Bugun...
Dolar: 3.7941
Euro : 4.6681

Konuk YazarMHP Lideri Bahçeli: MHP, zalimlerle hesaplaşmak için vardır

Tarih: 05-01-2018 21:44:38 + -


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Adana’ya geldi. Adana Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bahçeli’ye, tepside ‘halka tatlı’ ikram edildi.


MHP Lideri Bahçeli: MHP, zalimlerle hesaplaşmak için vardır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristler nerede ise oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. İlk olarak Afrin salt surette temizlenmelidir." diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesince Galleria Şenlik Alanı'nda tertip eden "1071 Proje ve Hizmetin Açılış ve Temel Atma Merasimi"nde yaptığı konuşmada, hem Türkiye'de hem de komşu coğrafyalarda olağandışı gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Sulh ve istikrarı yine kuruluş etmek için çabalayanlarla, savaş ve kaosu hakim kılmak isteyenlerin sanki çatıştığını ifade eden Bahçeli, "Bölgede huzur ve refahı yakalamak isteyen ülkelerin karşısında dış müdahalelerle kriz ve karışıklıklar çıkarmaya çalışan, global güçlerin varlığı alenileşmiştir. İnsanlığı istikrarsızlığa, yer küreyi huzursuzluğa itmek için yoğun faaliyet gösteren sapkın eğilimler, şer ve şiddet cephesi tahrik ve tacizlerini sıklaştırmıştır." diye konuştu.

Suriye'de yaşanılan vaziyeti anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Ne var ki PKK/PYD terör örgütü ABD'nin himayesinde Suriye'nin takriben olarak dörtte birini işgal etmiştir. Ülkemizin gösterdiği haklı hassasiyet çerçevesinde PKK/PYD'nin Suriye krizine politik çözüm bulma gayretlerinin dışında tutulması şu an için dikkate alınmıştır. Görünen budur. Ancak ABD’idaresi İŞİD uydurma sebebiyle silahlandırmayı sürdürdüğü PKK/PYD'yi hala kollamaktadır.

 Yeni silah sevkiyatlarıyla bu terör örgütünü desteklemeye canla, başla devam etmektedir. Güney hudutlarımız süresince dengeler öylesine sarsılmıştır ki, Türkiye açıkça tehdit edilmekte, terör örgütleri zehir saçmaktadır. Kandil’in yanında, özellikle Afrin, Cezire, Kobani, Tel Abyad, Münbiç insanlık düşmanlarının denetim ve kontrolündedir.

Türkiye'nin bekasını müdafaa kasıtıyla, vatan topraklarının mücavir alanlarında tek bir terör örgütünün varlığına dahi katiyen müsaade edilmemelidir. Teröristler nerede ise oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. İlk olarak Afrin mutlak surette temizlenmelidir"

Türkiye'ye saldıranların doğduklarına pişman edilmesi gerektiğinin vurgulayan Bahçeli, "Hudutlarımızın dibinde korsan ve terör devleti kurulmasına en küçük göz yumma hali yıkımımıza kapı aralayacaktır. Haine acıma olmaz. Haine acıma hiç olmaz. Türkiye’ye saldıranlar doğduklarına pişman edilmelidir. Bekamızın muhafazasında başka çare yoktur. Problem Türkiye’nin ulusal ve tarihsel haklarını müdafaa problemidir.

Problem ülke güvenliğinin sağlam asallara bağlama problemidir. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız ve egemen bir devlettir, felaket ve çöküşü için açıktan ve örtülü hangi ülke veya örgütler tasarı yapıyorsa, bu kapsamda kimler faaliyet halindeyse şart olan sert yanıtı almaları zorunludur. FETÖ'nün kökü kazınması 2018'de asıl amaçlardan birisidir. PKK’nın tümden imhası 2018 seneyin bir diğer asıl amacıdır." dedi.

ABD’NİNKUDÜS'Ü İSRAİL'İN BAŞŞEHİR OLARAK TANIMASI

Bahçeli, ABD’idaresinin, geçtiğimiz sene son günlerinde haksız ve hukuksuz bir şekilde Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını duyuru ederek yeni bir kriz çıkardığını kaydetti.

Dünyanın gösterdiği reaksiyona aldırmayan ABD'nin, çok ciddi global ve yerel fecaatlere hizmet edecek bu karardan ısrarla vazgeçmediğini ifade eden Bahçeli, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla İstanbul'da toplanan İslam İşbirliği Örgütü'nın Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdığı anımsattı.

Daha sonra Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamayı da hatırladan Bahçeli, ABD’ve İsrail'in yalnızlığa mahkum edildiğini söyledi.

