Bugun...
Dolar: 3.5329
Euro : 4.1470

Konuk YazarGeleceği Yazan Kadınlar Projesi Başladı

Tarih: 10-06-2017 15:19:46 Güncelleme: 10-06-2017 15:23:46 + -


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu ve özel bir GSM operatörü işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ eğitimleri Diyarbakır’da başladı.


Geleceği Yazan Kadınlar Projesi Başladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu ve özel bir GSM operatörü işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Geleceği Yazan Kadınlar Projesi' eğitimleri Diyarbakır'da başladı.

Eğitimlere 18 ilden yaklaşık bin 400 kadın katılıyor.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve özel bir GSM şirketi işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Geleceği Yazan Kadınlar Projesi eğitimleri başladı.

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Konferans Salonu'nda başlayan eğitime, TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, Başkan Yardımcısı Ekin Ensarioğlu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Şerife Keskin ile Gönüllü Android Program Eğitmenleri Elif Aybike Aslan, Muhammet Ali Arıtürk ve kadın girişimciler katıldı.

18 ilden Diyarbakır'aEğitim öncesi açıklama yapan TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğinde yürütülen çalışmanın, kadınların yazılım çağında geri kalmaması ve mobil teknolojileri tanıyıp girişimcilikte öne geçebilmelerini sağlamayı amaçladığını söyledi.

Akyıl, "Diyarbakır'ın da içinde olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Antalya, Denizli, Van, Adana, Eskişehir, Sivas, Aydın, Gaziantep, Samsun, Karabük ve Elazığ olmak üzere 18 ilde hafta sonu yüz yüze, hafta içi ise online olarak eğitimler verilecek. Kadınlar daha sonra GSM şirketinin teknik danışmanlığında projeler üretecek. Katılımcılar önce eğitim aldıkları illerde projelerini sunacak ve her ilin birinci ekibi belirlenerek İstanbul'da düzenlenecek finale katılacak" dedi.

Birinci olan kalan Silikon Vadisi'ne gidecekFinalistlerin İstanbul'da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, GSM şirketi üst yöneticisi Kaan Terzioğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Evrim Aras'ın aralarında bulunduğu büyük jüriye sunum yapacağını belirten Akyıl, "Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek.

Bunun yanı sıra büyük finalde kazananlar Silikon Vadisi'ne ziyaret hakkı kazanacak. Ayrıca kendi illerinde de teknoparklarda, eğer katılımcı öğrenciyse staj hakkı, değilse istihdam ya da kuluçka merkezinden faydalanma hakkı elde edecek" diye konuştu.

"Diyarbakır'da güzel projeler çıkacak"

Geleceği Yazanlar Diyarbakır Gönüllü Eğitmenleri olarak böyle bir sosyal sorumluluk projesinin içinde olmaktan gurur duyduklarını belirten Android Program Eğitmeni Elif Aybike Aslan ise, "Öğrencilerimizle birlikte önümüzdeki süreç ile Android programlama Eğitimlerini aşama, aşama en iyi şekilde tamamlamayı ve eğitimler sonunda Diyarbakır'dan çok güzel projeler çıkacağına inanıyoruz" dedi.
Bu haber 165 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
148 Okunma
104 Okunma
95 Okunma
94 Okunma
94 Okunma
93 Okunma
92 Okunma
90 Okunma
85 Okunma
80 Okunma
1610 Okunma
584 Okunma
582 Okunma
548 Okunma
529 Okunma
525 Okunma
485 Okunma
453 Okunma
435 Okunma
431 Okunma
1619 Okunma
1610 Okunma
1068 Okunma
870 Okunma
852 Okunma
787 Okunma
751 Okunma
733 Okunma
720 Okunma
711 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haccın fazileti, Önemi
  Haccın fazileti, Önemi
 • Umreye gitmek
  Umreye gitmek
 • Haccın farzları nelerdir?
  Haccın farzları nelerdir?
 • Mezheb taklidi
  Mezheb taklidi
 • Dolgu dişi olan, nasıl gusül alır ?
  Dolgu dişi olan, nasıl gusül alır ?
 • YOLCULUKTA NAMAZ KAÇ REKAT VE NASIL KILINIR ?
  YOLCULUKTA NAMAZ KAÇ REKAT VE NASIL KILINIR ?
 1. Haccın fazileti, Önemi
 2. Umreye gitmek
 3. Haccın farzları nelerdir?
 4. Mezheb taklidi
 5. Dolgu dişi olan, nasıl gusül alır ?
 6. YOLCULUKTA NAMAZ KAÇ REKAT VE NASIL KILINIR ?
VİDEO GALERİ
YUKARI