Bugun...
Dolar: 3.8718
Euro : 4.5662

Konuk YazarPKK çözülüyor! Kaçışlar başladı!. İşte şok itiraflar...

Tarih: 13-06-2017 09:20:36 Güncelleme: 13-06-2017 09:34:36 + -


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan teröristler şok itiraflarda bulunarak, PKK terör örgütünden kaçmak isteyenlerin sayısının oldukça çok olduğunu, ancak örgüt tarafından militanların "Teslim olursanız sizi öldürürler, işkence ederler." diye korkutulduğunu itiraf ettiler.


PKK çözülüyor! Kaçışlar başladı!. İşte şok itiraflar...

Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olan ikisi kadın 4 terörist, terör örgütü  PKK'dan kaçmak isteyenlerin  korktukları için kaçamadıklarını belirterek,"Örgütten korkuyorlar. Tehdit  altında kaldıkları için gitmek isteseler bile gidemiyorlar, yol bulamıyorlar. Teslim olursanız sizi öldürürler, işkence ederler."  diye tehdit edildiklerini açıkladılar..


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerine teslim  olan teröristler şok itiraflarda bulunarak, PKK terör örgütünden kaçmak isteyenlerin "Teslim olursanız sizi  öldürürler, işkence ederler." diye korkutulduğunu itiraf etti.
Hakurk terörist kampında yaşadıkları insanlık dışı muamele ve  baskılara dayanamayan ikisi kadın 4 terörist, iki gün önce silahsız ve  teçhizatsız şekilde 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı unsurlarına teslim oldu.

Yiyecek ve içecek verilen teröristlerin yapılan ilk sorgularında  anlattıkları, örgütten kaçmak isteyenlerin nasıl engellendiği ve korkutulduğunu  ortaya koydu. İtiraflarında örgüt içinde herkesin "Teslim olursanız sizi öldürürler,  işkence ederler." diye korkutulduğunu ifade eden teröristler, "Askerler bize çok  iyi davrandılar. Bizi karşılamaya geldiler. Yemek verdiler. Güzel karşıladılar.  Hiçbir şiddet yoktu. Anlattıkları gibi değildi." dedi.

"ÖRGÜTTEN KAÇMAK İSTİYORLAR AMA KORKUYORLAR"

Kaçmak isteyenlerin gözlerinin korkutulduğunu ifade eden bir terörist,  "Kararsız olanlar var, ailesine gitmek isteyenler var. Korktukları için  kaçamıyorlar, örgütten korkuyorlar. Tehdit altında kaldıkları için gitmek  isteseler bile gidemiyorlar, yol bulamıyorlar. Mesela ben bile kaç yıldır kaçmaya  çalışıyordum." değerlendirmesini yaptı.Terörist, örgütten kaçmak isteyen çok sayıda kişi olduğunu belirtti. Kaçmak isterken yakalananlara kötü muamele edildiğini ve zindana  atıldığını anlatan terörist, "İdamdan tut neye kadar. Yargısız infaz diyorlar ya  aynı o şekilde." ifadelerini kullandı...

Terör örgütüne katıldığına pişman olduklarını vurgulayan  teröristlerden biri, şu itiraflarda bulundu: "Örgüte katıldığımda 'Bak sen geldin, artık bir asker oldun.  Kaçarsanız ya sizi ajan yapacaklar ya da işkence edecek ve öldürecekler' dediler.  Hep bu konulardan ve işkenceden bahsediyorlardı. İlk başta kaçacağım zaman çok  korktum...

Dedim acaba teslim olursam böyle mi davranacaklar, beni öldürecekler mi,  dövecekler mi ama geldim, teslim oldum, hiçbir şey yapmadılar. Çok iyi  davrandılar. Gerçekten hiçbir zarar vermediler. Örgüte katıldığıma çok pişmanım."

KADIN TERÖRİSTLERİN ANLATTIKLARI

Güvenlik güçlerine teslim olan kadın teröristler ise kendilerine kötü  davranılacağı ve şiddet uygulanacağından endişe ettiklerini dile getirdi. Kadın teröristler, şöyle devam etti: "Buna rağmen biz yine de teslim olacağımızı söyledik ama sonradan  anladık ki askerler anlattıklarına göre değilmiş. Askerler bize çok iyi  davrandılar. Bizi karşılamaya geldiler. Yemek verdiler. Güzel karşıladılar.  Hiçbir şiddet, hiçbir şey yoktu. Anlattıklarına göre değil yani...

Örgütte bize  'Teslim olursanız şiddet var, hapis cezası var, tecavüz var' gibi şeyler  söylüyorlar ama biz kendimiz geldik. Öyle bir korku yaratılmıştı. Biz geldik,  askerler bizi karşılamaya gelmişti. Orada beklediğimizden daha farklıydı çünkü  biz o korkuyla, o düşüncelerle yaklaşırken askerler tam tersiydi. Bize yardım  etmeleri, bizi kaldıkları yere götürüp misafir etmeleri... Gerçekten çok  etkilendim bu durumdan."

Örgütte zorlandıklarını ve oradaki yaşamı sevmedikleri için  kaçtıklarını anlatan teröristler, "Oradaki hayat koşulları istediğimiz bir yaşam  değildi." diye konuştu.
Bu haber 481 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ASAYİŞ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
129 Okunma
121 Okunma
120 Okunma
101 Okunma
99 Okunma
93 Okunma
90 Okunma
89 Okunma
74 Okunma
73 Okunma
2439 Okunma
973 Okunma
229 Okunma
226 Okunma
209 Okunma
199 Okunma
196 Okunma
180 Okunma
179 Okunma
176 Okunma
2439 Okunma
1052 Okunma
973 Okunma
840 Okunma
546 Okunma
525 Okunma
457 Okunma
457 Okunma
439 Okunma
433 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
  Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 • Kanaat etmek bir hazinedir
  Kanaat etmek bir hazinedir
 • helal kazanmanın üstünlükleri
  helal kazanmanın üstünlükleri
 • Topraktan hep güzel şeyler biter
  Topraktan hep güzel şeyler biter
 • Mevlid okumanın faydaları
  Mevlid okumanın faydaları
 • Mevlid merasimleri
  Mevlid merasimleri
 1. Günahlarından dolayı ümitsiz olmak
 2. Kanaat etmek bir hazinedir
 3. helal kazanmanın üstünlükleri
 4. Topraktan hep güzel şeyler biter
 5. Mevlid okumanın faydaları
 6. Mevlid merasimleri
VİDEO GALERİ
YUKARI