Siyonizm ağır bir yara aldığını vurgulayan Bahçeli, "Şunu hiç kimse unutmasın, Kudüs İslam'dır, Kudüs Miraç’tır, Kudüs Müslümanların içsel yuvasıdır. ABD-İsrail ortaklığı, İslam'ın müsaadesi Kudüs’ten silemeyecek, Harem-i Şerif’in iffetine, yüzyılları aşıp gelen içsel emanetine kir süremeyeceklerdir. Buna 1,5 milyarlık İslam aleminin yanı sıra insan ve inanç haklarına saygı duyan beşeri yürek katiyen geçit vermeyecektir. Ve de Filistin davası, mazlumların sadası yok sayılamayacaktır." dedi.

"İRAN'IN BİRLİĞİ MÜDAFAA EDİLMELİ, KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİN GEREĞİ YAPILMALIDIR"

İran'da 28 Aralık'ta başlayan protesto gösterilerine de değinen Bahçeli, Meşhed şehrinde başlayan ekonomik meselelere yönelik gösterilerin, üzerinden çok geçmeden İran geneline dağıldığını ve nitelik değiştirdiğini söyledi.

İran'da, hayat pahalılığı ve işsizlik gerekçe gösterilerek başlayan toplumsal olaylar sonrasında dozaj ve şiddetin yoğunlaşarak rejim protestolarına dönüştüğünü belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"İran'daki sokak hareketlerine ABD’ve İsrail’in açık destek olması, Riyad idaresinin kapalı teşviki ve neticede hasmane provokasyonlar oynanan oyunu çözmüştür. ABD’ve İsrail'in kışkırtması rejim tartışmalarını yandırmıştır. İran'daki etnik farklılıklar kaşınarak ayrılma senaryolarının bu ülkedeki ayağının nasıl gerçekleştirilmeye çalışıldığı da ayyuka çıkmıştır.

PKK terör örgütünün İran'daki kolu olan PJAK'ın, gösterilerin içinde boy göstermesi vahametin bir başka boyutudur. Suriye'nin kuzeyinde PYD'yi silahlandıranlar, Irak'ın kuzeyinde Barzani'yi sözde bağımsızlık referandumu için cesaretlendirenler, Türkiye’de PKK’ya kol kanat gerenler, İran’ı da hedefe yerleştirmişlerdir. İran’ın siyasi ve toprak birliği sonuna kadar desteklenmelidir.

İran’da yaşananlar elbette ve ilk olarak bu ülkenin kendi iç meselesidir. Ancak gayri yasal telkin ve tembihlerle, hem de bizzat yabancı casusların tezgahlarıyla İran’ın karıştırılması bölgesel nitelikli vahim neticelere yol açacaktır. İran’ın birliği müdafaa edilmeli, komşuluk ilişkilerinin gereği yapılmalıdır."

"İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler, şunu unutmasınlar ki, Gezi Parkı’nda tecrübe ettiler olmadı, Kobani olaylarıyla neticeye gitmek istediler olmadı, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle son kozlarını oynadılar yeniden olmadı." diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet anlayış Türkiye’yi kargaşaya sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır. Bunların topu gelsin, katiyen fakat katiyen muvaffak olamayacaklardır. Dört parçalı sözde Kürdistan için vakit ve taban yoklayanlar, dört ayaklı ateşte yanmaktan kurtulamayacaklardır. "

Bahçeli, Ortadoğu'da Müslümanlar birbirlerini kırarken, zalimlerin bu sürecin kazananı olacağını umut ettiğini ancak büyük bir hesap hatası yaptıklarını söyledi.

Rüzgar ekenlerin er veyahut geç fırtına biçeceklerini akıllarından çıkarmaması gerektiğine dikkati çeken Bahçeli, "Hiç kimse Ortadoğu'da yaşanma ihtimali gittikçe artan vahim netice karşısında kazanan olmayacaktır. Bilhassa bölge ülkeleri akıllarını başına almalıdır. Sünni veyahut Şii olduğuna bakılmaksızın Ortadoğu'da bulunan tüm Müslüman ülkeler hedeftedir. Asıl niyet İslamla restleşme ve hesaplaşmadır." diye konuştu.

Bahçeli, bölgenin artık gittikçe büyüyen bir tesirle barut fıçısı haline geldiğine işaret ederek, "Komşu ülkelerin rastgele birinde yaşanacak şiddetli bunalım kesinlikle ülkemizi de etkileyecektir. Bu yüzden hem ülkemizin hem de komşu ülkelerin toprak bütünlüğünün kararlı bir şekilde müdafaa edilmesi tarihi ve kaçınılmaz bir zorunluluktur. Tehdit ve tehlikelerin yerinde bertaraf edilmesinden başka tercih kalmamıştır." ifadesini kullandı.

