Bugun...
Dolar: 3.7941
Euro : 4.6681

Konuk YazarTürkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi bu ekiple kongreye gidiyor

Tarih: 07-02-2018 19:30:05 + -


Tekrar göreve yeniden seçilmesi durumunda daha yapacak çok işlerinin olduğunu açıklayan Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, “Emekliye hizmeti kendimize düstur edindik. Emeklinin hayat ve yaşam standartını yükseltmek için daha yapacak çok işimiz var. Ekibimle bunun için yeniden aday olduk. Tüm üyelerimizi derneklerine ve bize sahip çıkmalarını arzuluyoruz." dedi.


Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi bu ekiple kongreye gidiyor

TÜED adana Şubesi 11 Mart 2018 Pazar günü Seyhan Kültür Merkezi’nde saat 09:00'da başlayacak olan olağan genel kurul toplantısıyla seçime gidiyor.  Yaklaşık 65 bin üyesi olan ve “Baba Seyfi” olarak adlandırılan Şube Başkanı Seyfi İyiyürek ve ekibi geceli gündüzlü hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

11 Mart 2018 Pazar günü Seyhan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan olağan genel kurula Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner ile birlikte aday olarak katılacağını açıklayan TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, ” 9 yıldır da bu görevi yönetim kurulu arkadaşlarımla layıkıyla yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. Göreve geldiğimizde derneğimizin 16 bin üyesi vardı bugün ekibimizle birlikte çalışarak ve verdiğimiz sözlerin arkasında durarak üye sayımızı  65 bine çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm faaliyetler tarafım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın üstün gayreti ile bu seviyeye getirildi. Derneğimizin bu noktaya gelmesinin ana nedeni derneğimize olan güvenin neticesidir. Bu da bizim için büyük onurdur. Bizlere güvenen tüm üyelerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz. “dedi…

TÜED’in kuruluşunun ana gayesi üyelerinin yaşam şartlarını mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve onların aile bütçelerine karınca kararınca bir katkı sunmak ve sorunlarını gidermek olduğunu dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, ” Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte üyelerimizin her türlü sorununu gidermenin gayretinde olduk. Sosyal amaçlı faaliyetlerimize hız verdik ve tüm hızla da çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Genel kurulumuza başka isimlerin de başkan adayı olarak katılacağını işitiyoruz. Demokratik bir ülkede yaşadığımız için herkes aday olabilir. Adayların olması bizleri kamçılar, daha fazla çalışmamıza neden olur. Bu rekabet üyelerimize daha iyi hizmetin gelmesini sağlar.

Üyelerimize tekrar aday olduğumu ve ekibimle yola devam edeceğimi bildirir, herkese sağlık, sıhhat, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Yaklaşık 3 dönemdir başkanlık görevini eksiksiz bir şekilde sürdürdüğünü dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, görev süresince bir çok başarılı hizmete imza attıklarını belirterek faaliyetlerini şöyle sıraladı:

 “1-Derneğimiz  üyelerine sağlık konusunda yardımcı olmak için 22 adet Hastaneden indirimli

    ( muayene-tetkik-tedaviler )yararlanmaları  için anlaşmalar yapılmıştır.  

   2-Özel diş poliklinikleri ve  Diş doktorları

   3-Özel fizik tedavi merkezleri

  4-Tıbbi Medikal ve Optik merkezleri

  5-Termal Kaplıcalar

  6-Plaj-Kamp anlaşmaları

  7-Düğün Salonları ( Üyelerimize, çocuklarına, torunlarına )

  8-Berberler, kuaförler

  9-1000 Kişiye ( Dul ve yetimlere ) ramazan ayında erzak dağıtıldı

10-Maaş bağlamalar ve işsiz çocuklarına mümkün olduğu ölçüde yardımcı olunması

11-Otel konaklamalarında indirim uygulaması

12-Mevlit-düğün yemeklerde indirim anlaşması

13-Misafirhane ( Mediha Elden Sok Kızılay /ANKARA TEL :03124350210  (400 ) kişiyi

