Bugun...
Dolar: 4.0406
Euro : 5.0005

Konuk YazarMaliye Bakanı Naci Ağbal'dan 'taşeron işçi' cevabı

Tarih: 19-03-2017 22:58:20 Güncelleme: 19-03-2017 23:19:20 + -


Maliye Bakanı Naci Ağbal, ülkelerin anayasalarının çok  önemli olduğunu belirterek, "Ülkelere yön, istikamet verir ya yanlış yere  gidersin ya doğru yere gidersin. Doğru yere gidersen vatandaş memnun olur, yanlış  yere gidersen vatandaşa zarar verirsin." dedi. Bakan Ağbal, başka bir vatandaşın, "taşeron işçilere kadro sözü  vermiştiniz?" sözlerini, "sabredin" diye yanıtladı.


Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan 'taşeron işçi' cevabı

Demirözü ilçesi Ülkü Gökalp Güney Caddesi'nde vatandaşlara hitap eden  Ağbal, Türkiye'nin önünde 16 Nisan süreci bulunduğunu anımsatarak, Demirözü  halkından güçlü bir destek istedi.

Halkın desteği ve dualarıyla 16 Nisan'da bir destanı yazacaklarını  belirten Ağbal, "16 Nisan'da dosta, düşmana karşı bu milletin gücünü bir defa  daha göstereceğiz. Anayasa değişikliği yapıyoruz kolay değil. Ülkelerin  anayasaları çok önemlidir. Ülkelere yön, istikamet verir ya yanlış yere gidersin  ya doğru yere gidersin. Doğru yere gidersen vatandaş memnun olur, yanlış yere  gidersen vatandaşa zarar verirsin." ifadesini kullandı.

Ağbal, 14 yıldır gece gündüz çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle devam  etti:

"Sizler de bunlara şahitsiniz. Memleketi nerelerden aldık, nerelere  getirdik. Her zaman sizin dualarınız, destekleriniz sayesinde bugünlere geldik.  Siyaset nerede sıkıştı ya da daraldıysa hep o düğümleri millet olarak sizler  çözdünüz. Parti kapatma davalarını yaşamadık mı? 'Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz'  demediler mi? Gezi Parkı olaylarını bunlar yapmadı mı? 17-25 Aralık  paranoyalarını bunlar uydurmadı mı? En son 15 Temmuz darbe girişimini bunlar  yapmadı mı?"

Bunların her zaman milletin karşısında olduğuna dikkati çeken Ağbal,  "Milletin iyiliğine birşey yapılmak istendiğinde engel oldular. Ne zaman iyi bir  şey yapıldı da bunların 'evet' dediğini gördünüz? Her zaman 'hayır' dediler, her  zaman karşı çıktılar ama milletimizin sağduyusu ile biz bütün bu engelleri aşa  aşa bu günlere geldik." dedi.

Ağbal, 16 Nisan'ın önemli, Türkiye'yi ileriye taşıyacak bir tarih  olduğuna dikkati çekerek, "Kalkınan, büyüyen Türkiye'nin inşallah bütün  engellerini bir daha kurulamayacak şekilde ortadan kaldıracak bir güç. Burada  inşallah Bayburt'ta da Demirözü'nde de bir destan yazacağız. Rabbim bu anayasa  değişikliğini memleketimiz için bereketli ve güzelliklere vesile kılsın."  ifadesini kullandı.
Allah'tan memleketi şer güçlere karşı dimdik ayakta eylemesini niyaz  eden Ağbal, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Diklenmedik ama her zaman dik durduk. Yedi düvele karşı bu millet  büyük mücadeleler verdi. Dün 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümüydü.  Çanakkale ruhunu bir defa daha hatırladık. Dün Çanakkale'de Avrupa yakası ile  Asya yakasını birleştirecek bir mega köprünün temelini attık. Ne büyük bir  devlet, ne büyük millet, ne büyük bir ülke ki aylar arasında büyük projeleri ya  başlatıyoruz ya bitiriyoruz. Eskiden öylemiydi? Projemi başlardı, projemi  biterdi, kurdelamı kesilirdi? Temeli atılırdı, betonlar toprağın altında çürüyüp  giderdi. Şimdi öyle mi? Bir başladık mı ne zaman bitireceğiz diye büyük bir  gayret gösteriyoruz. Bizim millete hizmet borcumuz var. Bunları inşallah arka  arkaya yapacağız ve ülkemizi hep beraber kalkındıracağız inşallah."

"Rabbim bunları kahru perişan eylesin"

Ağbal, millet için Allah'tan herşeyin güzelini dileyerek, "Allah  memleketimizdeki huzuru, birliğimizi, beraberliğimizi daim istesin. Millete karşı  her türlü alçaklığı yapanları Rabbim bunları kahru perişan eylesin." diye  konuştu.

