Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarŞok: Almanya, İsrail'i tanımayanları sınır dışı etme hazırlığında

Tarih: 07-01-2018 00:15:49 + -


Almanya'da yaşayan belirli bir kesime yönelik nefret söylemlerinin ve sulhçu hayatı tehlikeye sokanların gelecekte daha ciddiye alınması ve bu kişilerin hızlı bir şekilde hudut dışı edilmeleri istenen tasarı metninde, Orta Doğu'dan gelen ve beşeri nedenlerden dolayı Almanya'ya kabul edilen insanlarla beraber ülkedeki Musevi düşmanlığının yeni bir boyut kazandığına vurgu yapıldığı dile getirildi.


Şok: Almanya, İsrail'i tanımayanları sınır dışı etme hazırlığında

Almanya'da iktidarda bulunan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Bavyera eyaletindeki kardeş parti konumundaki Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU), ülkede Musevi hayat biçimini veyahut İsrail devletinin varlığını tanımayan mültecilerin hudut dışı edilmelerini öngören bir karar tasarısı hazırladı.


Haberi veren "Die Welt" gazetesi, Almanya'da Milli Sosyalizm  Kurbanlarını Anma Günü olan 27 Ocak öncesinde bu partiler tarafından Federal  Meclis'e (Bundestag) sunulması tasarılanan tasarı metninde, "Yahudilerin hayat  biçimlerinin salt kabulünün" topluma entegrasyonun temel kriterlerinden biri  olduğuna vurgu yapıldığı dile getirildi.

Habere göre, "Almanya'daki Musevi hayat biçimini veyahut İsrail  devletinin varlığını tanımayanlar" Almanya'da hayata hakkına sahip  olamayacak. Karar tasarısı metninde, federal hükümetin, Musevi düşmanlığı yapan  yabancıların hudut dışı edilebilmeleri için eyalet hükümetlerinden İkamet  Yasası'nın verdiği yetkilere dayanarak mevzubahis yabancıları hudut dışı  etmelerini istemesi isteyor.
 
Almanya'da yaşayan belirli bir kesime yönelik nefret söylemlerinin ve  sulhçu hayatı tehlikeye sokanların gelecekte daha ciddiye alınması ve bu  kişilerin hızlı bir şekilde hudut dışı edilmeleri istenen tasarı metninde, Orta  Doğu'dan gelen ve beşeri nedenlerden dolayı Almanya'ya kabul edilen insanlarla  beraber ülkedeki Musevi düşmanlığının yeni bir boyut kazandığına vurgu yapıldığı  dile getirildi.
 
"Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek"
 

"Bu fenomene ve Almanya'da daha uzun bir müddettir yaşayan Müslümanların  Musevi düşmanlığına özel bir dikkat gösterilmeli." ifadesine yer verilen metinde,  İsrail ve Musevi simgelerinin açık mekanlarda yakılmasının ve Musevi düşmanı  dövüşlerin daha tesirli bir şekilde cezalandırılmasının olası olup olamayacağının  da federal hükümet tarafından araştırılmasının istenildiği kaydedildi.
 
Almanya'da faaliyet gösteren Arap hava yolu şirketlerinin İsrailli  yolcu kabul etmemeleri konusunda vaziyetinde incelenmesi gerektiği dile getirilen  karar tasarısı metninde, "İsrail yurttaşlarının Alman topraklarında ve hava  alanında ayrımcılığa maruz kalmalarının hiç bir şekilde kabul edilemeyeceği"  belirtildi.
 
"Kararlı bir şekilde davranmalıyız"
 
Almanya'daki İsrail karşıtı gösterilerde bu ülkeye ve Yahudilere  hakaret edilmesinin utanç verici olduğu deklarasyonlan metinde, aralarında Roger  Waters, Brian Eno ve Sinead O'Connor gibi bilinen sanatçıların da bulunduğu  İsrail mallarına yönelik boykot teşebbüsünün de kınandığı kaydedildi.
 
Bu tür boykot çağrıları yapan kişilerin cezalandırılabilmeleri  olanaklarının da araştırılması istenen metinde, "Alman Federal Meclisi, İsrail  dükkanlarının ve mallarının boykot edilmeleri çağrısını ve İsrail ürünlerine  'satın alma' yaftalarının konulmasını şiddetle kınamaktadır." denildi.
 
CDU/CSU Federal Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Stephan Harbarth,  gazeteye yaptığı izahta, Almanya dışından gelen Musevi düşmanlığına karşı her  türlü tedbirin alınması ve "sınır dışı etme hakkı dahil tüm olanaklardan kararlı  bir şekilde yararlanılması gerektiğini" belirterek, "Arap asıllı ve Afrika  ülkelerinden gelen mültecilerin Musevi düşmanlığına karşı kararlı bir şekilde  davranmalıyız." ifadelerini kullandı.
Bu haber 147 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11330 Okunma
241 Okunma
238 Okunma
224 Okunma
209 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
178 Okunma
175 Okunma
172 Okunma
11330 Okunma
6158 Okunma
1280 Okunma
886 Okunma
884 Okunma
580 Okunma
580 Okunma
560 Okunma
432 Okunma
423 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 • Cuma gününün sünnet ve edebleri
  Cuma gününün sünnet ve edebleri
 • Günahlar, imanı gidermez ise de..
  Günahlar, imanı gidermez ise de..
 1. Mucize ne demektir ?
 2. Tilavet ve şükür secdesi
 3. Dinde reformcu olarak bilinenler
 4. Yılbaşı ve noel
 5. Cuma gününün sünnet ve edebleri
 6. Günahlar, imanı gidermez ise de..
VİDEO GALERİ
YUKARI