Bugun...
Dolar: 3.8718
Euro : 4.5662

Konuk Yazar



Türkiye'nin bir bölümü Sali'ya kar manzaraları ile uyandı!

Tarih: 21-11-2017 07:53:00 + -


Ve beklenen oldu, soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Bir çok şehirde sene ilk kar yağışı yaşandı. Meteoroloji'den gelen peş peşe ikazların hemen peşinden soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Bir çok şehre sene ilk karı düştü. Ankara, Balıkesir, Manisa, Çanakkale gibi iller sene ilk kar yağışını aldı. Bir çok şehirde hayat negatif etkilendi.


Türkiye'nin bir bölümü Sali'ya kar manzaraları ile uyandı!

Ve beklenen oldu, soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Bir çok şehirde sene ilk kar yağışı yaşandı. Meteoroloji'den gelen peş peşe ikazların hemen peşinden soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Bir çok şehre sene ilk karı düştü. Ankara, Balıkesir, Manisa, Çanakkale gibi iller sene ilk kar yağışını aldı. Bir çok şehirde hayat negatif etkilendi.

ANKARA’DA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI  

Ankara’da mevsimin ilk kar yağışı meydana geldi. Şehrin yüksek kesimlerinde lapa lapa kar yağarken, şehir merkezinde tesirli olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

Ankara güne yağışlı havanın tesiriyle uyandı. Gün süresince tesirli olan yağmurlu hava, gece saatlerinde yerini sağanak yağışa bıraktı. Şehrin yüksek kesimlerinde ise kar yağışı tesirli oldu. Bilhassa Ahlatlıbel, İncek ve Oran mahallelerinde yoğun kar yağışı oldu. Kar yağışı, rüzgarın da tesiriyle bir takım yerlerde tipiye dönüştü.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait kar küreme araçları, Mevlana, Turan Güneş ve İncek Bulvarı üzerinde temizlik çalışması yaptı. Yağışın tesiriyle yollardaki görüş mesafesi 100 metreye kadar düştü.

Şehir merkezinde ise yağmurlu hava tesirini gittikçe arttırdı. Atatürk Bulvarı, Akay Caddesi, Etlik Caddesi, İnönü Bulvarı gibi şehrin ana arterlerinde dev su birikintileri oluştu. Ankara’da yağışlı havanın hafta boyunca sürmesi bekleniyor.

BALIKESİR'E SENE İLK KARI DÜŞTÜ

Balıkesir'in Sındırgı kazasına sene ilk karı düştü.Balıkesir'in Sındırgı kazasında yüksek yükseltili semtlerde kar yağışı başladı. Gece saatlerinde başlayan ve kısa müddette tesirini artıran kar kazanın bir çok noktasını beyaza bürürken, Kepsut kazasının de yüksek yükseltili bölgelerinde kar yağışının başladığı öğrenildi. Sındırgı'ya düşen sene ilk karı ise amatör bir kamera tarafından görüntülendi.

MANİSA'YA MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI

Manisa'nın Şehzadeler, Soma ve Demirci kazalarının  yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı.Demirci kazasında gün boyu tesirli olan sağanak, akşam saatlerinde  kazanın yüksek kesimlerinde yerini kara bıraktı.
İlk kar Demirci-Simav karayolu bin 470 yükseltili Akçakertik mevkinde  tesirini gösterdi. Fırtınanın tesiri ile bir takım yerlerde tesirli olan tipi ile kar kalınlığı  10 santimetreye erişirken karayolları ekiplerinin gece süresince kar temizleme  çalışmasına devam edeceği öğrenildi. Soma ve Şehzadeler kazasında de tesirli olan kar yağışını gören  yurttaşlar bölgelere gittikçe resim çekildi.

ÇANAKKALE'YE SENE İLK KARI YAĞDI

Çanakkale’nin Çan ve Yenice kazası hudutlarında bulunan Kazdağlarının yüksek tepelerine sene ilk karı yağdı. Çanakkale'de gün boyu tesirli olan soğuk hava, akşam saatlerinde yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Çan ve Yenice kazası hudutlarında bulunan Kazdağlarının yüksek tepeleri, sene ilk karıyla beraber beyaza büründü.

