irade ne de biz vatandaşlar net olarak göremedik.  MHP Lideri Bahçeli, “Yapmayın etmeyin beyler. Gelin bu süreçten vazgeçin. Kürt sorunu ile PKK sorununu birbirinden ayırt edin” derken birileri tarafından “Kandan beslenen lider”, “morg bekçileri, ölü yıkayıcıları, kafatası milliyetçisi” daha ağıza alınmayacak ithamlarına maruz kalmıştı.

Nitekim, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin ardından gelişen olaylar Bahçeli’nin haklı çıktığını herkes görmek istediği gibi görmek istediyse de sonuç değişmedi. Koalisyon sürecinde gösterdiği tavır nedeniyle de kendisine ‘Hayırcı Bahçeli’ yakıştırması yapıldı. Hedef tahtasına oturtulan Devlet Bahçeli yine Saray’ın bekçisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaveri olmakla suçlandı.

Yılmak ve yıkılmak bilmeyen Devlet Bahçeli aslında hep aynı çizgideydi ama, birileri onu görmek istedikleri çizgiye çekmekte ısrar ettiler. Dün, “Vatana ihanetin özgürlüğü olmaz” diyen Bahçeli, aslında bugün de yine aynı çizgide ve düşüncededir..

İmralı’daki bölücü başına koşup giden postacı başlarına, HDP’lilere izin veren AK Partililere isyan ederken de milliyetçiydi, bugün, HDP’lilere yapılan operasyonlara destek verirken de milliyetçi idi.

Şimdi MHP Lideri Bahçeli için, MHP’nin kapısına kilit vurdu, patron çıldırdı, Bahçeli iflas etti, MHP Ak Partileşti gibi söylem ve eylemlerle MHP’yi yine hedef tahtasına oturtmaya çalışanların atladığı bir gerçek var ki, O da MHP’nin değil de Ak Parti’nin MHP’leştiğidir.

 Yani çizgisi, ülküsü ve idealleri değişen Bahçeli olmadı. Tam aksine AK Parti özellikle FETÖ’nun hinliklerinden yeni yeni kurtulmayı başarınca Bahçeli’nin yıllardır durduğu çizgiye gelmiş oldu.

 

Özet olarak kimse öküz altında buzağı aramasın. MHP’nin ve Lideri Devlet Bahçeli’nin durduğu çizgiyi eleştirmeye kalkışmasın. Çünkü yıllardan beri Ak Parti’nin yanlışlarını dillendiren Bahçeli’nin ikazları ile  bugün AK Parti MHP’nin çizgisine gelmiştir.

Yani Devlet, devletin başına geçmiş idealleri ve ülküleri Ak Parti’nin kabulü ile milli mutabakata dönüşmüştür. Hayırlı olsun..Bu yazı 1624 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
755 Okunma
735 Okunma
708 Okunma
698 Okunma
607 Okunma
602 Okunma
581 Okunma
573 Okunma
570 Okunma
570 Okunma
565 Okunma
559 Okunma
553 Okunma
549 Okunma
540 Okunma
537 Okunma
536 Okunma
531 Okunma
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
  Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 • Namazın farz olduğuna inanmak
  Namazın farz olduğuna inanmak
 • İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
   İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 • Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
  Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 • Şifa ayetleri ve duaları
  Şifa ayetleri ve duaları
 • Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
  Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
 1. Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 2. Namazın farz olduğuna inanmak
 3. İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 4. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 5. Şifa ayetleri ve duaları
 6. Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
VİDEO GALERİ
YUKARI