Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarVisa'dan kredi kartı kullanalara kötü haber!

Tarih: 07-01-2018 03:35:35 + -


Ödeme konusunda global düzeyde oldukça geniş bir kitleye hizmet vermekte olan Visa, kripto para sektöründeki kuruluşlarının bankamatik kart sağlayıcısı olarak hizmet veren Wave Crest ile iş birliğini askıya aldığını duyurdu. Cuma günü yapılan bu açıklama sonrasında adeta kriz ortamı oluştu.


Visa'dan kredi kartı kullanalara kötü haber!

Visa,Bankamatik Kartları Kapatıldı haberi finansa dünyasına bomba gibi düştü. Dünya genelinde oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip olan Visa, kripto para kuruluşlarının kart sağlayıcısı olarak çalıştığı Wave Crest’le iş birliğini askıya alması sebebiyle adeta kriz ortamı oluştu.

Dünya genelinde oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip olan Visa, kripto para kuruluşlarının kart sağlayıcısı olarak çalıştığı Wave Crest’le iş birliğini askıya alması sebebiyle adeta kriz ortamı oluştu.

Ödeme konusunda global düzeyde oldukça geniş bir kitleye hizmet vermekte olan Visa, kripto para sektöründeki kuruluşlarının bankamatik kart sağlayıcısı olarak hizmet veren Wave Crest ile iş birliğini askıya aldığını duyurdu. Cuma günü yapılan bu açıklama sonrasında adeta kriz ortamı oluştu.

Bitcoin ödemeleri için BitPay tarafından, Avrupa Merkezli kart sağlayıcı şirketi olan Wave Crest Holdings LTD ile Visa arasında uzun süredir var olan iş birliği anlaşması iptal edildi.

Yapılan bu iptal neticesinde 1 Aralık 2017 tarihi sonrasında kart satın alan herkese; hem bakiyeleri, hem de kart sipariş ücretleri iade edilecek.

BitPay tarafından yapılan yazılı açıklamada Wave Crest’in Visa tarafından tüm hesapların kapatılması yönünde talimat alınması sonrasında fazla zaman tanınmadığını ifade eden şirkete, aynı zamanda Cryptopay ve Bitwala da benzer açıklamalarda bulundu.

Şirketlerin yeni bir kart sağlayıcısı ile müzakereye başladığı yönünde yapılan açıklamalar da, ortaya çıkan krizin en hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasına odaklanmış durumda.

Hem Cryptopay, hem de Bitpay, potansiyel alternatif sağlayıcılar ile görüşmelere başladıklarını ifade etti. Visa tarafından yapılan bu iptal kararının sadece Avrupa ile sınırlı olması ise ayrı bir sorun oluşturdu.

BitPay’in ABD’li müşterileri herhangi bir problem yaşamadan kartlarını kullanmaya devam edecek iken, Avrupa’da ikâmet eden müşterileri bu haktan mahrum kalacaklar.

Visa tarafından yapılan açıklamada, Wave Crest’in üyelik süreçlerinde çalışma kurallarına uymaması sebebiyle iş birliğinin iptal edildiği ve tüm Visa kartlarının da kullanıma kapatıldığı ifade edildi..

 
Bu haber 109 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EĞİTİM - KÜLTÜR SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11476 Okunma
263 Okunma
243 Okunma
239 Okunma
218 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
173 Okunma
11476 Okunma
6161 Okunma
1281 Okunma
887 Okunma
885 Okunma
582 Okunma
582 Okunma
561 Okunma
434 Okunma
425 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Zevk için çok yaşamayı istemek
  Zevk için çok yaşamayı istemek
 • Mal sevgisinin zararı olur mu ?
  Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 1. Zevk için çok yaşamayı istemek
 2. Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 3. Mucize ne demektir ?
 4. Tilavet ve şükür secdesi
 5. Dinde reformcu olarak bilinenler
 6. Yılbaşı ve noel
VİDEO GALERİ
YUKARI