KÜTAHYA'NIN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR YAĞIŞI

Kütahya'nın Domaniç kazasında, yoğun kar yağışı yüksek  kesimlerde erişimi ve hayatı olumsuz istikamette etkiledi. Bazı yurttaşlar ise sene  ilk kar yağışının keyfini çıkardı. Akşam saatlerinde bin 500 yükseltili Kocayayla mevkisinde başlayan sene  ilk kar yağışı, Domaniç-İnegöl karayolunda sürücülerin zor anlar yaşamasına neden  oldu. Kış şartlarına uygun olmayan lastiklerle yola çıkan bir hayli sürücü  geri dönmek zorunda kalırken, karayolları ekipleri yol açma ve tuzlama  çalışmalarına başladı. Kar kalınlığı Kocayayla mevkisinde 5 santimetreye erişti.Kaza Emniyet Amirliği ve Kaza Jandarma Komutanlığı, Domaniç yolunu  kullanacak sürücüleri dikkatli olmaları ile ilgili ikazlarda bulundu.

KARTEPE BEYAZA BÜRÜNDÜ

Kocaeli'nde, Samanlı Dağları doruğunda bulunan Kartepe kayak merkezi, kar yağışı ile beyaza büründü.Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden olan Kartepe'de akşam saatlerinde başlayan yağmur yağışı kar yağışına döndü. Kar yağışı ile beraber kayak merkezi beyaza büründü. Kayak merkezine giden yolda bulunan lokantalara uğrayanlar kar yağışını izlemenin keyfini çıkardı. Kar lastiği bulunmayan ve otel bölgesine gitmek isteyen bazı araç sürücüleri, karla kaplı yolda zorlukla ilerledi.

GİRESUN'DA KAR YAĞIŞI

Giresun ile Sivas arasındaki erişimin sağlandığı  Eğribel Geçidi'ne mevsimin ilk karı yağdı.Bir gün evvel geceden itibaren aralıklarla devam eden kar yağışıyla 2 bin 200  yükseltili Eğribel Geçidi, beyaz örtüsüne büründü.

Giresun'un Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk kazaları ile Sivas'a  erişiminin sağlandığı karayolu üzerindeki Eğribel Geçidi'nde erişimde aksaklık  yaşanmadı.

KIRKLARELİ'NİN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR YAĞIŞI TESİRLİ OLDU

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının tesirine  giren Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı hayatı olumsuz istikamette  etkiliyor.

Kar kalınlığı Kofçaz kazasında 7, Demirköy kazasının Mahyatepe  mevkisinde 6, Bulgaristan'a erişimin sağlandığı Dereköy Hudut Kapısında ise 5  santimetre olarak ölçüldü.

Kofçaz kazasında kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı araçlar yolda  kalırken, Demirköy kazasında de sürücüler zor anlar yaşadı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı  trafik ekipleri kar yağışının tesirli olduğu rotalarda zinciri olmayan  araçların trafikte ilerlemesine izin vermiyor. Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri de çalışmalarını sürdürüyor.
Dereköy köyünde yurttaşlardan Necdet Akay ise Sabah saatlerinde  başlayan kar yağışının tesirini sürdürdüğünü söyledi.
Kar yağışına hazırlıksız yakalandıklarını belirten Akay, yağış  hasebiyle sürücülerin ara ara zor anlar yaşadığını belirtti.Bir takım yurttaşlar ise kar topu oynamak için Dereköy Hudut Kapısına  gelerek eğlendi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava  sıcaklığının sıfır derece ölçüldüğü şehirde kar yağışının yarın tesirini  kaybetmesi bekleniyor.




Bu haber 1043 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BİLİM ve TEKNOLOJİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
956 Okunma
422 Okunma
400 Okunma
245 Okunma
238 Okunma
221 Okunma
208 Okunma
203 Okunma
199 Okunma
198 Okunma
1044 Okunma
956 Okunma
832 Okunma
806 Okunma
538 Okunma
511 Okunma
453 Okunma
449 Okunma
448 Okunma
429 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
  Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 • Kanaat etmek bir hazinedir
  Kanaat etmek bir hazinedir
 • helal kazanmanın üstünlükleri
  helal kazanmanın üstünlükleri
 • Topraktan hep güzel şeyler biter
  Topraktan hep güzel şeyler biter
 • Mevlid okumanın faydaları
  Mevlid okumanın faydaları
 • Mevlid merasimleri
  Mevlid merasimleri
 1. Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 2. Kanaat etmek bir hazinedir
 3. helal kazanmanın üstünlükleri
 4. Topraktan hep güzel şeyler biter
 5. Mevlid okumanın faydaları
 6. Mevlid merasimleri
VİDEO GALERİ
YUKARI