Bugun...
Dolar: 3.7941
Euro : 4.6681

Konuk Yazar


Aziz Dağtekin


Facebookta Paylaş

İhanet uzmanı ABD'nin "Büyük Kürdistan" projesi!
Tarih: 14-05-2017 09:37:00 Güncelleme: 14-05-2017 09:37:00


Türk'ün Türk'ten başka dostunun olmadığının kanıtı bir kez daha ortaya çıkmış oldu. İşte bunun en büyük kanıtı ABD'nin PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye verdiği aleni destektir. Türkiye'yi küçük düşüren bu adımın kabul edilebilir hiç bir yanı yoktur. Türkiye bu aldatılmışlığın ve ihanetin faturasını ABD'ye ödetmeli ve ulusal bir milli seferberlik ilan etmelidir.

Türkiye dolayısyla Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ihanete misilleme olarak İncirlik Askeri Üssü dahil bütün kozlarını ortaya net koymalıdır. Türkiye'ye karşı şer odaklarıyla birlik içinde olan ABD'nin bitmez ve tükenmez  ihanetlerine aldatılmışlıklarının hangisine göz yumalım veya görmezden gelelim.

Masada müttefik, sahada hain bir münafık olan ABD'nin görmezden gelinmeyecek hiç bir hareketi kalmamıştır. Türkiye'nin dibini aleni olarak oyan ABD, FETÖ ve diğer terörist unsurlarla kucak kucağadır.

Türkiye, artık uyanmıştır. Bölgesindeki bütün şer odaklarının tahlilini iyi yapmıştır. Kimse Türkiyeyi birisi beyzbol sopası, diğeri de yardakçısı PKK'nın sağ kolu YPG ile dize getiremez, diz çöktüremez bu böyle biline. Biz ki Atilla'nın, Sultan Alparslan'ın cennet mekan Osmanlı'nın varisleriyiz. Aynı kandan, aynı soydan gelmeyiz. Korku nedir bilmeyiz.

Ama anlaşılan o ki çakma dost ve müttefik ABD bu özelliğimizi hafife almaktadır. Bizi Suriye ve diğer Orta Doğu ülkeleri gibi görmekte ve bizi kullanılabilir bir teslimiyetçi ülke olarak zan etmektedir.

16 Mayıs'ta başlayacak olan zirve iki ülkenin tarihi ilişkilerini belirleme günü olacağı gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 25 Mayıs'ta Brüksel'de yapılacak olan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesi için de önemli bir ön hazırlık olacaktır. Bu zirve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Trump'ın ve yönetiminin izlediği Ortadoğu politikalarının yanlışlığını, sakatlığını Batı kamuoyuna anlatmak için kaçınılmaz bir fırsat vermiş olacaktır.

Bu itibarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüksek perdeden konuşup, “Ortadoğu'da Türkiyesiz bir karar verilmesi düşünülemez.. Türkiye'nin fikrine müracaat etmeden karar alanlar ağır bedeller öderler. Yanlıştan bir an önce dönülmesini temenni ediyorum" derken, çakma ve sahte dost ABD’nin bu tarihi hatadan vaz geçirecek mesajlar veriyor ama nafile. Atını alan Üsküdar’ı çoktan geçmiştir.

Çünkü; onların ve onların ağa babalarının Ortadoğu için en önemli jeopolitik dizaynı "Büyük Kürdistan" projesidir. Bu projeyi uygulamada Washington'un velinimet olarak gördüğü Barzani'nin yönetiminden Akdeniz’e çıkan bir Kürt devleti yolu açmaktır. Bu stratejik kararı görmemezlikten gelmek anlaşılır gibi değildir. Bu itibarla ABD'nin bölgede öncelikle atmak istediği adım, Kuzey Irak'ta Kürt Devleti'nin ilk nüvesini oluşturmak ve bunun Suriye'nin Kuzeyi ile becerebilirse Türkiye'nin de Güneyinde toprak koparmaktır.

Büyük Kürdistan'ın ABD için önemi bölgede bulunan zengin doğal gaz ve petrol rezervlerinin olması, en önemlisi de her alanda tam mutabık olduğu İsrail'e saha açmaktır. Sudi Arabistan ile 100 milyar dolarlık silah anlaşması da yapan ABD, sinekten ne kadar yağ çıkarabilirim hesabı yapmaktadır. Sudi Arabistan'ın hac ve umre paralarıyla hiç bir düşmanı olmadığı halde silaha bu kadar para bağlamasını “bana dokunma ne lazımsa al” anlamı taşımaktadır..

Türkiye bu tarihi hataları, aldatılmışlıkları hep hoş görü ile karşıladı ve kırmızı pasaportlarla taçlandırdı. Bölgemizde oluşturulmak istenen “Büyük Kürdistan” projesini mazluma yardım olarak algıladı. Artık uyuyan dev bütün uzuvlarıyla uyanmalıdır. İç çekişmeler, kısır döngülerle bir yere varılmıyor. Sen beni bir kenara bırakıp, ülkemizin bekasını ve toprak bütünlüğünü Türkü ve Kürdü ile yek vücut olarak korumalıyız.

Anlaşılıyor ki ABD, bölgemizde küçük küçük terörist devletlerin kurulmasını bir devlet politikası haline getirmiştir. Bu da bize komünist Rusya’nın “Böl parçala yut” proletaryasına kapitalist Amerika'nın sahip çıkmakta olduğunu göstermektedir.Bu yazı 8368 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
4370 Okunma
440 Okunma
345 Okunma
343 Okunma
300 Okunma
295 Okunma
294 Okunma
294 Okunma
279 Okunma
276 Okunma
270 Okunma
270 Okunma
269 Okunma
253 Okunma
249 Okunma
248 Okunma
243 Okunma
233 Okunma
4370 Okunma
921 Okunma
851 Okunma
820 Okunma
778 Okunma
767 Okunma
753 Okunma
731 Okunma
703 Okunma
692 Okunma
688 Okunma
676 Okunma
658 Okunma
651 Okunma
635 Okunma
629 Okunma
619 Okunma
612 Okunma
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI