Bugun...
Dolar: 4.0466
Euro : 4.9834

Konuk YazarMac Pro 2018de Yeniden Doğuyor, Silindir Tasarım Hata Mı?

Tarih: 07-04-2017 23:25:16 Güncelleme: 08-04-2017 00:00:16 + -


Mac Pro 2018'de Yeniden Doğuyor, Silindir Tasarım Hata Mı? Mac Pro 2018'de Yeniden Doğuyor, Yeni Tasarım Güçlü Mac Pro 2018'de Geliyor.


Mac Pro 2018de Yeniden Doğuyor, Silindir Tasarım Hata Mı?

Peki Silindirik Tasarım korunacak mı?Yeni Mac Pro en son 2013 yılında yenilemiş o günden bugüne ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştı. Silindirik ikonik tasarım dikkat çekmiş olsa da bu kasa içerisine yenilikleri sığdırmak sanıldığı kadar kolay olmamış durumda.

 

Pro desktop denildiğinde ilk akla gelen ve tasarımı ile ön plana çıkan Mac PRO yıllarca profesyonellerin ihtiyacını karşıladı. son dönemde Apple'ın özellikle mobil ürünlere ağırlık vermesiyle bir anlamda daralan desktop pazarı üvey evlat muamelesi görmeye başladı.

 

Neyse ki tüketicileri haklı eleştirilerine kulak verip MAC PRO'nun yenilenmiş versiyonunu 2018 yılında tüketicinin kullanımına sunacağını açıkladı.Tasarım konusunda her daim sevilen ve ön planda olan Apple, Silindirik tasarımın kendisini ileride köşeye sıkıştıracağını belki de hiç düşünmedi.

 

Belli Ölçüde ki kasaya bazı yenilikleri sığdırmak kolay olmasa gerek. Bu konudaki özeleştiri şirketin önemli isminden geldi. BuzzFeed News'in yaptığı röportajda Phil Schiller, şirketin en son 2013 yılında yenilediği Mac Pro'yu tekrar yenileyeceğini,ince ve zarif tasarımı bulunmasına rağmen cihazın bazı hataları bulunduğunu bunun yenilenmek suretiyle giderileceğini açıkladı..

 

Mac Pro 2018'de Yeniden Doğuyor, Silindir Tasarım Hata Mı?Bu güncelleştirmeyi bu yıl yapmamalarının sebebi olarak Apple'ın mühendislik ekibi kolayca ve etkin bir şekilde güncellenecek yeni bir sistem tasarlamak için hala çalışması. Bu tabiki bir çok tüketicinin de ortak sorunu!

 

Silindirik Tasarım Hata Mı?Bu konuda en önemli açıklamayı ise Apple'ın Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Craig Federighi yaptı. Mevcut Modelle ilgili olarak "Kendimizi biraz köşeye sıkıştırdık, Pro, profesyonel düzeydeki yükseltmeleri izin vermeyen üçgen bir ısı emici sisteme sahip. Dolayısıyla bu tasarımda takdir etmediğimiz şey silindirik tasarımın gelecekte kendimizi daha belirli bir vizyona sıkıştırması oldu" diyor.

 

Ayrıca Mac'in Apple'ın geleceğinde daha uzunca bir süre geleceği var. Güncellemelerdeki aksaklıklar için bu anlamda üzgünüz ama gelecek sene harika bir tasarımla karşınıza çıkacağız diyor.Apple bu yıl masaüstünde bir şey getirmiyor mu? getiriyor tabi. 2017 sonunda yeni iMac Pro getiriyor.Yeni Pro desktop ürünü iMAC Pro'da özellikle dikkat edilecek özellikler; Performans Depolama Genişletilebilirlik ve Esneklik üzerine odaklanılacak.

 

Muhtemelende daha hızlı işlemciler (4 Çekirdeğe sahip Xeon ve Core i7s gibi) mobilde gördüğümüzde çok daha hızlı grafik yongaları, belki de kendi üreteceği yeni grafik yongaları da olabilir, daha yüksek kapasiteli depolama seçenekleri ve tabi ki Thunderbolt 3 portlarını görebiliriz.Apple'ın pazar payında tek haneli rakamları ifade eden MasaÜstü donanımları bu yılın sonu ile 2018 başlarında büyük bir yenilenme yaşayacak.
Bu haber 580 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BİLİM ve TEKNOLOJİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
772 Okunma
750 Okunma
724 Okunma
714 Okunma
624 Okunma
618 Okunma
597 Okunma
593 Okunma
591 Okunma
587 Okunma
580 Okunma
574 Okunma
569 Okunma
565 Okunma
556 Okunma
554 Okunma
554 Okunma
546 Okunma
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
  Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 • Namazın farz olduğuna inanmak
  Namazın farz olduğuna inanmak
 • İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
   İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 • Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
  Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 • Şifa ayetleri ve duaları
  Şifa ayetleri ve duaları
 • Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
  Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
 1. Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 2. Namazın farz olduğuna inanmak
 3. İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 4. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 5. Şifa ayetleri ve duaları
 6. Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
VİDEO GALERİ
YUKARI