"HÜKÜMETE TERÖRLE MÜCADELE VE DIŞ SİYASET ALANINDA VERDİĞİMİZ DESTEK TAMDIR"

Türkiye'nin ulusal bekasını savunma emelinden asla taviz vermeden yoluna devam edeceğini belirten Bahçeli, "Alemde şer bitmezse, Oğuz neslinde de yiğit tükenmez, tükenmeyecektir. Türk milletiyle hesaplaşma arzusu güdenler, elbette ve bir defa daha pişman olacak, azim ve kararlılığımızdan asla geri adım atmayacağımızı göreceklerdir. Bunun için hükümete terörle mücadele ve dış politika alanında verdiğimiz destek tamdır ve sürecektir. Kimsenin şüphesi olmasın, milli birlik ve beraberlikle karanlık hesapları hüsrana uğratacağız. Bölgemizde istikrar vaat eden kuvvetli bir ülke olarak mazlumların güvenli sancağı, zalimlerin ise korkulu düşü olmayı sürdüreceğiz." dedi.

ABD'DEKİ DAVA

Bahçeli, Rıza Sarraf davasıyla alakalı de değerlendirmede bulunarak, dava sürecinde bilhassa ABD’medyası aracılığıyla Türkiye'nin suçlandığını, karartıldığını ve hem de peşinen mahkum ifade etti.

Bahçeli, şunları kaydetti:  "İranlı şarlatan eğer ABD’yasalarına göre bir suç işlemiş olsaydı yargılanıp ceza alması normal karşılanacaktı. Ancak başından beri söylediğimiz üzere suç Türkiye'de işlenmiştir, öyleyse bu suçun hesabının sorulacağı hukuk alanı ABD’değil Türkiye'dir.

ABD’idaresinin yapması şart olan, bu şarlatanı Türkiye'ye iade ederek, sahip olduğu bilgileri ülkemizle paylaşmasıydı. Ama ABD’bunu yapmamış, asıl niyeti Türkiye ile ilişkileri daha da meseleli hale sokacak bir yol izlemeyi seçenek etmiştir. Ne idüğü belli olmayan bir şahsı itirafçı yaparak Türkiye'nin itibarına zarar vereceğini düşünenler büyük bir yanılgı içerisindedir.

Türkiye kimsenin yargılayacağı bir ülke değildir. İranlı şarlatanın doğruluğu bilinmeyen sözde itiraflarıyla süren davanın sonucunda jürinin izahıyla bir banka yöneticisi sözde suçlu bulunmuştur. Mahkeme son kararını 13 Nisan’da izah edecektir. Suçlamaların muhtevası ne olursa olsun davanın asal ve kasıtı bize göre sakat olduğundan, kararın milletimiz nezdinde itibar ve inandırıcılığı yoktur. Çünkü suçlanan Türkiye'dir. Yargılama politiktir, adli temel ve muhtevadan tamamıyla yoksundur."

ABD’idaresinin içine düştüğü yanlışı görmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu: "FETÖ elebaşısını  Pensilvanya'da savunup kollamaya devam eden ve iadeye yanaşmayan ABD, bir şarlatan üzerinden Türkiye'nin haklı taleplerini gölgeleyebileceğini düşünüyorsa gaflettedir, yanlıştadır. Veyahut Türkiye'nin ulusal bekasını savunmaya yönelik sergilediği kararlılığında rastgele bir yumuşama göstereceğini düşünüyorsa vahim bir çıkmaza girmiş demektir. Biz hesabımızı her vakit mert ve yiğitçe gören asil bir milletiz. Varlığımızın ve arkadaşlığımızın değerini anlayamamış, farkına hala varamamış olanları da yeri geldiğinde yokluğumuzla terbiye etmesini de biliriz."

Bahçeli, millilik ve tam bağımsızlık ülküsünden hiçbir alanda taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, "Ülkenin ve milletin menfaatleri mevzubahis olduğunda taşı kırar, tuncu eritir, dağları fayda, su baskın olur bentleri aşarız. Kimse bizden tersini beklemesin. Ve hiç kimse Türk milletinin istiklalinden ödün vereceğini zannetmesin. Bizim için hürriyet haysiyettir, bağımsızlık onurdur; ne haysiyetin, ne de onurun katiyen tavizi olmayacaktır." diye konuştu.

"MHP VERDİĞİ SÖZÜ MEBLAĞ"

Bahçeli, temeli atılıp toplu açılışı gerçekleştirilen 1071 hizmetin, 947 sene önce Anadolu’yu fetheden asil ecdadın mübarek kalıtına yaraştığını düşündüğünü belirterek, Adanalılarla iftihar ettiğini kaydetti.

