Bugun...
Dolar: 3.9486
Euro : 4.8677

Konuk YazarSkandalda flaş gelişme! HİV'i bulaştıran koca konuştu!

Tarih: 04-01-2018 21:37:44 + -


Haberin hemen peşinden yaşadıklarının ortaya çıkması hasebiyle taburcu edilirken para istenmediğini belirten M.K. “Hastanede kaldığımız 2 günde odamızdan çöp dahi almaya gelmediler, vebalı muamelesi yaptılar. Havayı solumaktan dahi HIV bulaşacağını düşünen doktorlar vardı” diye konuştu.


Skandalda flaş gelişme! HİV'i bulaştıran koca konuştu!

Dicle Üniversitesi’nde doktorların doğumundan kaçtığı HIV’li Ç.K.’nın kocası konuştu. HIV virüsü taşıyan M.K., 7 sene önce Ç.K. ile izdivaç ettiğini, bir müddet sonra HIV hastası olduğunu öğrendiğini söyledi.

Doğum için geldiği Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde uzman doktorların operasyonuna girmek istememesiyle gündeme gelen HIV’li Ç.K.’nın kocası M.K. yaşadıklarını Gazete Habertürk'ten Veysi İpek’e anlattı.

Siirt’te inşaat işçisi olarak çalışan ve kendisi de HIV virüsü taşıyan M.K. (37), 7 yıl önce Ç.K. ile izdivaç ettiğini, bir süre sonra HIV hastası olduğunu öğrendiğini, aynı yıl gebe kalan eşinin kontrolünde ona da virüsün bulaştığının belirlendiğini söyledi.

20’li yaşlarda çalıştığı İstanbul’da “gençlik hatası” neticesi HIV kaptığını belirten M.K., eşi Ç.K.’nın dördüncü çocuğunu dünyaya getirmek için geldikleri Diyarbakır Dicle Hastanesi’nde yaşananları şöyle anlattı:

‘3 KİŞİ EŞİMİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ’


“Eşimin HIV virüsü taşıdığını söyleyince sevkli olmamıza karşın bizi hastaneye kabul etmediler. Vaziyeti, enfeksiyon hastalıkları muayenehanesi sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen’e aktardım. Teşebbüste bulunacağı söyleyerek vakit istedi. Mesai saati bitince geceyi hastanenin yanındaki caminin misafirhanesinde geçirdik.

Sabah yine yatış için teşebbüste bulunduk. Mustafa hoca doğum için her şeyi hazırlattı. Ancak hocalar ve asistanlar ‘Biz operasyonu yapmayız’ dediler. Muayenehanede 3 kişi eşimin üzerine yürüdü, bağırıp çağırdılar.”

Önceden Ankara’da HIV’li bir hastanın hastaneye kabul edilmediği için can verdiğini duyduğunu ve bunun için korktuğunu belirten M.K. şöyle devam etti:

“Yatış yapıldıktan sonra uzun boylu bir doktor eşime ‘Sen de bebeğin de can verirseniz umurumuzda değil. Ben oturur izlerim, kahkaha atarım’ diye konuştu. Dışarı çıktığım bir sırada eşimin kolunda serum için takılan anjiyokatı çıkarmışlar. Zorla çıkış evrakı imza atmaya çalışmışlar. Asistanlar operasyon yapılırsa istifa edeceklerini söylediler. Bu sırada doğum sancıları başladı. Zorunlu olarak hocaları aradılar.

Hocalar girmek istemedi. Bir asistan, bir hocanın operasyona gireceğini ancak bin 500 lira para yatırmam gerektiğini söyledi. ‘Üzerimde bin lira var sonra öderim’ dedim. Eşimin psikolojisi bozuldu. Operasyona girdiğinde hoca ‘Bu kızın psikolojisi bozulmuş, operasyonda 5 dakika dayanmaz’ demiş. Önce moral vermiş, sonra operasyonu yapmış.”

‘ODAMIZDA ÇÖPLERİ DAHİ ALMADILAR’


Haberin hemen peşinden yaşadıklarının ortaya çıkması hasebiyle taburcu edilirken para istenmediğini belirten M.K. “Hastanede kaldığımız 2 günde odamızdan çöp dahi almaya gelmediler, vebalı muamelesi yaptılar. Havayı solumaktan dahi HIV bulaşacağını düşünen doktorlar vardı” diye konuştu.

Yaşadıklarının eşinin düşlerine girdiğini söyleyen M.K. kendisinin de 6 senedir bu hastanede rehabilitasyon gördüğü için yakıntıcı olmadığını dile getirdi. Son çocuğuyla beraber 1’i kız 4 çocuk babası olduğunu belirten M.K. şunları diye konuştu:

“Diğer 3 çocuğumda doğum sonrası başlanan ilaç rehabilitasyonuyla şu anda virüs yok. Ailem de benden uzaklaştı. Rehabilitasyon için eşimin ailesi olmasa çocuklarımı bırakacak bir yer yok. Doğumdan sonra arayan soran olmadı. Devlet sadece hastanelerde bu tür muamelelere bizi maruz bırakmasın yeter.”
Bu haber 257 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İNSAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
731 Okunma
602 Okunma
530 Okunma
517 Okunma
499 Okunma
450 Okunma
432 Okunma
380 Okunma
375 Okunma
367 Okunma
356 Okunma
346 Okunma
343 Okunma
340 Okunma
339 Okunma
331 Okunma
331 Okunma
327 Okunma
1202 Okunma
1119 Okunma
911 Okunma
731 Okunma
679 Okunma
656 Okunma
620 Okunma
613 Okunma
606 Okunma
602 Okunma
602 Okunma
602 Okunma
589 Okunma
578 Okunma
566 Okunma
538 Okunma
530 Okunma
519 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Regaib kandili
  Regaib kandili
 • Mübarek Üç Aylar
  Mübarek Üç Aylar
 • Sıkıntılara sabreden, ferahlar
  Sıkıntılara sabreden, ferahlar
 • Hırs, insanı felakete sürükler
  Hırs, insanı felakete sürükler
 • Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
  Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
 • Dünyadaki ele geçenler geçicidir
  Dünyadaki ele geçenler geçicidir
 1. Regaib kandili
 2. Mübarek Üç Aylar
 3. Sıkıntılara sabreden, ferahlar
 4. Hırs, insanı felakete sürükler
 5. Milli Duruş Şühedaya vefa, Millete Beka!
 6. Dünyadaki ele geçenler geçicidir
VİDEO GALERİ
YUKARI