Bugun...
Dolar: 3.7970
Euro : 4.6795

Konuk YazarEstetik ameliyatında makas skandalı!

Tarih: 09-08-2017 21:51:47 + -


Ucuz diye estetik ameliyatı olan gurbetçi kadına promosyon gibi bir hata ile karnında untulan makasla tam altı ay süreyle gezebildi. Karnındaki yoğun şikayetler üzerine Almanya'da doktora giden gurbetçi çekilen röntgen filminde karnında unutulan makasla dolaştığını görünce koke oldu.


Estetik ameliyatında makas skandalı!

Gurbetçi Amaç Bingöl'ün, Gaziantep'teki  bir hastanede yaptırdığı estetik operasyonu esnasında karnında unutulan makas, 6 ay  sonra karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede çektirdiği röntgende fark edilerek  yeniden yapılan operasyon ile alındı..

iddiaya göre, Almanya'da yaşayan iki çocuk annesi Amaç Bingöl (38), 3 Şubat 2017'de  Gaziantep'teki özel bir Hastanede estetik operasyonu geçirdi. Hastaneden bir gün  sonra taburcu edilen Bingöl, Almanya'ya döndü.  Ameliyattan sonra karnında şişlikler oluşan, ağrı çeken ve hareket etmekte  zorlanan Bingöl'ün, Almanya'daki bir hastanede çektirdiği röntgende karnında  makas olduğu tespit edildi.

  Bu yüzden psikolojik meseleler da yaşayan Bingöl'ün, geldiği  Şanlıurfa'da özel bir hastanede gerçekleştirilen operasyonla karnındaki makas  alındı. Bingöl, avukatı Şiyar Yıldırım aracığıyla "Hizmet kusuruna dayalı  işlem nedeniyle parasal ve içsel zararın ödenmesi" talebiyle estetik operasyonu  gerçekleştiren doktor ve sağlık kurumu ile ilgili dava açtı…

- "2-3 SAAT KENDİME GELEMEDİM, ŞOK GEÇİRDİM"

Gurbetçi Bingöl,  yaptığı açıklamada, yapılan hata sebebiyle büyük  mağduriyet yaşadığını iddia etti. Ameliyat daha ucuza mal olacağı için Türkiye'yi seçtiğini belirten  Bingöl, şikayetlerini ifade ettiği doktorunun kendisini avuttuğunu  ileri sürdü. Bingöl, 6 ay karnında makasla yaşadığını ve çok ağrı çektiğini dile  getirerek, şunları söyledi:

"Karnımın sol tarafı iki yumurta büyüklüğünde şişti, eğrilip  doğrulamadım, hanemi temizleyemedim, işimden oldum. Sürekli doktorumla yazıştım,  yakıntılarımı ve resimlerimi ilettim. Kendisi 'Bunlar giderek geçer, zati  Türkiye'ye onuncu ayda tatile geleceksin, o vakit kontrol ederim seni, her şey  yoluna girer, sıvı birikmiştir, geçer kendini sıkma sürekli, masaj yap.' diye konuştu.  Sürekli masaj yaptım fakat baktım olmayınca Almanya'da doktora gittim. Çekilen renkli röntgende karnımda makas olduğunu söylediler. Ben 2-3 saat kendime  gelemedim, şok geçirdim. Ailece ne yapacağımızı şaşırdık."

"Ucuz diye geldim, 3-4 kat fazla para ödedim"

Bingöl, röntgenini eriştirdiği Gaziantep'teki doktoru N.G.Ö'nün "Üzgün  olduğunu ve hemşirenin hata yaptığını, kendisini tekrar ameliyat ederek, makası  alabileceğini" söylediğini iddia etti.  Çocuklarının bu tür olayların filmlerde olduğunu sandığını dile  getiren Bingöl, konuyla alakalı adli işlem başlattığını, avukatı Şiyar  Yıldırım'ın ihtiyaç duyulan legal prosedürü izlediğini bildirdi.

Geçtiğimiz hafta makası aldırtmak için ameliyat olduğunu belirten Bingöl,  "Şanlıurfa'da özel bir hastane beni rehabilitasyon etti. Makası aldılar. Çok sıhhatli ve  mutluyum. Güzel bir ameliyat geçirdim, dikişlerim var ama oldukça iyiyim."  şeklinde konuştu.

Bingöl, olayın hayatını alt üst ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Türkiye'ye operasyon ücreti daha uygun diye geldim fakat şu an 3-4 kat  daha fazla para ödedim. Beni parasal ve içsel zarara soktular. Çocuklarımı  hırpaladılar, Almanya'da şu an babaları bakıyor. Tatile gidecektik, tasarılarımız  vardı, her şey kaldı. Mahkeme neticesi ne olacak bilmiyorum. Türkiye yurttaşıyım,  bununla da gurur duyuyorum. Fakat böyle şeyler başka insanların başına gelsin  istemiyorum. Bütün doktorları da suçlamıyorum fakat lütfen bu olaylar dikkate  alınsın ve herkes denetlensin."

Diğer taraftan, operasyonu gerçekleştiren doktor N.G.Ö ise konuyla alakalı  konuşmak istemediğini belirtti.
Bu haber 1140 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İNSAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
3887 Okunma
694 Okunma
549 Okunma
516 Okunma
448 Okunma
445 Okunma
441 Okunma
438 Okunma
433 Okunma
429 Okunma
404 Okunma
383 Okunma
356 Okunma
347 Okunma
319 Okunma
311 Okunma
288 Okunma
284 Okunma
3887 Okunma
861 Okunma
815 Okunma
787 Okunma
733 Okunma
719 Okunma
718 Okunma
706 Okunma
695 Okunma
694 Okunma
670 Okunma
661 Okunma
654 Okunma
645 Okunma
624 Okunma
615 Okunma
597 Okunma
591 Okunma
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
  Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 • Teknoloji harikası binalar
  Teknoloji harikası binalar
 • Paylasmak Güzeldir
  Paylasmak Güzeldir
 • Ana kucağı
  Ana kucağı
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 1. Şehit abisi Yarbay'ın terörüe isyanı
 2. Teknoloji harikası binalar
 3. Paylasmak Güzeldir
 4. Ana kucağı
 5. Bebişler
 6. Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bir mezhebe tabi olmak
  Bir mezhebe tabi olmak
 • Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
  Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 • Mezhep imamları, büyük din alimleridir
  Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 • Zekatı verilmeyen mallar
  Zekatı verilmeyen mallar
 • Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
  Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 • Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
  Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
 1. Bir mezhebe tabi olmak
 2. Mason olan din adamları (Seyyit kutup, Muhammed abduh, Reşit rıza, Cemaleddin efgani)
 3. Mezhep imamları, büyük din alimleridir
 4. Zekatı verilmeyen mallar
 5. Dinimizi, Kur'an ve hadisten öğrenmek
 6. Altın yüzük, fakirlere mi yasaktır ?
VİDEO GALERİ
YUKARI