Bahçeli, şunları söyledi:  "Biliyor ve inanıyorum ki 1071 ruhu Adana’nın yolunu aydınlatmaktadır. 1071 emaneti Adana Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarına şevk ve heyecan aşılamaktadır. Daha nice bin yıllar biz buradayız, Allah’ın desturuyla burada olacağız. Buna mani çıkarmak isteyen, bu kararlılığımızı bozmaya cüret eden kim varsa ömrübillah hasmımız, hiddetimizin hedefidir."

Bahçeli, yalan ve dolana yüzlerini döndüklerini, tefrikaya kapılarını kilitlediklerini, fitneye bekçilik yapanlara mesafe koyduklarını belirtti.

"Ekmek yediği yere nankörlük yapan nimet bilmezleri hoş görmez, bağışlamayız." diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"MHP verdiği sözü tutar. Bugüne kadar tutmuştur. Vaatlerini unutmaz, unutulmuşluğa, uyuşukluğa, derin uykuya ayrılmaz. Şu ana kadar olan da budur. Şükürler olsun özümüz doğrudur, sözümüz doğrudur, istikametimiz doğrudur. Hakkın yolundayız, milletin yanındayız, Adana’nın hizmetindeyiz.

 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' anlayışımızın esası da buna yöneliktir. Bakıyorsunuz, yapılan her işe kulp takanlar fırsatı buldular mı başlarını kaldırıyorlar. Kimi odakları görüyorsunuz, kıskanıyorlar, millete hizmet aşkımızı küçük göstermeye, küçümsemeye kalkışıyorlar.

 İlle bir eksik bulmak, ille bir gedik açmak için kuyrukta bekliyorlar ancak muvaffak olamayacaklar, bu kervanı durduramayacaklar. Arkamıza baka baka değil, geleceğin beka ve huzur dolu Türkiye’sini yapmak, imar etmek, mamur hale getirmek için üzerimize ne düşüyorsa yaptık, yapmaya azimle devam edeceğiz."

"TÜRK MİLLETİ MELUN POLİTİKA SAHİPLERİNİ TANIMAKTADIR"

Bahçeli, hiçbir ara bozuculuk, hiçbir fesat, hiçbir düzenin MHP'yi durduramayacağını belirterek, şunları söyledi:  "Diyelim ki durdurmayı tecrübe ettiler, biliniz ki imanımızla çiğner, inancımızla tüm oyunları bir gün evvel olduğu gibi bozar dağıtırız. Küresel senaryolara sığınan CHP, HDP, İP, FETÖ, PKK ve bir bölüm siyasi eskilerin 2019 ayarlı çıkarcı koalisyonu, milli birlik ve kardeşlik ruhunu sallayamayacak, beka ve diriliş mücadelesini sakatlamayacaktır.

 Garanti Adana’dır. Garanti Türk milletidir. Garanti istiklale adanmış, milli isteme bağlanmış kahraman yüreklerdir. Türkiye’nin karşısında hizalanmış çevreler, söküğünü dikemediklerine bakmazlar, el kapısından medet umarlar. Bunlar, Adanalıların dile getirdiği gibi 'Gece mitilde yatar, gündüz çalım satarlar.' Türkiye’nin karşısında kim varsa onlara sırnaşır, onlardan çıkar beklerler.

Aldırma Adanam. Kafana takma Adanalı ağam. Milliyetçi Hareket zalimlerle hesaplaşmak, her cephede karşılamak için vardır, hazırdır, bunu da muvaffak olacaktır. Her zorluğu aşacak, her engeli yıkacak, her badireyi kapı dışarı edecek büyük Türk milleti melun siyaset sahiplerini tanımaktadır. Nitekim hepsinin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Tuzak kuruyorlarmış, ne gam ne tasa, Allah’ın da bir tuzağı vardır, milletin de söyleyecek sözü daha bitmemiştir."
Bu haber 279 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
150 Okunma
130 Okunma
127 Okunma
115 Okunma
114 Okunma
103 Okunma
99 Okunma
95 Okunma
94 Okunma
91 Okunma
85 Okunma
72 Okunma
4429 Okunma
450 Okunma
366 Okunma
356 Okunma
308 Okunma
291 Okunma
289 Okunma
286 Okunma
280 Okunma
279 Okunma
265 Okunma
259 Okunma
259 Okunma
253 Okunma
244 Okunma
241 Okunma
239 Okunma
237 Okunma
4429 Okunma
943 Okunma
862 Okunma
831 Okunma
803 Okunma
778 Okunma
764 Okunma
743 Okunma
715 Okunma
704 Okunma
688 Okunma
668 Okunma
662 Okunma
646 Okunma
641 Okunma
629 Okunma
622 Okunma
621 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI