Bugun...
Dolar: 4.0466
Euro : 4.9834

Konuk YazarKanser hastalığını gizleyen eşini hem boşadı hem de suç duyurusunda bulundu!

Tarih: 05-04-2017 22:47:03 Güncelleme: 06-04-2017 00:13:03 + -


Diyarbakır'da ikinci evliliğini yapan 34 yaşında ve 4 çocuk annesi Pınar İşikli'nin 8 ay önce ağzında yara çıktı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden İşikli'ye hekim enfeksiyon diyerek ilaç verip gönderdi. Yarasının iyileşmemesi üzerine Pınar İşikli bu kez cezaevinden çıkan eşi D.İ. ile özel hastaneye başvurdu. Doktor 'ağız kanseri' teşhisi koyduğu Pınar'a psikolojisi bozulmasın diye açıklama yapmadı, yalnız eşi İ.D.'ye "Pınar hanım ağız kanseri, son evrede, durumu kötü." dedi...


Kanser hastalığını gizleyen eşini hem boşadı hem de suç duyurusunda bulundu!

Diyarbakır'da ikinci evliliğini yapan Pınar İşikli, kanser hastası olduğunu kendisinden saklayan eşi ile ilgili hem boşanma davası açtı hem de suç duyurusunda bulundu...


Diyarbakır'da ikinci evliliğini yapan 34 yaşında ve 4 çocuk annesi Pınar İşikli'nin 8 ay önce ağzında yara çıktı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden İşikli'ye hekim enfeksiyon diyerek ilaç verip gönderdi. Yarasının iyileşmemesi üzerine Pınar İşikli bu kez cezaevinden çıkan eşi D.İ. ile özel hastaneye başvurdu. Doktor 'ağız kanseri' teşhisi koyduğu Pınar'a psikolojisi bozulmasın diye açıklama yapmadı, yalnız eşi İ.D.'ye "Pınar hanım ağız kanseri, son evrede, durumu kötü." dedi...SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUİddiaya göre, eşi Pınar'ın babasından kalan miras sebebiyle sürekli para isteyen ve kavga eden İ.D., ona kanser hastası olduğunu söylemedi, tedaviye de götürmedi. Pınar İşikli, yaşanan son kavganın sonrasında çocuklarını da alıp Ankara'ya annesinin yanına gitti.

 

Durumu kötü olduğu için annesi ve kız kardeşi tarafından orada da hastaneye kaldırılan  Pınar İşikli, korkunç gerçeği öğrendi. Pınar İşikli, boşanma davasının yanısıra eşi D.İ. ile ilgili 'hastalığını gizleyip tedavisini engellediği' iddiasıyla suç duyurusunda da bulundu...

 DOKTORLAR İLAÇ YAZIP EVE GÖNDERDİDaha önce Diyarbakır'da ailesi ile beraber yaşarken başından bir evlilik geçen ve engelli bir çocuğu olan Pınar Arıkan, eşiyle anlaşamadığı için boşanarak 10 yıl önce bu kez 4 çocuk babası D.İ.ile evlendi. Evlendikten sonra eşinin birçok suça karışması ve diğer kadınlarla ilişkisi bulunmasından rahatsız olan Pınar İşikli, eşinin tehditleri üzerine evliliği sürdürmek zorunda kaldığını ifade etti.

 

Sürekli şiddet gördüğünü söyleyen genç kadın, evlilik süresince D.İ.'den 2'si çölyak hastası olmak suretiyle 3 çocuk dünyaya getirdi. Yaklaşık 8 ay önce ağzında çıkan yaralar sebebiyle hekime giden Pınar İşikli'ye hekimler enfeksiyon teteşhisi koyarak ilaç yazıp eve gönderdi.EŞİ TARAFINDAN DARP EDİLDİAğzındaki yaranın büyümesi üzerine bu kez eşi ile özel bir hastaneye giden İşikli'ye hekimler ağız kanseri teşhisi koydu yalnız, psikolojisinin bozulmaması için kendisine değil eşine kansere yakalandığı söylendi. D.İ., eşinin ağız kanserine yakalandığını kimseye söylemezken, tedavi edilmediği için hastalığı ilerleyen İşikli'nın son olarak babasından kalan tarla payını alması ve eşine vermemesi üzerine iddiaya göre eşi D.İ. tarafından darp edilmesine neden oldu. Olayın polise bildirilmesi üzerine koca D.İ., hakkında işlem başlatılırken, kavga sonrası Pınar İşikli, annesi ve çocukları ile Ankara'ya taşındı.KANSER OLDUĞUNU ANKARA'DA ÖĞRENDİKonuşmakta güçlük çeken Pınar İşikli'nin ağrılarının fazlalaşması üzerine ailesi genç kadını Ankara Numune hastanesine götürdü. İşikli'nin burada yapılan muayenesinde hekimler ağız kanseri teşhisi koyarak tedavide geç kalındığını ifade etti...

 

Daha önce hekime gidip, gitmediği sorulan İşikli, son olarak eşiyle Diyarbakır'da özel bir hastaneye gittiklerini yalnız böyle bir teşhisin konulmadığını ifade etti. Doktorun hastalığı eşine ifade ettiğini, eşinin ise bu durumu kendisinden gizlediğini iddia eden Pınar İşikli, Ankara'da savcılığa kanser olduğunu kendisinden gizlediği için eşi D.İ ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Diyarbakır7da da boşanma davası açtı..."KANSER OLDUĞUMU BENDEN GİZLEMİŞ"Pınar İşikli Ankara'da Savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde, ağız kanseri sebebiyle konuşma güçlüğü çektiğini belirterek, "Çocuklarıma bakmak için evlere temizliğe gidiyordum. Ben daha önce evi terk ettim ve Ankara'ya yerleştim. Bir gün eşim adgörseli bulup Ankara'daki evime geldi. Kendisiyle gitmezsem ailemi öldüreceğini ifade etti...

 

Ailemin zarar görmemesi için çocuklarımla beraber Diyarbakır'a dönmek zorunda kaldım. Eve geldiğimde diğer bir kadın olduğunu gördüm. Eşim imam nikahlı olarak bir diğer kadınla daha evliymiş. Bu kadınla aynı evde yaşamaya başladım. Bu kadın da bana ve çocuklarıma şiddet programa başladı. Diyarbakır'da da evlere temizliğe gitmeye karar verdim.

 

Artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Ben bunları yaşarken ağzımda bir yara çıktı. Hastaneye gittiğimde hekim enfeksiyon olduğunu ve ilaçlarla geçeceğini ifade etti. İlaçları kullanmama rağmen ağzımdaki yara büyümeye devam etti. O günlerde eşim cezaevine girdi. Çcuklarıma bakmak için hasta halimle temizlik işlerine gitmeye devam ettim.

 

Eşim 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra çıktı. Sağlık dumumum daha da kötüleşmişti. Muayeneye gittiğimizde hekim eşimle konuştu. Eşim hekimin da aynı teşhisi koyduğunu söyleyerek ilaçlarıma devam etmemi ifade etti. Ailemin yanına döndüğümde ailem beni Ankara Numune Hastanesine götürdü.

 

Doktorlar ağız kanseri olduğumu ve çok geç kalındığı için hastalığın iç organlara bile yayıldığını ifade etti. Doktor daha önce muayene olup olmadığı sordu. Diyarbakır'da birkaç defa hekime gittiğimi yalnız kolay yara teşhisi konulduğunu ifade ettim. Ailem Diyarbakır'daki hekimle görüşerek ağız kanseri olduğumu, bunu belirleme edip etmediğini sormuş. Doktor, eşime ağız kanseri olduğumu, durumumun çok kötü olduğundan kaynaklı Ankara'ya gdolayılmem gerektiğini ifade ettiğini dile getirmiş. Ama eşim bunları bana anlatmamış." dedi."EŞİM BANA SÖYLESEYDİ KURTULMA İHTİMALİM OLACAKTI"Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Onkoloji servisinde muayene olduğunu söyleyen İşikli, "Doktorlar kanserin son evrede olduğunu, şu an yalnızca kemoterapi verebileceklerini ifade etti. Benim için yapılacak diğer bir şey olmadığını ifade ettiler. Eşim bana söyleseydi kurtulma umudum vardı. Doktorlar benim için yapılacak bir şey kalmadığını ifade ettiler.

