Bugun...
Dolar: 4.0406
Euro : 5.0005

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

Kimyasal silah bahane, kriz şahane!
Tarih: 11-04-2018 22:02:00 Güncelleme: 14-04-2018 04:26:00


Birbirlerine ezelden düşman olan Kurt ile Kuzu günün birinde arkadaş olmaya karar vermişler. Kuzu Kurdu düşman görmeyecek, kurt da kuzuyu yemeyeceklerine dair sözleşmişler. Dere tepe dolaşan kurt ile kuzu acıktıkları gibi susamışlar da. Nitekim bir derenin yanı başına gelen ezelden düşman olan bu ikili su içmeye karar vermişler. Kurt suyun üst başında, kuzu da kurdun alt başında su içiyormuş. İştahı kabaran ve verdiği söze pişman olan kurt,  kuzu kardeş suyu bulandırma yoksa seni yerim demiş. Bu duruma tepki koyan kuzu,  kurt kardeş namertliğe gerek yok.  Beni yemeye yiyeceksin ama bari mertçe ye demiş. Hikaye bu ya!.

Şimdi bölgemizde savaş çığırtkanlığı yapan ABD,  bahane arayan kurt gibi krize, kaosa davetiye çıkarmaktadır. Aynı emellerle nöbet tutan İngilizler, Fransızlar, Almanlar, kriz ve kaos çanağına su taşımaktadırlar. Daha düne kadar Orta Doğu’da oluk oluk Müslüman kanı akıtan ve halen de akıtılan bu masum kanı görmezden gelerek seyirci kalan sömürgeci emperyalist güçlere sormazlar mı şimdiye kadar aklınız neredeydi diye.

Toplumsal barışı bozan ve Müslüman beldelerde kan ve gözyaşını dindirmeyen ABD’nin, Rusya’nın, Fransa’nın, Almanya’nın, İngilizlerin binlerce kilometre uzaklıkta olmasına rağmen Orta Doğu’da ne işi var? Kahpeliği ve iki yüzlülüğü demokrasi sayan bu vampirlerde hiç arlanma ve utanma duygusunun olmadığını biz biliyoruz ama, onların değirmenlerine su taşıyan Arap dünyasının anlamadığını görmek bizi kahretmektedir.

Kimyasal silahı bahane eden ABD ve uşaklarının ürettiği misket bombalarıyla kahpe kurşunlarıyla binlerce bebek can verirken neredeydiler? Bunların ayıkması için illaki bir kimyasal silahın mı patlaması gerekiyordu? Bebeler, yaşlı nineler ve dedeler bir kuru inat uğruna katledilirlerken Avrupa İnsan Haklarından dem vuranlar neredeydi? PKK ve PYD’ye silah taşıyan ve onları en ağır silahlarla donatan ABD bu işlerin bu noktaya geleceğini hiç mi bilmiyordu? Elbette ki bal gibi biliyordu. Çünkü işine geldiği gibi oyun kuruyor, işine geldiği gibi gündem oluşturuyor ABD.

Türkiye’nin sınırlarını koruma altına almasını çekemeyen Emperyalistler şimdi savaş propagandası ile kriz lobisini harekete geçirerek Türkiye’nin ekonomisini zayıflatmak istemektedirler. Aslında hedefte ne Suriye ne de İran vardır. Hedefteki ülke Türkiye’dir. Türkiye aklıselim düşünmelidir. Belli olan safını daha da sıklaştırarak gelişen tehlikeyi bertaraf etmelidir.  Danışıklı horoz döğüşü gibi göstermelik kaos ve kriz üreten emperyalist güçler Arap dünyasındaki pastadan pay koparmanın derdindedir.

ABD Suudi Arabistan hazinesinden hacılarımızın kurban ve turizm gelirlerinden pay kapmanın yarışındadır. 3. Dünya savaşını çıkarmaya ne ABD’nin nede Rusya’nın cesareti ve kudreti yetmez. Kandan beslenen bu vampirler kan ve gözyaşından beslenmek istemektedirler. Horoz döğüşünden öteye gitmeyen bu kavga sömürge üzerine kuruludur. Bunların tek bir derdi var o da silah satmaktır. Fazla söze hacet var mıdır bilmem ama hatırlatmak gerekirse Suriye’de, Doğu Guta’da patlatılan kimyasal silahlar insan haklarından dem vuranların malıdır. Olay bu kadar aşikar iken yani patlatan kadar üreten de suçlu iken niye üreten ülkeye savaş ilan edilmiyor şahsen merak ediyoruz.

Savaş bu işin çözümü ise, nükleer bomba, kimyasal silah üreten bütün ülkeler bu savaş kapsamına alınmalıdır. Savaşsız ve kavgasız bir dünya umuduyla hoşça kalın…Bu yazı 301 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
330 Okunma
311 Okunma
308 Okunma
302 Okunma
288 Okunma
284 Okunma
281 Okunma
274 Okunma
271 Okunma
231 Okunma
223 Okunma
217 Okunma
216 Okunma
212 Okunma
195 Okunma
742 Okunma
721 Okunma
694 Okunma
683 Okunma
593 Okunma
590 Okunma
568 Okunma
559 Okunma
557 Okunma
552 Okunma
551 Okunma
544 Okunma
540 Okunma
536 Okunma
527 Okunma
526 Okunma
525 Okunma
519 Okunma
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
  Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 • Namazın farz olduğuna inanmak
  Namazın farz olduğuna inanmak
 • İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
   İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 • Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
  Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 • Şifa ayetleri ve duaları
  Şifa ayetleri ve duaları
 • Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
  Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
 1. Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 2. Namazın farz olduğuna inanmak
 3. İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 4. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 5. Şifa ayetleri ve duaları
 6. Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
VİDEO GALERİ
YUKARI