Bugun...
Dolar: 3.9216
Euro : 4.8405

Konuk YazarÜlkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Açıklaması

Tarih: 18-11-2017 17:14:36 Güncelleme: 18-11-2017 17:25:36 + -


Kayseri’de MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in doğumunun 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “26 Kasım’da Ankara çok başka bir güne şahitlik edecektir” dedi.


Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Açıklaması

Kayseri'de MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğumunun 100'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "26 Kasım'da Ankara çok başka bir güne şahitlik edecektir" dedi.

 

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş'i Anma etkinlikleri düzenlendi. Yamaç Paraşütü İndirme Alanı'nda düzenlenen etkinliğe Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz da katıldı.

Kılavuz etkinlik alanında MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy tarafından karşılandı. Burada Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı konser verdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yaptı.

Kılavuz konuşmasında etkinlikler hakkında bilgiler vererek, "Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin doğumunun 100. yılını idrak etmekteyiz. Dolayısıyla biz ülkü ocaklılar, ülkü ocaklarının kurucusu rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş adına yurt genelinde çeşitli etkinliklerimizi kararlı bir şekilde devam ettirmekteyiz.

Bu çalışmalarımızın içerisinde eğitim faaliyetlerimiz vardır. Başbuğ Alparslan Türkeş'e yönelik çeşitli faaliyetler gerçekleşiyor. Mektup yazılmasından tutun şiir yazılmasına, kitapların çıkarılması, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından çıkarılan derginin kendisine ait özel bir şekilde çıkartılması, konferanslarımız, eğitim seminerlerimiz çok yönlü faaliyetlerimiz Başbuğumuz Alparslan Türkeş adına gerçekleştiriliyor.

Diğer taraftan ise spor faaliyetlerimiz var. Spor faaliyetlerimizi başta Türkiye'deki bütün ilçelerimizde gerçekleştirmiş durumdayız. Atletizm ile başladık, ilçe ocaklarımız aracılığıyla sporcu arkadaşlarımızın katılımıyla derece yapan kardeşlerimiz elemeler sonrasında illere katılma hakkı kazandılar.

İllerde derece yapan kardeşlerimiz ile birlikte tekrar yarışma oldu. Her ilden kazanan bir arkadaşımız şuan Kayseri'de bulunmaktalar. Burada o kardeşlerimizin yarışması neticelendirilecektir. Yine Türkiye genelindeki futbol takımlarının müsabakaları gerçekleştirildi. Sivas Ülkü Ocaklarını temsilen diğeri de Bursa Ülkü Ocaklarını temsilen takımlarımız Kayseri'de bulunmaktalar" ifadelerini kullandı.

"26 Kasım'da Ankara çok başka bir güne şahitlik edecektir"

 

26 Kasım'da Ankara'da yapılacak olan organizasyonun teşkilatlara büyük motivasyon kaynağı olacağını aktaran Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz; "Allah nasip ederse 26 Kasım'da Ankara çok başka bir güne şahitlik edecektir. Türkiye'de ülkü ocaklarının gücü, çalışmaları, mücadelesi, varlığı görkemli bir şekilde Ankara'da sergilenecektir. Bu Allah'ın izniyle tarihe derinden bir iz bırakacaktır.

Dinamik, imanlı, inançlı, şuurlu, ahlaklı yiğit ülküdaşlarımızla birlikte tarihi programı gerçekleştirecek; tarihte görülmemiş bir organizasyon olacak.

Türklüğünü haykıranlara, ülkücülüğünü ifade edenlere bir ömür boyu enerji kaynağı olacak. Türk Milleti'ne, dünya Türklüğüne, mazlum milletlerdeki soydaşlarımıza bir can katacaktır.

Allah'ın izniyle bu organizasyonumuz tüm teşkilatlara ayrı bir motivasyona vesile olacaktır" ifadelerini kullandıEtkinliklerde çeşitli spor gösterileri de sergilendi. - KAYSERİ
Bu haber 361 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
747 Okunma
605 Okunma
524 Okunma
503 Okunma
437 Okunma
383 Okunma
346 Okunma
343 Okunma
334 Okunma
331 Okunma
330 Okunma
329 Okunma
329 Okunma
325 Okunma
322 Okunma
307 Okunma
302 Okunma
300 Okunma
1205 Okunma
1123 Okunma
915 Okunma
747 Okunma
683 Okunma
626 Okunma
618 Okunma
609 Okunma
607 Okunma
605 Okunma
605 Okunma
592 Okunma
569 Okunma
541 Okunma
533 Okunma
524 Okunma
523 Okunma
503 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Regaib kandili
  Regaib kandili
 • Mübarek Üç Aylar
  Mübarek Üç Aylar
 • Sıkıntılara sabreden, ferahlar
  Sıkıntılara sabreden, ferahlar
 • Hırs, insanı felakete sürükler
  Hırs, insanı felakete sürükler
 • Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
  Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
 • Dünyadaki ele geçenler geçicidir
  Dünyadaki ele geçenler geçicidir
 1. Regaib kandili
 2. Mübarek Üç Aylar
 3. Sıkıntılara sabreden, ferahlar
 4. Hırs, insanı felakete sürükler
 5. Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
 6. Dünyadaki ele geçenler geçicidir
VİDEO GALERİ
YUKARI