Bugun...
Dolar: 3.8276
Euro : 4.6833

Konuk YazarFETÖ’den mini etekli ‘izdivaç’ skandalı!...

Tarih: 31-12-2017 03:00:00 Güncelleme: 31-12-2017 03:05:15 + -


Terör örgütü FETÖ/PDY’nin “izdivaç yapılanması”na yönelik sürdürülen soruşturmalar dahilinde, geçtiğimiz hafta İstanbul’da tertip edilen operasyonlarda gözaltına alınan izdivaç adayı örgüt üyesi genç bir kızın ifadelerinden enteresan teferruatlar ortaya çıktı.


FETÖ’den mini etekli ‘izdivaç’ skandalı!...


Örgüt içinde izdivaç abuhavası yaratmak için dernek kuran FETÖ’nün ablalar aracılığıyla bekâr kadınları mini etek giymeye ve içki içmeye yönlendirip kamuflaj yaptığı ortaya çıktı...


Terör örgütü FETÖ/PDY’nin “izdivaç yapılanması”na yönelik sürdürülen soruşturmalar dahilinde, geçtiğimiz hafta İstanbul’da tertip edilen operasyonlarda gözaltına alınan izdivaç adayı örgüt üyesi genç bir kızın ifadelerinden enteresan teferruatlar ortaya çıktı.

Örgüt içi izdivaçlar için dernek kurduğu ortaya çıkan FETÖ’nün, ablalar vasıtasıyla mini etek giymek ve içki içmek gibi kamuflaj yollarını örgüt azası genç kızlara nasıl kabul ettirdiğinden, örgüt içinde bulunan PKK’lılara nasıl burs toplandığına değin yeni bilgiler ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü FETÖ/PDY’nin yapılanmasına yönelik sürdürülen soruşturmalar kapsamında, örgütün izdivaç yapısı içerisinde yer alan, aralarında “izdivaç ablası ve abi”lerinin de bulunduğu 65 kuşkulu geçtiğimiz hafta gözaltına alınmıştı.

İstanbul Örgütlü Suçlarla Mücadele ekiplerince yapılan operasyonla gözaltına alınan Ö.T. isimli izdivaç adayı genç bir kızın verdiği ifadeler, izdivaç yapılandırmasının nasıl çalıştığını ortaya koydu. FETÖ’yle üniversitede tanıştığını ve son iki sene içerisindeki gelişmelerin hemen peşinden örgütten uzaklaştığını ifadesinde anlatan Ö.T., 2015 seneninde son sınıfta okurken örgüt içerisinde yaşadığı izdivaç ve diğer konularla alakalı gelişmeleri anlattı.

İzdivaç ablaları

Ö.T., “Evde kalmış olduğumuz dönem içerisinde bilhassa son sınıfta iken izdivaç konuları gündeme geliyordu. Kalmış olduğumuz hane ablaları bizi izdivaçtan mesul ablaların geleceği yerlere göre yönlendirmeler yapıyordu. Bu bazen izdivaç ablasının haneye gelmesiyle veyahut bu tür faaliyet gösteren Kadıköy’deki Abuhava Gençlik ve Kültür Derneği’ne geleceği ve müzakerelerin burada olacağı istikametinde oluyordu.

İzdivaç adayı olan kızlar, bu dernekte müzakerelere gidiyordu. Z.K isimli bir arkadaşım izdivaç edeceği vakit nişanlı olduğu kişiyle hanede tanışmıştı. Bunu da bana söylemişti. İzdivaç edeceği kişinin ismini, mesleğini, hem de hiçbir özel bilgisini izdivaç edeceği güne kadar bilmediğini söylemişti. Bunun önlem için yapıldığını düşünüyorum” diyerek FETÖ’nün izdivaçlar için dernek kurduğu gerçeğini ortaya koydu.


‘Başını aç, içki iç’

Kendisiyle alakalı özel bilgilerin izdivaç ablalarından birisinin telefonunda çıkmasını “Bahse konu ileti muhtevanındaki şahsıma ait bilgilerin hane ablaları tarafından verildiğini düşünüyorum” şeklinde cevap veren Ö.T., “Genelde kızlar toplanır ve dini duygularla kimi fedakârlıklar yapmamız gerektiğini ve bunu bazen bir başka kişi için de yapabileceğimiz bize hadislerle anlatılırdı.

Bu kapsamda başımızı açabileceğimiz, içki içebileceğimiz, mini etek giyebileceğimiz söylenirdi. Bu konunun izdivaç edeceğimiz kişinin konumuna bağlı olduğunu düşünüyorum. Zira izdivaç edilecek kişi bir asker ise eş adayının ona göre seçilmesi gerekiyordu. Başka bir memursa ona göre seçilmesi gerekiyordu” diye konuştu.
Bu haber 210 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KADIN-MODA-ÇOCUK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11331 Okunma
241 Okunma
239 Okunma
224 Okunma
209 Okunma
197 Okunma
183 Okunma
181 Okunma
175 Okunma
172 Okunma
11331 Okunma
6158 Okunma
1280 Okunma
886 Okunma
884 Okunma
580 Okunma
580 Okunma
560 Okunma
432 Okunma
423 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Mucize ne demektir ?
  Mucize ne demektir ?
 • Tilavet ve şükür secdesi
  Tilavet ve şükür secdesi
 • Dinde reformcu olarak bilinenler
  Dinde reformcu olarak bilinenler
 • Yılbaşı ve noel
  Yılbaşı ve noel
 • Cuma gününün sünnet ve edebleri
  Cuma gününün sünnet ve edebleri
 • Günahlar, imanı gidermez ise de..
  Günahlar, imanı gidermez ise de..
 1. Mucize ne demektir ?
 2. Tilavet ve şükür secdesi
 3. Dinde reformcu olarak bilinenler
 4. Yılbaşı ve noel
 5. Cuma gününün sünnet ve edebleri
 6. Günahlar, imanı gidermez ise de..
VİDEO GALERİ
YUKARI