Bakan Ağbal, vatandaşların, "sizlerle gurur duyuyoruz" sloganları  üzerine, "Biz de sizlerle gurur duyuyoruz. Bu referanduma evvelallah  AK Partili,  MHP'li, ülkücü, Saadet Partili ve CHP'li kardeşlerimiz her şeyin önüne milleti  koyacak. Biz bir seçime gitmiyoruz. Burada seçim yok, milletin seçimi var."  karşılığını verdi.

Demirözü'nü kalkındırmak ve büyütmek için vali, milletvekili, belediye  başkanı ve diğer ilgililerle çalıştıklarını anlatan Ağbal, ilçeye yapılan  yatırımlarla ilgili, şunları aktardı:

"7 Haziran'da buraya geldiğimde, eski belediye binasının önünde  'meslek yüksekokulu açacağız' dedik. Açtık, şimdi ise burayı daha da büyüteceğiz,  bölüm ve öğrenci sayısını artıracağız. Demirözü'nü büyüyen ve kalkınan bir yer  haline getireceğiz. İnşallah ilçemize entegre hastane getireceğiz Böylelikle  hastamız olduğu zaman ilk aşamada tedavilerini buradaki hastanede görebilecekler.  Hanım kardeşlerimiz daracık bir bodrum katında elişi yapıyorlardı. Onları görünce  yüreğim burkuldu, üzüldüm, havasız bir ortamda yine de bir gayretle, şükranla bu  işi yapıyorlardı. Dedim ki 'Demirözü'ne Halk Eğitimi Merkezi kazandırmak benim  boynumun borcu.' Temelini attık, inşaata başladık. Hanım kardeşlerimiz artık çok  daha rahat ve güzel koşullarda çalışacaklar. Belediyeye de destek oluyoruz.  İtfaiye merkezi projemiz baladı, ayrıca terminal de yapıyoruz. Sizin nerede bir  şeye ihtiyacınız varsa evvel allah biz buradayız. Sizlerin duası, güler yüzünüz  bizi daha da borçlandırıyor. Allah bizleri sizlere karşı mahçup etmesin."

Ağbal, bir vatandaşın "Hazinenin olan, ancak dedelerimizden bize  intikal eden yerleri almamız için bu soruna el atmasını istiyoruz." sözleri  üzerine, şu görüşlere yer verdi:

"Sana kurban olsun hazine yerleri. Sen yeter ki al, oraları işle  vatana, millete hayırlı işler yap. Köylerde ahır projeleri yapılıyor. Bu ahır  projeleri için vatandaş Hazinenin yerlerini almak istiyor. Arkadaşlara talimat  verdim, bu ahır projeleri için gerekli olan Hazine'ye ait yerleri Tarım  Bakanımızla da görüşeceğim, çok daha ucuz fiyatlarla doğrudan doğruya bu  projelerde kullanmak üzere projeyi alan vatandaşlarımıza inşallah vereceğiz.  Yeter ki siz toprağı işleyin, yeter ki siz topraktan ayrılmayın."

Bakan Ağbal, başka bir vatandaşın, "taşeron işçilere kadro sözü  vermiştiniz?" sözlerini, "sabredin" diye yanıtladı.

Bakan Ağbal'a Vali İsmail Ustaoğlu, AK Parti Bayburt Milletvekili  Şahap Kavcıoğlu, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, Belediye Başkanı Mete Memiş,  Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Genel Meclisi Başkanı  Yusuf Elçi, Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen, AK Parti İl Başkanı Hakan  Kobal eşlik etti.

.
Bu haber 500 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
337 Okunma
317 Okunma
314 Okunma
308 Okunma
295 Okunma
290 Okunma
288 Okunma
281 Okunma
276 Okunma
237 Okunma
232 Okunma
225 Okunma
221 Okunma
219 Okunma
201 Okunma
746 Okunma
727 Okunma
699 Okunma
688 Okunma
598 Okunma
594 Okunma
572 Okunma
563 Okunma
561 Okunma
558 Okunma
557 Okunma
549 Okunma
544 Okunma
540 Okunma
532 Okunma
529 Okunma
528 Okunma
523 Okunma
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
  Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 • Namazın farz olduğuna inanmak
  Namazın farz olduğuna inanmak
 • İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
   İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 • Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
  Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 • Şifa ayetleri ve duaları
  Şifa ayetleri ve duaları
 • Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
  Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
 1. Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 2. Namazın farz olduğuna inanmak
 3. İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 4. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 5. Şifa ayetleri ve duaları
 6. Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
VİDEO GALERİ
YUKARI