Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarSon dakika: Bozdağ'dan "OHAL bir kez daha uzatılacak" açıklaması

Tarih: 08-01-2018 23:08:03 + -


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ izah yaptı. Bozdağ, Hükümetin OHAL kararını izah eden Bozdağ, MHP Öncüsü Bahçeli'nin ittifak izahlarına da cevap verdi. Uyum yasalarının mart ayının sonuna kadar Meclis'ten geçeceğini söyledi.


Son dakika: Bozdağ'dan

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL'in 6.sefer uzatılacağını izah etti. Bedelli askerlik konusunda de konuşan Bozdağ, "Hükümetimizin gündeminde ön lisans mezunları için kısa dönem askerlik çalışması yoktur" diye konuştu.
Kabine, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ izah yaptı. Hükümetin OHAL kararını izah eden Bozdağ, MHP Öncüsü Bahçeli'nin ittifak izahlarına da cevap verdi. Uyum yasalarının mart ayının sonuna kadar Meclis'ten geçeceğini belirten Bozdağ'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

OHAL 6. KEZ UZATILACAK

 Önümüzdeki MGK'nın gündeminde muhtemelen yer alacak ve arkasından toplanan  Kabine, OHAL'in uzatılmasına karar verecek. Bu da Meclis'te  görüşüldükten sonra yürürlüğe girecektir..

MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNLARINA BEDELLİ ASKERLİK

 Bakanımızın açıklamaları sanki ön lisans mezunları kısa dönem askerlik yapacakmış gibi idrak etti. Aslında böyle bir vaziyet yok.Hükümetimizin gündeminde ön lisans mezunları için kısa dönem askerlik çalışması yoktur.

'DARBECİ ASKERLER İADE EDİLMELİ'

Yunanistan'da ikinci derece sığınma heyeti bir darbecinin sığınma talebini kabul eden karar verdi. Yanlış bir karar. Darbecileri himaye eden, demokrasi ile bağdaşmayan bir karardı. Darbecilere destek niteliğinde bir karardı. Yunanistan hükümetinin itirazı üzerine karar değerlendirildi, yürürlüğün durdurulması kararı verildi. Memnuniyetle karşılıyoruz. 8 darbecinin iadesini beklediğimizi bir sefer daha dile getirmek isteriz. Türkiye ile Yunanistan komşu iki ülke.

ÇİPRAS’IN KEÇİ ADASI’NDA HAÇ ATMA MERASİMİNİ KATILMASI

İki ülke arasındaki sınırlar ile ilgili hükümetlerimiz döneminde rastgele bir farklık katiyen olmamıştır, bundan sonra da olması . Türkiye Ege'de ve diğer alanlarda bir farklığa müsaade etmez. Kimse böyle bir düşünceye kapılmamalıdır. Türkiye çok nettir. AK Parti iktidarları döneminde bu netliğin somut hayata geçtiği dönemi yansıtmaktadır. Türkiye'de bir takım partiler, bilhassa CHP bu konuyu adalar üzerinden tartışmayı iç siyasi bir malzeme haline getirdi. Bu konu politika üstü bir konu olarak değerlendirilmeli.

"HAKAN ATİLLA DAVASI POLİTİK BİR DAVADIR"

ABDİ'de devam eden kamuoyunda Zarrab davası denilen sonradan Hakan Atilla davasına dönüştürülen dava politik bir davadır. Adli bir desteği yoktur. Savcısı FETÖ'cülere destek izahı olan biri olduğu gibi, yargılamaları yapan hakimin organizasyonlarda konuşturulan, FETÖ ağzı ile izahlar yapan bir hakim. Jüri üzerinde de baskı uygulayan bir hakim ile karşı karşıyayız.

'MOR BEYİN TUZAĞINDAN KAMUDAN ATILANLAR İADE EDİLECEK'

Sırf bu tuzak hasebiyle Bylock'a yönlendirilmiş olup yalnızca Bylock kullanıcısı gibi göründüğü için görevinden uzaklaştırılmış olanların iadesi  yapılacaktır.Müesseseler çalışıyor.Müesseselerimiz bize bunlarla alakalı  çalışmalarını iletiyorlar. İki müessesemiz kaldı. O iki müessese da çalışmasını  bitirdiği vakit biz KHK'yi çıkaracağız, allahın izniyle yakında bu KHK  çıkacaktır. 11 bin 480 kişiden 2 bin 283'ünün bu kapsamda olduğunu biliyoruz.

UYUM YASALARI 2018'DE MECLİS'E GELECEK

Uyum yasaları bu sene Meclis'e gelecek. Politik partiler yasasının marttan önce meclisten çıkarılmasını bekliyoruz. Bunlar içinde de seçim ittifakı konusu ele alınacaktır. Sayın Bahçelİ’nin yöntemi de başka yöntemler de değerlendirilecek.
Bu haber 161 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11475 Okunma
263 Okunma
239 Okunma
239 Okunma
217 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
173 Okunma
11475 Okunma
6161 Okunma
1281 Okunma
887 Okunma
885 Okunma
582 Okunma
582 Okunma
561 Okunma
434 Okunma
425 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Zevk için çok yaşamayı istemek
  Zevk için çok yaşamayı istemek
 • Mal sevgisinin zararı olur mu ?
  Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 1. Zevk için çok yaşamayı istemek
 2. Mal sevgisinin zararı olur mu ?
 3. Mucize ne demektir ?
 4. Tilavet ve şükür secdesi
 5. Dinde reformcu olarak bilinenler
 6. Yılbaşı ve noel
VİDEO GALERİ
YUKARI