 

Şu anda kemoterapi alıyorum. Ama Allah'tan umut kesilmez. Hastanede hastalığımı öğrendiğim sırada eşimin imam nikahıyla beraber yaşadığı kadın beni arayarak, "Sen daha ölmedin mi? Ölsen de senden kurtulsak." dedi. Babamdan kalan tarlalar satılınca ailem payıma düşen parayı bana verdi. Geldiklerinde eşim evdeydi ve paradan haberdar oldu. Annemlerle beraber gelen misafirlerin yanısıra beni döverek parayı aldı. Zaten çok hastaydım. Her gün dayak, her gün hakaret ve ölüm tehditleri yüzünden yaşamı bana zehir etti. Artık ölüme gün sayıyorum.

 

Ölürsem 1'i engelli, 2'si ise çölyak hastası 4 çocuğum var. Eşim çocuklarıma katiyen bakmaz. Önceki eşinden olan çocuklarını yurda vermişti. Bunları da öyle yapacağından eminim. Devlet yetkilileri bize sahip çıksın. Allah'tan umut kesilmez ancak artık son günlerimi yaşadığıma inanıyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Hukuk mücadelem, çocuklarımın huzur ve sağlıklı bir ortamda yaşaması ve onun en ağır cezayı alması içindir. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum lütfen çocuklaırm ortada kalmasın." şeklinde konuştu...SUÇLANAN KOCA, "EŞİMLE SORUNUM YOK, AİLESİ İLE VAR" DEDİPınar İşikli'nin suçladığı eşi D.İ. ise, "Eşimi darp etmedim ve parasını almadım. İmam nikahlı eşimle şuan görüşmüyorum. Kısa süreli bir ilişkim oldu. Eşimin dile getirdiği kadın şuan benle yaşamıyor. benim yanımda eleman olarak çalışıyordu. Ben kendisinden para almadım ve darp etmedim. 30'dan fazla şikayet ve mahkememiz var. Bunlardan hala para cezası ödüyorum.

 

Ben cezaevindeyken eşim defalarca hastaneye gitmiş. Cezaevinden çıkınca beraber hastaneye gittik. Son gittiğimizde hekim bana değil ona ifade etti. Tümör olduğunu söylemişler. Benim ailesiyle problemum var. Eşimle problemum yok. Bana boşanma davası açtığına çok sevindim. Ben de ondan kurtulmak istiyorum. Çocuklarımdan haber alamıyorum. Sağlık halinden da haberim yok." dedi.
Bu haber 1662 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İNSAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
755 Okunma
735 Okunma
708 Okunma
698 Okunma
607 Okunma
602 Okunma
581 Okunma
573 Okunma
570 Okunma
570 Okunma
565 Okunma
559 Okunma
553 Okunma
549 Okunma
540 Okunma
537 Okunma
536 Okunma
531 Okunma
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
  Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 • Namazın farz olduğuna inanmak
  Namazın farz olduğuna inanmak
 • İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
   İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 • Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
  Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 • Şifa ayetleri ve duaları
  Şifa ayetleri ve duaları
 • Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
  Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
 1. Namaz kılmayanın ölürken çekeceği azaplar
 2. Namazın farz olduğuna inanmak
 3. İnsan dünyada kalıcı değil, yolcudur
 4. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
 5. Şifa ayetleri ve duaları
 6. Günümüzde işlenen bid'atler (Çok mühim)
VİDEO GALERİ
YUKARI