14-Sosyal Tatil sitesi imkanı ( Erdek /BALIKESİR Müracaat Dernek  120 kişiyi gönderdik

15-Anlaşmalı marketler zincirlerinde % 3 indirim anlaşması

16-Sürücü kursları ve eğitim kurumlarında indirim anlaşması

17-Ayrıca Mersin huzurevi yapımında desteğimizi sunduk ve 1 oda tefrişatı tarafımızdan yapıldı. Ankara'daki misafirhanemizde derneğimize ait bir adet odanın da  tefrişatı derneğimizce yaptırıldı. Hastanelerde  dernek kartını gösterilmek sureti ile muayeneleri gerçekleştirdik.

Derneğimiz kanalıyla maaşa bağlanmak  isteyen arkadaşlarımıza 15 günde emekli maaşı bağlattık, cenazelere ve düğünlere bizzat katılarak katkı sağladık. Dul ve yetimlerimize yani 200-300 TL maaş alan üyelerimize Ramazan ayında erzak yardımı yaptık. İki kez de derneğimizde sağlık taraması yaptırdık. Ve yine Adana Hastanesi  tarafından üyelerimize tarihi Taş Köprü üzerinde sağlık taraması da yaptırdık. Derneğimize üye 150 kişiye derneğimizin sosyal tesislerinden indirimli yaz tatili imkanı sağladık.

Ayrıca evi olmayan emekli kardeşlerimize yoğun çabalarımız  sonucu  300 adet Sarıçam,300 adet Ceyhan’da olmak üzere 600 adet konut daireler kuralar çekilerek  2018 Nisan ayında teslim edilecektir. Devamı olan 356 adet  konut için kura çekimi yaptırdık. Temmuz ya da Ağustos aylarında Havutlu’da300 konut için kura çekilecek. Ayrıca 1200 üyemizi 2 Çanakkale olmak üzere Urfa, Konya ve Kapadokya gezilerine cuzi fiyatlarla gezdirdik. Söz verdiğimiz işlerin tamamını yaptık. Üyelerimiz bizi yeniden göreve getirirse yeni vaat edeceğimiz diğer konuların tamamını emeklilerimize kazandıracağız. “

   Tekrar göreve yeniden seçilmesi durumunda daha yapacak çok işlerinin olduğunu açıklayan Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, “Emekliye hizmeti kendimize düstur edindik. Emeklinin hayat ve yaşam standartını yükseltmek için daha yapacak çok işimiz var. Başta düğün, nişan ve taziye evi olmak üzere bir mekan yapmak istiyoruz. Yumurtalık sahilinde emekli tatil köyü yani lokal ve kalıcı bir dinlenme evi, var olan marketlerden gıda ihtiyaçlarımızı gidermek açısından marketler gurubu ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Bunları sonuçlandırıp indirimli alış veriş yapma imkanı sağlamak istiyoruz. Gezilerin devamını sağlamak istiyoruz. Termaller ile anlaşma sağlandı daha birçok turizm tesisi ile irtibat halindeyiz. Örneğin Afyon ve Nevşehir’deki  tüm termaller.”dedi..
Bu haber 553 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
134 Okunma
114 Okunma
98 Okunma
80 Okunma
80 Okunma
80 Okunma
74 Okunma
56 Okunma
36 Okunma
34 Okunma
34 Okunma
4411 Okunma
446 Okunma
357 Okunma
351 Okunma
306 Okunma
301 Okunma
301 Okunma
300 Okunma
285 Okunma
282 Okunma
282 Okunma
276 Okunma
275 Okunma
261 Okunma
255 Okunma
255 Okunma
249 Okunma
239 Okunma
4411 Okunma
934 Okunma
858 Okunma
827 Okunma
795 Okunma
773 Okunma
760 Okunma
738 Okunma
711 Okunma
700 Okunma
695 Okunma
684 Okunma
664 Okunma
657 Okunma
642 Okunma
636 Okunma
625 Okunma
618 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI